Magazín Elita

Zdraví, životní styl

PŘI CHŘIPCE A NACHLAZENÍ POMOHOU I PŘÍRODNÍ PREPARÁTY

PŘI CHŘIPCE A NACHLAZENÍ POMOHOU I PŘÍRODNÍ PREPARÁTY

Cítíte, že nejste „ve své kůži“ a máte pocit, že se o vás začíná pokoušet nachlazení, rýma nebo chřipka? Již při prvních příznacích nachlazení nedejte nemoci šanci. Hledejte v přírodě a zkuste si připravit speciální léčivý koktejl, ve kterém hlavní roli hraje brazilská guarana.

Brazilská guarana podporuje účinnost acylpyrinu, vitaminu C a má mírné analgetické účinky. Pomáhá proto při bolestech hlavy a kloubů a navíc má na nás výrazné stimulační vliv díky vysokému obsahu guaraninu, což je obdoba kofeinu. Při léčbě onemocnění nás tak podpoří, urychlí léčbu a znásobí účinek léků. Navíc brazilskou guaranu stačí jen rozpustit například v horkém čaji a o skvělý léčivý a ryze přírodní koktejl máme postaráno.

PŘÍRODNÍ KOSMETIKA ONLY PAPAYA JE DOBRÝ TIP NA VÁNOČNÍ DÁREK

PŘÍRODNÍ KOSMETIKA ONLY PAPAYA JE DOBRÝ TIP NA VÁNOČNÍ DÁREK

Only PapaYA je název přírodní australské kosmetiky s vysokým obsahem papáji, která má blahodárné omlazující a regenerační účinky.  Tato kosmetická řada se jako první začíná prodávat na Českém trhu a to díky společnosti Only Papaya s.r.o., jejímiž zakladateli je Petr Janda a Petr Vítek žijící v Sydney.

PROČ SI ANGELINA JOLIE NECHALA ODSTRANIT PRSA?

PROČ SI ANGELINA JOLIE NECHALA ODSTRANIT PRSA?

V tomto roce pobláznila ženy na celém světě Angelina Jolie, když si nechala preventivně „odstranit“ svá prsa. Od okamžiku, kdy zpráva proběhla médii, se do ordinací plastických chirurgů, chirurgů, mammologů, onkologů a gynekologů hrnou zdravé ženy s přáním, že by si raději též nechaly odstranit prsa, než aby onemocněly rakovinou. Amputace prsu (mastektomie) nebo jen odstranění prsní žlázy jsou však zákroky poměrně rozsáhlé a mají své indikace. K této problematice se vyjadřuje plastický chirurg MUDr. Libor Kment, z kliniky Esthé:

„Rozhodně není vhodné provádět tyto zákroky zdravým ženám. Amputace prsu je indikována většinou jen u pacientek s pokročilým nádorovým onemocněním prsu.

RECEPT IVANA VODOCHODSKÉHO NA ZAPEČENOU ČEKANKU SE ŠUNKOU V OMÁČCE MORNAY

RECEPT IVANA VODOCHODSKÉHO NA ZAPEČENOU ČEKANKU SE ŠUNKOU V OMÁČCE MORNAY

Ivan Vodochodský, který o sobě tvrdí, že v jeho vzpomínkách dominuje několik výrazných chutí a vůní, které ho doprovází celým životem. Mezi jednu z nich patří chuť a vůně šunky. Chuťové buňky mají Vodochodští v genech. Tatínek patřil mezi nejlepší sládky v Čechách. Sám se vyučil kuchařem ve věhlasném hotelu Alcron a stal se z něj odborník na studenou a mezinárodní kuchyni.

PACIENTI S RAKOVINOU BY NEMĚLI UMÍRAT

PACIENTI S RAKOVINOU BY NEMĚLI UMÍRAT

Lék na rakovinu je objeven. Jde o to, zda tomu věříte nebo ne. Je mi líto stovek pacientů kteří zemřeli při konvenční léčbě. Není to tak jednoduché jak si myslíte. Je důležité vědět, kdy a jak ho jíst. Pojídání ovoce ... My všichni si myslíme že jíst ovoce znamená koupit ho, očistit a jen tak hodit do úst.

