Magazín Elita

REŽISÉR ZDENĚK TROŠKA NATOČÍ NOVOU KOMEDII Z VESNICKÉHO PROSTŘEDÍ

REŽISÉR ZDENĚK TROŠKA NATOČÍ NOVOU KOMEDII Z VESNICKÉHO PROSTŘEDÍ

Praha 17. dubna (PROTEXT) - Režisér ZDENĚK TROŠKA natočí novou komedii z vesnického prostředí BABOVŘESKY…aneb z dopisu venkovské drbny.  S novou komedií ve "sluncesenovském" až "zvonokoském" stylu přichází scénárista a režisér Zdeněk Troška. Už 22. května začne v jižních Čechách natáčet nový film BABOVŘESKY…aneb z dopisu venkovské drbny. Diváci a milovníci klasických Troškových veselých komedií se tak mohou těšit na známé herecké tváře a spoustu legrace.

V lehkém nadhledu a komediální nadsázce budeme sledovat vršící se řadu až neuvěřitelných souher náhod a nedorozumění, které zamotají hlavu hlavním aktérům příběhu v obci Babovřesky kdesi u Budějic…

Podtitulek "z dopisu venkovské drbny" napovídá, že na scénu vstupují místní zbožné ženy v čele s Horáčkovou, "univerzální“ drbnou, která pracuje na obecním úřadě a sedá v kostele v první lavici. O všem ví, od všeho má klíče, všude byla dvakrát… a osobuje si právo do všeho zasahovat a mluvit. A právě do této vísky koncem jara přijíždí nový farář. Zbožné ženy čekají váženého starého důstojného pána, ale z auta vyskočí mladý, sportovní, asi třicetiletý kluk a tím to vlastně všechno začíná…

Pro komedii si tvůrci filmu vybrali jihočeské vesničky ve stylu selského baroka - Netolice, Pištín, Záboří, Dobčice. Ty budou ústředním dějištěm příběhu, kde rozhodně nebudou chybět svérázné vesnické postavičky v podání známých českých herců - farář, babky - pravé vesnické drbny, starosta, i další občané malé vísky.

Do celého děje je ale zasazena také láska, žárlivost, závist, intriky a především - spousta humorných okamžiků, v nichž se i možná někteří poznají. Jak sám Zdeněk Troška prozrazuje - "Je to prostě film tak ´trochu´ ze života."

Do hlavních rolí obsadili tvůrci herce zvučných jmen: Lukáše Langmajera, Janu Synkovou, Veroniku Žilkovou, Lucii Plekancovou Vondráčkovou, Pavla Kikinčuka a Martina Krause. Dále se ve filmu ve vedlejších rolích objeví: Miroslav Noga, Jiří Pecha, Lubomír Kostelka, Norbert Lichý a mnoho dalších.

Letní komedie Zdeňka Trošky je úsměvným obrázkem ze života v současné vesnici. Zápletka se točí okolo faráře s trochu netradičním a dvojsmyslným jménem, který do vesnice přichází působit jako duchovní. To ještě netuší, co tu na něj čeká, co všechno bude muset řešit a právě díky tomu se odehrává spousta humorných situací…

O tom, že některé věci ve filmu mají reálný základ a že vlastně všechno tak nějak vychází ze života, přesvědčuje i Zdeněk Troška. …. "Vesnička s fiktivním názvem Babovřesky vznikla přesmyčkou obce Žabovřesky, kde můj asistent a spoluautor scénáře Marek Kališ bydlí i se svou rodinou. Jak jsem již řekl, někteří se v tom možná i poznají. Nechybí třeba ani místní drbna ´Božena Němcová´, ale i další reálná jména, která jsem tak trochu přenesl do samotného děje…" říká režisér a autor scénáře Zdeněk Troška.

