Magazín Elita

KOMPLETNÍ VYŠETŘENÍ ORGANISMU ZA 6 MINUT? REALITA, KTERÁ SE VYPLÁCÍ

KOMPLETNÍ VYŠETŘENÍ ORGANISMU ZA 6 MINUT?  REALITA, KTERÁ SE VYPLÁCÍ

Zdraví je to nejcennější, co každý člověk má. Přesto většina z nás podceňuje prevenci. Je to dáno i tím, že v dnešní uspěchané době nemá nikdo příliš chuť obíhat nejrůznější lékaře a trávit čas v přeplněných čekárnách.  Ke kompletnímu preventivnímu vyšetření je běžně, že podstoupíte řadu vyšetření. 

Na trhu se můžeme setkat také s nejnovějším screeningovým přístrojem AMP, který dokáže bez nutnosti přímého odběru krve během 6 minut vyhodnotit až 117 parametrů vypovídající o celkovém zdravotním stavu člověka. Přístroj, jež má evropský certifikát,  dokáže posoudit hematologické, biochemické a kardiopulmonální parametry organismu a tak může odhalit prvotní příznaky mozkových příhod, infarktu, hypertenze, cukrovky, astmatu a dalších plicních onemocnění, ledvinového a jaterního selhávání, onemocnění štítné žlázy, ale i některých druhů rakovinného bujení.

Metodu diagnostiky krve bez jediné kapky vyvinuli v Rusku pro potřeby sledování zdravotního stavu kosmonautů, kteří se na oběžné dráze pohybují dlouho. V kosmu nelze odebrat krev, a proto se přístroje soustředily na analýzu krve bez jediné kapky a údaje přenášely na zem. Princip je založen na metodách kvantové fyziky, zkoumá rozložení biochemických charakteristik krve, které koreluje s parametry krevního průtoku a systému enzymů, to vše s využitím nejnovějších poznatků kvantové fyziky.

Jak vyšetření probíhá

Asistentka zapíše do počítače váhu, věk a pohlaví pacienta, dále jeho dechovou a tepovou frekvenci. Následně přiloží pět senzorů na tzv. biologicky aktivní body, které se nacházejí v oblasti krku (krční tepny), podpaží a pupku (břišní tepna). Měřená data jsou převáděna do počítače a zpracována speciálním programem.

Klient dostane souhrnnou zprávu, kde jsou znázorněny normální hodnoty měření a zvýrazněné hodnoty nad a pod normálem. Samotné hodnoty měření by neměly žádný význam bez vyhodnocení skutečně erudovaným lékařem, který na výsledky pohlíží v souvislostech,“ upozorňuje Ing. Josef Lopata z QMI.

Lékaře tedy nezajímají pouze jednotlivé hodnoty, ale porovnává je s ostatními zjištění, na základě nichž dává svá doporučení, co by dotyčný měl dál dělat pro svůj zdravotní stav, například zda má navštívit odborného lékaře nebo postačí, když se zaměří na změnu životního stylu.

Jen málokdo si uvědomuje, že za celou řadu zdravotních problémů může dlouhodobá dehydratace organismu, špatné dýchání, ale i přemíra stresu,“ vysvětluje MUDr. Renata Školoudová z QMI.

Zkušený lékař dokáže díky přístroji upozornit i na prekancerózu rakoviny prsu, tlustého střeva, prostaty, mozku atd.

Srovnávací test prokázal 97 % shodu

Zastánci klasického biologického vyšetření krve mají k vyšetření pomocí přístroje AMP nedůvěru. Proto se rozhodl dovozce tohoto unikátního přístroje provést srovnávací test, při kterém bylo více jak 30 lidem v jeden den odebrána krev v akreditované laboratoři Prevedig na klasické laboratorní vyšetření, jež zjišťuje 33 základních hodnot a vzápětí provedeno vyšetření pomocí AMP přístroje. Výsledky byly ohromující. K naprosté shodě došlo v průměru v 97 procentech.

„Podle českých vyhlášek mají biochemické laboratoře výchylku citlivosti plus minus 10 procent. Jejich přesnost může být tedy horší,“ upozorňuje Ing. Josef Lopata.

To znamená, že vyšetření pomocí AMP přístroje odborníci mohou skutečně brát jako relevantní vyšetřovací metodu, která ušetří čas nemocných i lékařů a zároveň dokáže o lidském organizmu prozradit mnohem víc, než běžné vyšetření krve.

Vyšetření AMP přístrojem včetně konzultace s lékařem stojí 3000 Kč (2100 Kč pro důchodce), přičemž kompletní vyšetření 117 parametrů klasickými metody vychází až na 35 000 Kč. Bohužel prozatím vyšetření AMP přístrojem neproplácí zdravotní pojišťovny.

Přesto investice do prevence je lacinější než samotná léčba. Přístroj AMP dokáže dopředu odhalit možnost vzniku onemocnění v tzv. preklinickém stadiu, tedy než se ještě projeví jeho zhoubný vliv a v tomto směru je jeho hodnota nevyčíslitelná. 

QMI – Prevence zdraví Bezplatná linka: 800 166 666

V současné době nás naleznete v Praze 10 Malešicích, v Praze 5 Motole, v Plzni a v Českých Budějovicích.

Více informací na www.qmi.cz


Další články z rubriky

Písničkářce Míše Růžičkové přišla pogratulovat celá řada známých maminek se svými dětmi

Písničkářce Míše Růžičkové přišla pogratulovat celá řada známých maminek se svými dětmi

Nejlepším barmanem Česka pro rok 2023 se stal Jan Šebek. Vyhrál české finále soutěže Diageo Reserve World Class

Nejlepším barmanem Česka pro rok 2023 se stal Jan Šebek. Vyhrál české finále soutěže Diageo Reserve World Class

Talentovaní ochotníci si dali dostaveníčko na kroměřížském divadelním festivalu

Talentovaní ochotníci si dali dostaveníčko na kroměřížském divadelním festivalu

Divadlo je silně návykové, je těžké s ním přestat, ale je i těžké v něm vydržet, říká Zuzana Geislerová

Divadlo je silně návykové, je těžké s ním přestat, ale je i těžké v něm vydržet, říká Zuzana Geislerová

Psí den s Prahou 13 je tradičním psím svátkem

Psí den s Prahou 13 je tradičním psím svátkem

Památník Antonína Dvořáka