Magazín Elita

Projekty, kauzy, pozvánky

DOSÁHNE SKOKOVÝ POHÁR ČP NA 100 TISÍC PRO REGISTR DÁRCŮ DŘENĚ?

DOSÁHNE SKOKOVÝ POHÁR ČP NA 100 TISÍC PRO REGISTR DÁRCŮ DŘENĚ?

Skokový pohár České pojišťovny se blíží nejen ke svému sportovnímu vrcholu, ale také k vyvrcholení celoroční akce na podporu Nadace pro transplantace kostní dřeně a Českého národního registru dárců kostní dřeně. Podaří se překonat hranici 100 tisíc korun?

ČSOB PODPOŘÍ SOCIÁLNÍ PODNIKY – UZÁVĚRKA SE BLÍŽÍ

ČSOB PODPOŘÍ SOCIÁLNÍ PODNIKY – UZÁVĚRKA SE BLÍŽÍ

ČSOB vyhlašuje nový grantový program určený na podporu sociálního podnikání. Každý podpořený podnik získá finanční dotaci ve výši až 40 000 Kč a odborné poradenství v maximální hodnotě 40 000 Kč určené k zefektivnění jeho činnosti. Uzávěrka pro odevzdání záměrů do grantového programu je 30. září.

POHÁDKY Z HUSÍHO BRKA PŮJDOU DO CHARITATIVNÍ DRAŽBY

POHÁDKY Z HUSÍHO BRKA PŮJDOU DO CHARITATIVNÍ DRAŽBY

Do projektu Pohádky z husího brka se zapojili herci, zpěváci, umělci a spisovatelé, kteří vymysleli a vlastní rukou napsali pohádku. Originál této knihy bude vydražen a výtěžek půjde na konto občanského sdružení Klub nemocných cystickou fibrózou. Zisk z prodeje limitované edice bude určen na podporu činnosti Nadace Divoké husy.

OCHUTNÁVKA V MUZEU GASTRONOMIE: TAK UŽ VÍME, JAK CHUTNÁ ŽAHOUR

OCHUTNÁVKA V MUZEU GASTRONOMIE: TAK UŽ VÍME, JAK CHUTNÁ ŽAHOUR

Už jste někdy jedli knedlíky s žahourem? Ten, kdo zná, se často jistě baví, když se neznalce zeptá, zda ví, co je to žahour. Nejčastějším typem je tvarohový přeliv, objevují se také odhady, které jsou popisovány jako sýrová omáčka se špenátem či kopřivami, ale málo koho napadne, že se jedná o sladký borůvkový přeliv na knedlíky.

CÍRKEVNÍ RESTITUCE NEJSOU VŽDY OPRÁVNĚNÉ

CÍRKEVNÍ RESTITUCE NEJSOU VŽDY OPRÁVNĚNÉ

Kolotoč církevních restitucí se rozbíhal několik let, až přišel den, kdy vláda schválila znění smluv finančního vypořádání s církvemi. K vyrovnání se jako jediná nepřipojila Bratrská jednota baptistů. Schválený zákon o majetkovém vyrovnání s církvemi stanovuje, že církve dostanou od státu majetku v hodnotě zhruba 75 miliard korun.

PRVNÍ ČESKÝ

PRVNÍ ČESKÝ "BOTOVNÍK" VYROSTL V HARRACHOVĚ

První český "botovník" vyrostl 1. 8. 2013 u bobové dráhy Harrachov. "Botovník" je strom, na který může každý kolemjdoucí zavěsit "na věčné časy" své prošoupané botky. Většinou na něm zanechávají svou "obuvní" stopu milovníci cestování nebo ti, kteří se na dané místo chtějí někdy vracet.

PRACUJÍCÍ DŮCHODCE MÁ NÁROK NA ZVÝŠENÍ DŮCHODU

PRACUJÍCÍ DŮCHODCE MÁ NÁROK NA ZVÝŠENÍ DŮCHODU

Důchodci, kteří pobírají starobní důchod v plné výši a současně vykonávají výdělečnou činnost, mají právo si zažádat o zvýšení důchodu.  Zvýšení náleží za každých 360 kalendářních dnů získaných výdělečnou činností, a to zvýšením o 0,4 % výpočtového základu. Možnost zvýšení se týká i seniorů v předčasném důchodu, pokud dosáhli důchodového věku.

ČESKÉ AKADEMICKÉ TITULY

ČESKÉ AKADEMICKÉ TITULY

Akademický titul je doklad, který potvrzuje úspěšné ukončení studia vysoké školy či jiné formy vysokoškolského vzdělávání. Titul vyjadřuje hodnost a pochází z latinského slova titulus. České akademické tituly se udělují na základě zákona č. 111/1998 Sb., o vysokých školách. Specifickou formou dárku za získání akademického titulu může být titulární medaile.

KOŽUŠNÍKOVO SRDCE PATŘÍ ČESKU

KOŽUŠNÍKOVO SRDCE PATŘÍ ČESKU

Přes 250 kilometrů urazil Edvard Kožušník za prvních osm dnů své cesty napříč Českou republikou v rámci běhu "Mé srdce patří Česku". Tato část cesty byla výjimečná tím, že si ji český europoslanec neodpracoval jen svýma nohama, ale na dva dny musel zapojit i své paže a vodácký um.

SOCIÁLNÍ PODNIK KRAJANKA

SOCIÁLNÍ PODNIK KRAJANKA

V březnu letošního roku vznikla v Kroměříži nová sociální firma Krajanka, která nabízí kvalitní potraviny od tradičních místních a regionálních producentů. Jedná se o mléčné produkty, masné výrobky, vína, medy a další potraviny, jež můžete zakoupit pod jednou střechou za každého počasí v první farmářské prodejně ve městě Kroměříž.

Vánoční Holešovická tržnice