Ten jak známo rád sbírá útržky ze života obyčejných lidí a přenáší je brilantně na filmové plátno. Vždyť jeho asi nejslavnější komedie - trilogie Slunce, seno…. jsou toho jasným důkazem a při každé televizní repríze trhají divácké rekordy!

PROJEKT PRO ŠIROKOU DIVÁCKOU VEŘEJNOST

Legendární komedie Zdeňka Trošky z venkovského prostředí se vrací. Režisér se rozhodl, že se po letech vrátí k žánru vesnických komedií ve stylu Slunce, seno…, které český divák tak miluje. Troška je jeden z komerčně nejúspěšnějších tuzemských režisérů. Televizní ratingy a především spektrum a množství návštěvníků v multiplexech dokazují, že české filmy dominují mezi diváckou veřejností.

Nová komedie BABOVŘESKY… aneb z dopisu vesnické drbny, je 21. filmovým počinem a devátou filmovou komedií režiséra Zdeňka Trošky.

ZDENĚK TROŠKA se narodil 18. května 1953 ve znamení Býka ve Strakonicích. Celé dětství a v podstatě celý svůj život žije v jihočeských Hošticích u Volyně, které také proslavil právě svými Slunci, seny. Středoškolská studia absolvoval na Lycée Carnot ve francouzském Dijonu a poté vystudoval filmovou a televizní režii na pražské FAMU, kterou ukončil v roce 1978.

Natočil řadu filmů, převážně komedií a pohádek. Mezi jeho díla patří také historické snímky - Poklad hraběte Chamaré nebo "česká Angelika“ - Andělská tvář.

Na českých i slovenských divadelních scénách se věnuje i režii oper. Kupříkladu v pražském Národním divadle mj. inscenoval Dona Carlose, Carmen či Rusalku. Pro Otáčivé hlediště v Českém Krumlově zrežíroval operu Čarostřelec…

Režisér Zdeněk Troška napsal také kuchařku Nebe v hubě, která se stala nesmírně populární, a se svými veselými historkami z natáčení i ze života jezdí po Čechách i Moravě.

Je svobodný, bezdětný, ale jak sám často říká - šťastný a spokojený. Mezi jeho životní přítelkyně patřila herečka Helena Růžičková, která jej velmi ovlivnila. I on proto razí její životní motto:

"Nikdy nezapomeňte na úsměv! Je to světlo, které při pohledu do očí prozradí, že je srdce doma."

HERECKÉ OBSAZENÍ

Veronika Žilková - starostová

Jana Synková - drbna Horáčková

Lucie Vondráčková - Ivana

Lukáš Langmajer - farář

Pavel Kikinčuk - starosta

Martin Kraus - Adam

Vedlejší role:

Miro Noga - otec Adama

Jitka Sedláčková - matka Adama

Norbert Lichý - hostinský

Jiří Pecha - dědek Venda

Lubomír Kostelka - dědek Fanda

Robert - Radek Zíma

Jindřiška Kikinčuková - Božena Němcová

aj.

Premiéru plánuje produkce  Nogup agency na jaro 2013.


Další články z rubriky

Slunce, seno, jahody slaví, i když ho tehdejší cenzura zkrátila

Slunce, seno, jahody slaví, i když ho tehdejší cenzura zkrátila

Zlatovláska opět s Petrem Štěpánkem, tentokrát však v roli krále

Zlatovláska opět s Petrem Štěpánkem, tentokrát však v roli krále

Do divadel míří nová hudební love story BESTIÁŘ, ve které se každý pozná

Do divadel míří nová hudební love story BESTIÁŘ, ve které se každý pozná

HRABĚ MONTE CHRISTO láká na velkolepé nové zpracování

HRABĚ MONTE CHRISTO láká na velkolepé nové zpracování

Vibrační plošina Galileo dává sílu do pohybu a pomáhá handicapovaným dětem udělat první krůčky

Vibrační plošina Galileo dává sílu do pohybu a pomáhá handicapovaným dětem udělat první krůčky

Na vlně audioknih