Magazín Elita

Péče o tělo i mysl ve slovenských lázních

Péče o tělo i mysl ve slovenských lázních

Poruchy pohybového aparátu postihují velkou část populace bez ohledu na věk. To, co kdysi bylo považováno za obtíže starších lidí, dnes potkává i mladší generace. Naštěstí existuje řada léčebných postupů a procedur, které nám i při těchto obtížích mohou kvalitu života zlepšit. Jedním z řešení je využití léčebných koupelí a wellness procedur, které jsou k dispozici v lázeňských zařízeních – například na lázeňském ostrově v Piešťanech, kde se na léčbu pohybového aparátu specializují, díky termálním pramenům a léčivému bahnu. Jedním z míst, které tyto procedury nabízí, je hotel Esplanade spadající pod síť lázeňských hotelů Ensana. Tento hotel nesoucí se v duchu elegance a luxusu přináší nejen úžasný zážitek, ale i mnoho dalších věcí prospěšných pro naše tělo, jako je kombinace relaxace a péče o zdraví.

Balneo Health Spa

V rámci Balneo Health Spa naleznete 140 terapeutických kabin určených na procedury, jako jsou bahenní zábaly, termální koupele, elektroterapie, inhalace a jiné. Dále je k dispozici saunový svět (finská, infračervená a parní sauna), spoustu bazénů (termální, hydroterapeutické, rehabilitační, relaxační s vodními atrakcemi a mnoho dalších) a fitness centrum. Procházky v okolí jsou pak jen třešničkou na dortu k bezchybnému pobytu.

Kouzlo termální vody

Termální voda, která je bohatá na minerály, má pozitivní vliv na tělo i mysl člověka. Zvýšením povrchové teploty těla se zlepšuje cirkulace krve, uvolňuje se napětí ve svalech a zvyšuje se výživa buněk. Minerální látky obsažené ve vodě pronikají i do hlubších vrstev pokožky díky rozšířeným pórům. Lázeňské koupele tak mohou regenerovat pacienta a přinést mu psychickou i fyzickou úlevu.

Terapie pomocí vody

Vodní terapie zahrnuje různé procedury, které využívají dynamiku vody, střídání teploty nebo její odpor při pohybu. Například podvodní masáže jsou skvělé proti křečím a bolestem zad. Perličkové koupele zase jemně prokrví a uvolní svaly. Vířivé masáže pak pomohou s otoky končetin a uleví kloubům. Světoznámé Kneippovy koupele, které střídají teplotu vody, mají pozitivní vliv na celý pohybový aparát a jsou ideálním cvičením ve vodě.

Bahenní zábaly a masáže 1000x jinak

Každý typ masáže má svůj specifický účinek, některé jsou relaxační, jiné zase třeba reflexní či lymfatické. Maséři nám pomáhají zlepšit prokrvení kůže a uvolnit svalový systém. Masáže nám mohou ulevit od bolesti zad a s nimi spojenými obtížemi. Reflexní masáž má vliv i na vnitřní orgány v těle, zatímco lymfatická drenáž pomáhá detoxikaci organismu. Během masáží se často využívá i zábalů a obkladů. Horký obklad se aplikuje přímo na postižené místo, čímž lze ulevit od bolesti, prokrvit tkáně a urychlit proces hojení. Teplo také pomůže uvolnit ztuhlé svaly, vyživí kůži a působí protizánětlivě, čímž podpoří imunitní procesy v těle.

Procedury pro každého na míru

Lázně nabízejí širokou škálu léčebných možností pro lidi trpící (nejen) poruchami pohybového aparátu. Každý pacient může konzultovat vhodný léčebný program s odborným lékařem, který doporučí ideální procedury, což zajistí optimální výsledky.

Pravidelné návštěvy lázeňských zařízení mohou být prospěšné pro všechny věkové kategorie a mohou pomoci zlepšit pohyblivost i celkovou kvalitu života. Hotel Esplanade je ideálním místem pro ponoření se do světa luxusu a péče o své tělo i duši. Navíc je takový pobyt skvělým prvním krokem k dosažení lepšího životního stylu.

Fotogalerie
18572 18573 18574

Další články z rubriky

Mohou játra bolet? Co nepodcenit a kdy zajít k lékaři?

Mohou játra bolet? Co nepodcenit a kdy zajít k lékaři?

Dvoudenní Wellbeing event pro hotelové hosty i veřejnost nabídne to nejlepší z osteopatie, akupunktury i terapii zvukem

Dvoudenní Wellbeing event pro hotelové hosty i veřejnost nabídne to nejlepší z osteopatie, akupunktury i terapii zvukem

Duševní zdraví napříč Evropou se dle statistik zlepšuje

Duševní zdraví napříč Evropou se dle statistik zlepšuje

Přichází sezona respiračních onemocnění, postihuje zejména děti

Přichází sezona respiračních onemocnění, postihuje zejména děti

Světový den diabetu upozorňuje na důležitost prevence

Světový den diabetu upozorňuje na důležitost prevence

Vánoční Holešovická tržnice