Magazín Elita

Zdraví, životní styl

MASTIČKY A SLUNCE. DEJTE SI POZOR!

MASTIČKY A SLUNCE. DEJTE SI POZOR!

Díky účinným látkám obsažených v mastičkách proti bolesti, může dojít k fototoxickým reakcím. Fototoxicita je vlastnost vyvolávající abnormální reakci kůže na sluneční UV záření. „Fototoxická reakce vznikne u každého člověka po aplikaci zcitlivující látky a následném ozáření ÚV zářením, a to i v odstupu zhruba 14 dnů po poslední aplikaci,“ říká MUDr. Michal Lazák. Projevuje se akutním zánětem kůže v podobě zrudnutí a puchýřů.

PROČ CHODÍ PETR JANDA NA ESTETICKOU KLINIKU  S CELOU RODINOU?

PROČ CHODÍ PETR JANDA NA ESTETICKOU KLINIKU S CELOU RODINOU?

Vidět muže na estetické klinice není jen tak. Muži potřebují kosmetickou péči stejně jako ženy, ale z nepochopitelných důvodů je každý takový, který kosmetiku používá, považován za zženštělého, divného a je terčem posměchu mezi ostatními muži. Ženy však muže, kteří o sebe pečují, považují za dokonalé, sexy a přitažlivé. Takže pánové, co je pro vás důležitější? Petr Janda v tom má jasno a sklízí úspěch!

LÉTO JE ZA DVEŘMI! VÍTE, JAK SE SPRÁVNĚ OPALOVAT?

LÉTO JE ZA DVEŘMI! VÍTE, JAK SE SPRÁVNĚ OPALOVAT?

Venku je krásně, všude okolo se nemluví o ničem jiném než o dovolené a vy už se nemůžete dočkat, až také někam pojedete a vrátíte se s krásnou čokoládovou kůží? Pohodlně se usaďte na gauč, dejte si nohy nahoru (je to dobré proti vzniku křečových žil), vezměte do ruky katalog a můžete začít vybírat, kam letos pojedete. Aby vám pobyt v zahraničí nezkazila zákeřná nemoc, už teď si pro jistotu napište na seznam opalovací krém s vysokým stupněm ochrany před UV zářením (SPF), nebo ho rovnou postavte před vchodové dveře na poličku.

REKONSTRUKCE PRSU PO NÁDOROVÉM ONEMOCNĚNÍ ZKVALITŇUJE ŽIVOT ŽENY

REKONSTRUKCE PRSU PO NÁDOROVÉM ONEMOCNĚNÍ ZKVALITŇUJE ŽIVOT ŽENY

Ztrátou prsu život nekončí!!!

Nádory prsu patří mezi nejčastější zhoubná onemocnění u žen. Jak těžce může zasáhnout ženu odstranění prsu kvůli zhoubnému onemocnění, je více než zřejmé. Dokonale provedená rekonstrukce prsu je proto mnohdy stejně důležitá, jako perfektně provedené chirurgické odstranění nádoru prsu.

Rekonstruovaný prs pro ženu znamená návrat ztracených jistot v osobním i společenském životě a návrat k normálnímu životu.

OPTOMETRISTA PAVEL BENEŠ O ČOČKÁCH NOVÉ GENERACE

OPTOMETRISTA PAVEL BENEŠ O ČOČKÁCH NOVÉ GENERACE

Stane se mi, že při práci s mobilním telefonem nebo počítačem nastane moment, že mi čočky začnou osychat. Proč?

Při práci s elektronickým zařízením nebo počítačem naše oči méně mrkají. Tím dochází k osychání povrchu oka a nevytváří se tak stabilní a plynulá vrstva slzného filmu, který udržuje oko ve zvlhčeném stavu.

NEJVYŠŠÍ FLORISTICKÁ SOUTĚŽ 43. ROČNÍK DĚČÍNSKÉ KOTVY SE NEZADRŽITELNĚ BLÍŽÍ

NEJVYŠŠÍ FLORISTICKÁ SOUTĚŽ 43. ROČNÍK DĚČÍNSKÉ KOTVY SE NEZADRŽITELNĚ BLÍŽÍ

Děčínská kotva - mistrovství floristů České republiky má za sebou již 42 úspěšných ročníků a jistě není překvapením, že se stala se za dobu své existence nejvyhledávanější tuzemskou soutěží floristů. Letošní ročník je inspirován krásami a kouzlem přírody a ústřední téma zní: „V lůně přírody“.

V ČESKU STOUPÁ POČET NEPLODNÝCH PÁRŮ - SOCIAL FREEZING MŮŽE BÝT ŘEŠENÍM

V ČESKU STOUPÁ POČET NEPLODNÝCH PÁRŮ - SOCIAL FREEZING MŮŽE BÝT ŘEŠENÍM

V posledních letech přibývá v ČR i ve světě počet lidí, kteří kvůli neplodnosti nemohou počít dítě přirozenou cestou. V roce 2014 tento problém trápil více než 15 % českých párů. Příčinou je nezdravý způsob života, odkládání početí, nečekané onemocnění či úraz. V poslední době se proto ve světě rozšířil nový trend Social freezing – preventivní zmrazování zdravých pohlavních buněk (spermií a vajíček). V Česku se tento trend chystá aktivně propagovat klinické centrum ISCARE spolu se svým ambasadorem, sportovcem Petrem Koukalem.

PSYCHIKA PŮSOBÍ NA EKZÉMOVÁ ONEMOCNĚNÍ

PSYCHIKA PŮSOBÍ NA EKZÉMOVÁ ONEMOCNĚNÍ

Nátlak v zaměstnání, neumět říci ne, rozhodnout se, trápit se za jiné… I zdánlivě nenápadná situace může vyvolat kožní problémy. Je třeba dostat se do „vnitřní rovnováhy“, aby se nemoc nevracela. O tom všem bylo snídaňové povídání s MUDr. Ivonou Kosovou v SHOWROOMU BIO-Bachovky v Praze ve Vlašské ul. č. 15.

PŘIPRAVTE VLASY NA JARO – TRIKY A TIPY PRO NEJLEPŠÍ PŘÍPRAVKY

PŘIPRAVTE VLASY NA JARO – TRIKY A TIPY PRO NEJLEPŠÍ PŘÍPRAVKY

Letošní zima byla mírná, přesto vlasová pokožka byla dlouhodobě vystavena velkým teplotním rozdílům a je potřeba vlasy řádně zregenerovat. Chybělo jim slunce a tělo nepřijalo v potravinách, zelenině a ovoci dostatek vitamínů a minerálů. Pobyt ve vytopených místnostech také hydrataci nepodpořil. To vše se pak odráží na celkové kondici vlasů a vlasové pokožky.

IRISDIAGNOSTIKA: OKO PROZRADÍ NÁŠ ZDRAVOTNÍ STAV

IRISDIAGNOSTIKA: OKO PROZRADÍ NÁŠ ZDRAVOTNÍ STAV

Ne nadarmo se říká: „oko je oknem do duše a těla“. Oči nejen, že prozradí naše myšlenky, pocity a úmysly, ale lze z nich vyčíst i náš stav těla. Pouze odborník s praxí přesně ví, co sledovat, a na co se při takzvané irisdiagnostice zaměřovat. Během detailní analýzy provedené z fotografie oka je tak možné odhalit záněty v těle, nerovnováhu orgánů, problémy s cévami, ledvinami i zažíváním.

ŠTĚSTÍ PŘEJE PŘIPRAVENÝM