POČTY HIV POZITIVNÍCH STOUPAJÍ - NECHTE SE BEZPLATNĚ TESTOVAT NA HIV

POČTY HIV POZITIVNÍCH STOUPAJÍ - NECHTE SE BEZPLATNĚ TESTOVAT NA HIV

Počet HIV pozitivních v České republice stále narůstá stále rychlejším tempem. Podle posledních statistik Státního zdravotního ústavu v Praze bylo v naší zemi v září odhaleno 24 nových případů HIV, což je od začátku roku 176 nově zjištěných HIV pozitivních osob. Za stejné období v roce 2012 to bylo o 9 HIV pozitivních méně. Stejně jako v minulých letech, i letos bude na realizaci týdnu testování participovat občanské sdružení Art for Life, které svou činností již několik let pomáhá v boji proti HIV a AIDS v České republice. Samotné krevní testy pro Dům světla zpracovává celoročně Státní zdravotní ústav v Praze.

NEVYNECHÁVEJTE MASO ZE SVÉHO JÍDELNÍČKU

NEVYNECHÁVEJTE MASO ZE SVÉHO JÍDELNÍČKU

Na sestavování jídelníčku máme každý svou vlastní metodu, jelikož každý jsme ovlivňován jinými okolnostmi. Někdo je nucen se ve stravě omezovat z důvodů stále širšího spektra potravinových alergií, jiný vynechává konkrétní druhy potravin kvůli redukčním dietám, z morálního hlediska či osobního přesvědčení, obyčejné nechuti nebo pro nepříznivou finanční situaci.

BAREVNÉ TRENDY BIŽUTERIE A DOPLŇKŮ PRO PODZIM A ZIMU 2014 – 15

BAREVNÉ TRENDY BIŽUTERIE A DOPLŇKŮ PRO PODZIM A ZIMU 2014 – 15

Svět bižuterie, stejně jako každé jiné odvětví módy, žije krátkodobými barevnými trendy. Ty se utvářejí už dlouho předtím, než módní zboží zaplní obchody. Filosofií úspěšnosti obchodu s bižuterií je, když   s předstihem víme, co se hodí do koncepce návrhářů a výrobců, kteří chtějí držet krok se světovou módou a potažmo koncových klientů. Preciosa a Pantone společně přináší předpověď barevných trendů v bižuterii a doplňcích pro sezónu  Podzim/Zima 2014 – 15, které Vám představujeme i my.

ESEJ STUDENTKY AMAK: PÉČE O SENIORY

ESEJ STUDENTKY AMAK: PÉČE O SENIORY

Jako téma pro vypracování eseje pro předmět: Sociální politika jsem si zvolila: Péče o seniory, hlavně z důvodu, že v dnešní době jsou senioři společností často opomíjeni a podceňováni. Senioři jsou často v naší společnosti bráni a je na ně pohlíženo jako na „parazity“ společnosti.

I TAPETY MOHOU VYVOLAT MIGRÉNU

I TAPETY MOHOU VYVOLAT MIGRÉNU

Bolí vás hlava? Dejte si pozor na zářivé světlo a barvy. Trápí vás migréna? Změňte své pracovní a domácí prostředí. Co může za nevolnost, poruchy vidění a jednostrannou, pulzující bolest hlavy?Stres, změna počasí, nedostatek spánku, a také řada věcí, které by vás možná ani nenapadla, jako například bíločerné dlaždice na podlaze.

Migréna není jen obyčejná bolest hlavy, jde o několikahodinový záchvat, který probíhá v různých fázích a vyznačuje se četnými příznaky, včetně pulzující jednostranné bolesti hlavy, nevolnosti a zvracením.

ŠTĚSTÍ PŘEJE PŘIPRAVENÝM