Magazín Elita

PSÍ REBELOVÉ V RADLICÍCH SE PŘIPRAVOVALI NA MÓDNÍ PŘEHLÍDKU

PSÍ REBELOVÉ V RADLICÍCH SE PŘIPRAVOVALI NA MÓDNÍ PŘEHLÍDKU

Který psí kamarád se občas nestane rebelem a přátelsky si nezazlobí? Někdy pro změnu opustí hravou náladu a postaví si hlavu a nehne s ním, snad jen za dobrý pamlsek. Několik psích mazlíků ukázalo vše, co umí v pražských Radlicích v obchůdku Rebel Dog, kde se konala netradiční módní přehlídka psů. To, co opravdu narušovalo jejich soustředění, byly vůně, originální a kvalitní produkty napříč svým širokým sortimentem.

Rebel Dog se stal partnerem akce Psí den s Prahou 13, který se uskuteční v sobotu 9. září v Centrálním parku Lužiny. Cílem celé akce je poskytnout finanční pomoc psům v nouzi a najít jim nový domov. Výtěžek z tomboly a prodeje zboží tak poputuje do vybraných psích útulků, které se psího dne aktivně zúčastní i se svými čtyřnohými obyvateli.

Do obchodu přišla zpěvačka Helena Zeťová se svým Jack Russell teriérem Beníkem, který díky těžké nemoci má amputovanou jednu nožičku, Richard Tesařík přivedl svého Cotton de Tuelar  Ašona, přezdívaného Mulisák II., zatímco Tereza Fajksová měla za parťáka Scoobyho, postiženého voříška, který je nyní v dočasné péči. Prohlédli si všemožné „vychytávky“, které je možné svým chlupatým mazlíčkům pořídit a vyzkoušeli si i fešácké modely. A opravdu bylo z čeho vybírat. Postupně se všichni modelové předvedli ve slušivých oblečkách, hřejivých a chladivých vestách, nechali si nasadit různobarevné obojky i vodítka, psí brýle a psí kluci měli k dispozici dokonce i psí milenku.  

Helena Zeťová má dva pejsky - parťáky, ale jeden zůstal doma. „Oba jsou teriéři, takže jim hračka vydrží někdy jenom minutu. Pro jistotu mám doma vždy rezervu, nejen hračky, ale i vodítka a obojky. Samozřejmě vybírám takové, které něco vydrží. Psi pro mě znamenají opravdu moc, nemám děti a tak to jsou moje lásky. V Řecku řeším i kromě mých i spoustu dalších pejsků. Dávám jim vodu i jídlo, někdy nalezence odnesu na veterinu. Je fajn, když jim lidé pomáhají ať již krmením, hračkami nebo penězi.  Jsem ráda, že jsem našla chvilinku na tuto přehlídku. Mám teď hodně práce s dokončením CD, které vyjde 7. 11. na moje narozeniny, takže předpokládám, že se to tentokrát bude slavit, vzhledem k tomu, že desku slibuji fanouškům již 9 let. A jaká hudba zazní…? MojeJ, snad se bude líbit,“ sdělila Helena Zeťová

Zajímavé informace sdělila Daniela Duchková: „Největší ohlas v létě mají mrazem sušené pamlsky RAW RAW, výcvikové kruhy a bezobilná krmiva. Pro podzimní sezónu máme připravenou skvělou módní kolekci kožených vodítek a parádních hřejivých vestiček. „Hned od začátku jsme vsadili na netradiční produkty. Když jsme před lety dovezli brýle, botičky a psí milenku, byla to taková rebelie proti ostatním a tak vznikl název Rebel Dog.  V září, na psím dnu dostanou návštěvníci po nákupu u našeho stánku lístky do tomboly nebo přímo mohou u nás útulkům nakoupit. My zase dáme do tomboly a soutěžícím spoustu nádherných dárků.  Tím chceme podpořit návštěvnost a zvýšit šanci pejsků na nalezení nového domova,“ říká majitelka Rebel Dogu Daniela Duchková.

Po delší době se ve společnosti objevila Miss Earth 2012 Tereza Fajksová. Jako modelka má práci po celém světě. Před pár dny se vrátila z Hamburku a hned odjíždí do Rakouska. Svého pejska má jako dítě a parťáka a chce pro něj vše nejlepší. I proto mu ráda vaří, ale baští jen dietní jídla, stejně jak její rodina. Na setkání jí byl „přidělen“ postižený Scooby, který byl nalezen ochrnutý na zadní nožičky, ale nyní se v dočasné péči pomalinku uzdravuje. Sama věří, že 9. září na Psím dnu s Prahou 13, již bude mít svůj domov. Pro psy se dovede obětovat, a jak může, tak jim pomáhá.

Pár slov nám řekla i Tereza Fajksová: „U nás doma dostává nejvíce dárků pejsek, vždy ho potěší nějaký masový pamlsek. Protože pejskové nemají dlouhý život, snažím se jim ho obohatit. Vztah k pejskům mám přátelský až pozitivně fanatický a mé oblíbené motto je od Mahatmá Gándího, který tvrdil, že velikost a mravní pokrok národa se pozná podle toho, jak se zachází zvířaty,“ řekla Tereza a stále mazlila roztomilého Scoobyho.

Richard Tesařík nejvíce ocenil velký výběr módních doplňků, které většinou vybírá manželka. „Pro nás je kvalitní krmivo základ, snažíme se vybírat značky s vysokým podílem masa a tady jich mají hned několik. S ohledem na moje povolání, je ten náš taky tak trochu rockovej pejsek a rebel, pár výstřelků musí doma mít. Jednou jsme si vzali domů psa, kterej pobíhal po ulici a nikdo se o něj nepřihlásil. Byla to báječná fenka Bára. Pes je prostě kámoš, kterej není nikdy naštvanej,“ řekl přítomným Richard. 

Foto: REBEL DOG

Více o akci, mazlíčcích i sortimentu naleznete na www.rebeldog.cz a www.psiden.cz

Fotogalerie
6897 6898 6899 6900

Další články z rubriky

Bouřkový úplněk nabídne vhodný čas pro rituál splněných přání

Bouřkový úplněk nabídne vhodný čas pro rituál splněných přání

Berchtold zářil hvězdami, postaral se o to Orchestr Felixe Slováčka jr. se Štefanem Margitou

Berchtold zářil hvězdami, postaral se o to Orchestr Felixe Slováčka jr. se Štefanem Margitou

Stanislav Hložek se synem Matyášem to na soustředění Muže roku pořádně rozjeli

Stanislav Hložek se synem Matyášem to na soustředění Muže roku pořádně rozjeli

Český cukrář představil svou vlastní edici designových mís!

Český cukrář představil svou vlastní edici designových mís!

Jitka Sedláčková: „Nehodnotí se, kdo je hezký, ta soutěž je úplně o něčem jiném.“

Jitka Sedláčková: „Nehodnotí se, kdo je hezký, ta soutěž je úplně o něčem jiném.“