Magazín Elita

Magazín

DOMÁCÍ LIPOVÉ BONBONY PROTI KAŠLI

DOMÁCÍ LIPOVÉ BONBONY PROTI KAŠLI

Lípa: Lipové listy se dříve vkládaly do úst, aby se zabránilo tvorbě puchýřků, šťáva z nich měla zabránit vypadávání vlasů.  Listy spařené vodou a smíchané s vínem se přikládaly na končetiny při svalových křečích a na popáleniny (k těmto účelům se listy - jen bez přídavku vína - používají i dnes).

NÁKLADY NA KOKAIN BÝVAL SOUČÁSTÍ ROZPOČTŮ NA FILMY, TVRDÍ QUAID

NÁKLADY NA KOKAIN BÝVAL SOUČÁSTÍ ROZPOČTŮ NA FILMY, TVRDÍ QUAID

Los Angeles 12. dubna (ČTK) - Užívání kokainu v Hollywoodu 80. let bylo tak rozšířené, že se s ním počítalo v rozpočtech na filmy. Napsal to v článku pro časopis Newsweek sedmapadesátiletý herec Dennis Quaid, jenž svou drogovou závislost označil za největší chybu.

CO SE TO DĚJE V ZÁKULISÍ NEJVÝZNAMNĚJŠÍCH PRAŽSKÝCH SCÉN?

Přijde Praha definitivně o repertoárová divadla s tradicí, kterými jsou Národní divadlo, Státní opera Praha a Hudební divadlo Karlín? Uvědomují si odpovědní politici, že rozhodnutí prostá názorů odborné veřejnosti poškodí scény samotné, diváky, ale i společnost?

ČESKÉ PAPÍRKY NA POUŽITÉ ŽVÝKAČKY PINKG MĚNÍ SVĚT

ČESKÉ PAPÍRKY NA POUŽITÉ ŽVÝKAČKY PINKG MĚNÍ SVĚT

Praha (PROTEXT) - Unikátní české papírky Pinkg určené na použité žvýkačky si získaly již více než deset miliónů příznivců v řadě zemí světa. Miniaturní bloček z recyklovaného papíru o rozměrech pět krát pět a půl centimetru představila před šesti lety jako český patent společnost Inter Gate Europe.

HAJAJA SLAVÍ 50 LET!

2. ledna tomu bylo přesně padesát let, kdy se z rozhlasových přijímačů ozvalo: „Dovolíte, jsem Hajaja. Dříve domácí skřítek v domě U Tří zvonů. Můj čas je podvečer…“ Těmto slovům předcházel rok intenzívní práce, než se z nápadu vyklubala první rozhlasová pohádka na dobrou noc.

KOČKA JE POMOCNÍK I PŘÍTEL

KOČKA JE POMOCNÍK I PŘÍTEL

Kočky jsou silné individuality se sklonem prosazovat vlastní vůli, přesto mohou být dobrými pomocníky i při léčení seniorů a dlouhodobě nemocných, především při odstraňování somatických i psychických poruch a zátěží. Odborně se tato podpůrná metoda nazývá  felinoterapie.

PROČ LIDÉ PLÁČOU

Slzy se tvoří téměř vždy nezávisle na vůli jedince. Během slzení dochází také k látkové výměně rohovky, ale biologická funkce pláče - smutku není uspokojivě vysvětlena. Předpokládá, že smutek je sociální signalizací – voláním o pomoc, ale může mít i očistný transformační charakter. Co však víme je to, že k pláči má každý jedinec jiný sklon, který je ovlivněn věkem, pohlavím, také však kulturou.

JSOU TIBEŤANÉ JINÍ LIDÉ?

Vědci objevili u obyvatel Tibetu desítku zvláštních genů, které postrádají mnozí obyvatelé žijící v Centrální Asii i jinde ve světě. Tyto odlišné geny jim pravděpodobně umožňují bezproblémový život v řídkém vzduchu ve velkých nadmořských výškách. Průměrná nadmořská výška v zemi je 4900 metrů.

DLOUHO JSTE SE NEZASMÁLI? TAK ČTĚTE!

Přišlo e-mailem. To se nedá nezveřejnit:-).  Co kus to perla!

POCHOD  PŘÍZNIVCŮ BANÍKU PRAŽSKOU LETNOU

POCHOD PŘÍZNIVCŮ BANÍKU PRAŽSKOU LETNOU

Praha 8. srpna (17:40 hod.) - Pochod na pražskou Letnou příznivců Baníku doprovází kordon policistů. Baníkovci vykřikují známá hesla, která neodmyslitelně patří ke všem zápasům. Chvílemi se na ulici Milady horákové zastavují a blokují dopravu. Jako poslední účastník pochodu je nezbytná zdravotnice, která si udržuje cca 100 m odstup.

Další foto zpravodajství přineseme na konci utkání.

Foto: -ZZ-

Písecký víkend módy a designu

PURE fest