Magazín Elita

Zdraví, životní styl

BIO - INSPIROVANÉ KONTAKTNÍ ČOČKY JSOU NA TRHU

BIO - INSPIROVANÉ KONTAKTNÍ ČOČKY JSOU NA TRHU

Kontaktní čočky Biotrue™ ONEday byly očekávanou novinkou a jsou již na trhu. Čočky inspirované přírodou obsahují 78 procent vody, stejně jako rohovka, a současně poskytují prakticky stejně kyslíku jako otevřené oko. Byly vytvořeny ve společnosti Bausch + Lomb jako první jednorázové denní čočky inspirované biologií lidského oka.

ABSOLUTNÍ PŘEVRAT V PLASTICKÉ CHIRURGII  PŘINÁŠÍ ŽENÁM PŘIROZENÁ PRSA I PO ZVĚTŠENÍ

ABSOLUTNÍ PŘEVRAT V PLASTICKÉ CHIRURGII PŘINÁŠÍ ŽENÁM PŘIROZENÁ PRSA I PO ZVĚTŠENÍ

Prsa ženy jsou brána jako symbol ženskosti, mateřství a sexuální touhy. Z jejich nedokonalosti mohou vyplývat četné problémy jak v partnerském a sexuálním životě, tak v sebevědomí a běžném jednání ženy.

A tak není divem, že nejčastější a nejžádanější změnou, kterou ženy od plastických chirurgů vyžadují, je právě úprava či zvětšení poprsí. Doteď bylo možné požadovaného poprsí docílit buď vloženými implantáty, nebo přenosem vlastního tuku. Klinika Esthé nyní přichází s kombinací těchto dvou praktik a začíná tak používat zcela novou metodu kompozitní augmentace.

ČEŠKY VYSTŘÍDAJÍ ZA ŽIVOT PRŮMĚRNĚ 7 SEXUÁLNÍCH PARTNERŮ

ČEŠKY VYSTŘÍDAJÍ ZA ŽIVOT PRŮMĚRNĚ 7 SEXUÁLNÍCH PARTNERŮ

Doby, kdy každá žena měla obvykle jednoho sexuálního partnera po celý život, dávno minuly. Výzkumná agentura Millward Brown se dotázala téměř 7000 žen ve věku 15-49 let na dosavadní počet jejich sexuálních partnerů a zjistila, že průměrně jich vystřídají pět. Češky tento průměr přesahují a přiznávají 7 partnerů.

Zhruba polovina dotázaných žen užívá hormonální antikoncepci. Ty, které se tímto způsobem nechrání a jako hlavní ochrannou metodu používají kondom. Z výzkumu je také zřejmé, že po problematickém sexu často vyčkávají příliš dlouho.

SOCIAL FREEZING MÁ V ČESKU ZABRÁNIT PROBLÉMŮM S POČETÍM

SOCIAL FREEZING MÁ V ČESKU ZABRÁNIT PROBLÉMŮM S POČETÍM

Každý rok přibývá v ČR i ve světě počet lidí, kteří kvůli neplodnosti nemohou počít dítě přirozenou cestou. Mezi nejčastější důvody se řadí životní styl a odkládání početí „na později“. Novým trendem ve světě je nyní, tzv. Social freezing, neboli preventivní zmražení zdravých pohlavních buněk, tedy spermií a vajíček. V Česku se tento projekt chystá aktivně propagovat klinické centrum ISCARE.

CO JSTE MOŽNÉ NEVĚDĚLI O KONTAKTNÍCH ČOČKÁCH A JEJICH NOŠENÍ

CO JSTE MOŽNÉ NEVĚDĚLI O KONTAKTNÍCH ČOČKÁCH A JEJICH NOŠENÍ

Kontaktní čočky nosí stále více osob, které jimi potřebují korigovat zrakovou vadu. Často je ale okolo jejich nošení řada nejasností, protože zejména v širokém spektru čoček a roztoků na našem trhu se nedokážeme orientovat. A někdy i přemýšlíme, zda by pro korekci dioptrií nebyla lepší například laserová operace očí. Jak to s těmi otázkami je a jaké jsou zásady správného nošení? Zeptali jsme se očního specialisty MUDr. Štefana Marko.

NEJČASTĚJŠÍ ÚRAZY PŘI ZIMNÍCH SPORTECH

NEJČASTĚJŠÍ ÚRAZY PŘI ZIMNÍCH SPORTECH

Mezi neoblíbenější zimní sporty patří u české populace lyžování a snowboarding. Na horách se nám ale bohužel často nevyhnou úrazy či zranění. Jen během loňské sezóny Horská služba vyjížděla k více jak 6 500 úrazům, což bylo o 10 % více než v předešlém roce. Jaká zranění nás na horách mohou potkat, jak se chovat, když se zraníme a jak na svahu, abychom úrazu předešli?

JITKA ASTEROVÁ JÍ RÁDA ZDRAVĚ

JITKA ASTEROVÁ JÍ RÁDA ZDRAVĚ

Jitka Asterová má opět perfektní postavu. Denně dbá na to, aby se v jejím jídelníčku objevovaly jen hodnotné potraviny. Aby získala přehled o nejnovějších trendech v přípravě luštěnin, přihlásila se na kurz vaření nejkrásnější české nutriční terapeutky Lady Noskové a všem dokázala, že kromě herečky, moderátorky a učitelky sexu je také vynikající kuchařkou.

ČERSTVÉ OVOCE NEBO ZELENINU SVAČÍ KAŽDÝ DEN  JEN POLOVINA ČESKÝCH ŠKOLÁKŮ

ČERSTVÉ OVOCE NEBO ZELENINU SVAČÍ KAŽDÝ DEN JEN POLOVINA ČESKÝCH ŠKOLÁKŮ

Jen polovina českých školáků svačí čerstvé ovoce a zeleninu každý den. Nejčastěji mají děti ke svačině pečivo a sýr a téměř polovina dětí svačí sladkosti. To vyplývá z průzkumu iniciativy „Vím, co jím a piju“ za podpory společnosti Ahold Czech Republic. Průzkum byl zaměřen na svačiny českých školáků. Nevhodná skladba jídelníčku může vést ke zdravotním komplikacím.

PAVEL VOHNOUT: NA OSLAVU 51. NAROZENIN SE PŘIPRAVUJE V SALONU KRÁSY?!

PAVEL VOHNOUT: NA OSLAVU 51. NAROZENIN SE PŘIPRAVUJE V SALONU KRÁSY?!

Když před rokem slavil zpěvák Pavel Vohnout své kulaté narozeniny, prohlásil, že nastal čas zásadně změnit svůj život. Prvním počinem bylo vydání sólového alba, na kterém mapuje svůj život. „Splnil jsem si tím cédéčkem sen", usmíval se tehdy zpěvák známý pod přezdívkou Kyklop.

TIPY NA ÚČES: CHCETE ZNÁT TRENDY NA JARO/LÉTO 2014?

TIPY NA ÚČES: CHCETE ZNÁT TRENDY NA JARO/LÉTO 2014?

Jarní sezona 2014 se bude vyznačovat novými pastelovými jemnými efekty pro zvýraznění ženskosti. Vlasy si nechte oživit tenkými či rafinovaně decentními efekty pastelově starorůžové, liliové či ocelové nádechy. Výhoda pastelových odstínů je, že se rychle vymývají. Takže Vás neomrzí. 

Pro blondýnky jsou vhodné speciální studené a duhové přelivy s jedinečnými odlesky zdravě vypadajících blond vlasů.

ŠTĚSTÍ PŘEJE PŘIPRAVENÝM