Magazín Elita

Kasárna

Pro  muže symbolizuje nezbytné kroky, které nelze odložit. Pro ženy  je to obava a strach o muže, kterého miluje. Bydlet či se stěhovat do kasáren, přijdeme o svobodu z mnoha  důvodů. Odchod z kasáren je možné začít znovu – druhá  šance a dokonce za lepších podmínek. Vyklizená kasárna, vymydlená  či přímo ruiny, vyjadřují, že přichází špatné období a dle stupně devastace se dá usuzovat, jak zlé časy přijdou. Celý komplex kasáren viděný ve snu symbolizuje pochybnosti, nejčastěji o milostném životě.

Kartáč

Znak chaosu uvnitř jedince, který vyživují pomluvy. Kupovat si kartáč vyjadřuje, že jsme plni žárlivosti. Více kartáčů vyjadřuje vždy spory a dohady. Cokoli kartáčujeme, čistíme od prachu a špíny vyjadřuje, že nás čeká nepříjemné období. Zažijeme špatné zacházení,  nedůvěru a mnoho těžkostí.

Karneval

Jsme-li v maskách, prozrazuje  dobrodružství, veselost a zábava, ale také nové vztahy a známosti.

Kardinál

Vše dobré, čekají nás velké věci, štěstí a nová spojení.

Karafiát

Nehodnotí se jako květina, ale barva jeho květu.  Červený květ prozrazuje žhavý temperament a sexuální pudy.  Bílý je laskavost a nezištnost. Žlutý upozorňuje na blížící se starosti, hádky a problémy. Modrý je velká otevřenost. Zelený dává sílu, vřelost a naději. Černý květ je vyjádřením smutku a uzavírání se do sebe.

Kára

„Táhneme si těžkou káru“ a odvození je tedy velice jednoduché – opodstatněné existenční starosti: v zaměstnání, nečekané platby a škody. Je-li kára plná kamení, dřeme se, ale bez výsledku. Táhneme-li a cítíme se vyčerpáni, je to předzvěst nemoci. Tlačíme-li káru před sebou, přeceňujeme své fyzické i psychické síly.

Kapusta

Jsme-li pěstitelé kapusty, budeme dobře zajištěni, ale pokud ji jíme, čekají nás potíže.

 

Kapsa

Čím větší kapsa, tím jsme více bezstarostní, ale neměli bychom býti. Také značí, že věci, které jsme si někam schovali, nemůžeme nalézt a jejich nenalezení nám přinese nepříjemnosti či finanční ztrátu, také špatnou investici. Podobný význam má také kapsář, který má vyšší apel na pozornost.

Kaple (i kaplan)

Vyjadřuje spokojenost a naději.

Kancelář

Je znakem vzestupu, pádu i naděje na zlepšení ve všech rovinách.

Gympl