Magazín Elita

Kaštany

Všeobecně symbolizují strach o to, co je čisté a poctivé. Často  je spojován se sexuální spokojeností, štěstím a ziskem. Odpočíváme-li ve stínu kaštanu, přicházejí časy míru a štěstí a značí i odpoutání se od zklamání. Jedinou výjimkou jsou divoké kaštany, které nás varují, abychom se zbytečně neangažovali v něčem, co nemá budoucnost.

Kašel

Opouští nás optimizmus a pohlcuje nás strach z toho, co přijde – čeká  nás období negace z okolí.

Kastrace

Symbol má význam pro muže i ženy a je řazen do oblasti kastračních snů, kdy snící podvědomě tuší nebezpečně narůstající sexuální sílu a bojí se, že ji nedokážou  kontrolovat. Vždy musíme přemýšlet nad tím, jak se v nás  pere muž a žena, kteří se nemohou dohodnout - „hormonální a psychický chaos“

Kasárna

Pro  muže symbolizuje nezbytné kroky, které nelze odložit. Pro ženy  je to obava a strach o muže, kterého miluje. Bydlet či se stěhovat do kasáren, přijdeme o svobodu z mnoha  důvodů. Odchod z kasáren je možné začít znovu – druhá  šance a dokonce za lepších podmínek. Vyklizená kasárna, vymydlená  či přímo ruiny, vyjadřují, že přichází špatné období a dle stupně devastace se dá usuzovat, jak zlé časy přijdou. Celý komplex kasáren viděný ve snu symbolizuje pochybnosti, nejčastěji o milostném životě.

Kartáč

Znak chaosu uvnitř jedince, který vyživují pomluvy. Kupovat si kartáč vyjadřuje, že jsme plni žárlivosti. Více kartáčů vyjadřuje vždy spory a dohady. Cokoli kartáčujeme, čistíme od prachu a špíny vyjadřuje, že nás čeká nepříjemné období. Zažijeme špatné zacházení,  nedůvěru a mnoho těžkostí.

Karneval

Jsme-li v maskách, prozrazuje  dobrodružství, veselost a zábava, ale také nové vztahy a známosti.

Kardinál

Vše dobré, čekají nás velké věci, štěstí a nová spojení.

Karafiát

Nehodnotí se jako květina, ale barva jeho květu.  Červený květ prozrazuje žhavý temperament a sexuální pudy.  Bílý je laskavost a nezištnost. Žlutý upozorňuje na blížící se starosti, hádky a problémy. Modrý je velká otevřenost. Zelený dává sílu, vřelost a naději. Černý květ je vyjádřením smutku a uzavírání se do sebe.

Kára

„Táhneme si těžkou káru“ a odvození je tedy velice jednoduché – opodstatněné existenční starosti: v zaměstnání, nečekané platby a škody. Je-li kára plná kamení, dřeme se, ale bez výsledku. Táhneme-li a cítíme se vyčerpáni, je to předzvěst nemoci. Tlačíme-li káru před sebou, přeceňujeme své fyzické i psychické síly.

Kapusta

Jsme-li pěstitelé kapusty, budeme dobře zajištěni, ale pokud ji jíme, čekají nás potíže.

 

Vánoční Holešovická tržnice