Magazín Elita

Projekty, kauzy, pozvánky

PŘEDSTAVUJEME VÁM PROJEKT:  KOLA PRO AFRIKU

PŘEDSTAVUJEME VÁM PROJEKT: KOLA PRO AFRIKU

Společnost Kola pro Afriku, o.p.s. byla založena 23. 1. 2012 v Ostravě. Jejím posláním je prostřednictvím iniciativy české společnosti, umožnit dětem v Africe cestu ke vzdělání. Lidé v ČR darují kola, která již nepotřebují a ty společnost Kola pro Afriku, o.p.s. dopraví do africké Gambie.

NEDEJTE SE! SPOJUJE SÍLY S NADAČNÍM FONDEM POMOCI

NEDEJTE SE! SPOJUJE SÍLY S NADAČNÍM FONDEM POMOCI

Nedejte se o.s. poskytuje právní pomoc občanům, kteří se stali obětí neetického vymáhání pohledávek. Poskytujeme servis zkušených advokátů, např. Mgr. Alexandry Juráčkové, kteří kauzy dotahují vyčerpáním všech právních nástrojů, na které obvykle běžný klient nedosáhne z finančních důvodů. Zásadně se tak lišíme od bezplatných právních poraden.

NEUROMARKETINGOVÉ

NEUROMARKETINGOVÉ "MĚŘENÍ EMOCÍ" VYVOLANÝCH REKLAMOU JE NOVOU SLUŽBOU EMERITE

Vyhodnocování skrytých psychofyziologických reakcí člověka, které se mění v závislosti na prožívaných emocích, začala poskytovat analytická společnost eMerite. „Měření emocí" umožňuje sestavení reklamního sdělení tak, aby jeho obsah a forma odpovídala nevědomým preferencím zákazníků, které neumí vyjádřit či nechtějí přiznat ve standardních dotazníkových výzkumech.

DO DŮCHODU BEZ DŮCHODU II.

DO DŮCHODU BEZ DŮCHODU II.

Pracuji již řadu let v poradně, která primárně pracuje se seniory, osobami se zdravotním postižením a osobami pečujícími o blízkou osobu. Ti, kteří jsou mladí a mají okolo sebe jen zdravé jedince, toto téma asi nezaujme, přesto se dotýká každého z nás. Úraz a nemoc nás mohou zaskočit kdykoli.

PROMĚNY 2014 VE ZNAMENÍ TAJEMNÉHO TAROTU - CHANTAL POULLAIN ZTVÁRNILA SYMBOL BLÁZNA

PROMĚNY 2014 VE ZNAMENÍ TAJEMNÉHO TAROTU - CHANTAL POULLAIN ZTVÁRNILA SYMBOL BLÁZNA

Kalendář Proměny 2014 vzniká jako pátý v pořadí a opětovně na podporu projektů Nadace Archa Chantal. Jeho autoři, fotograf Petr Kurečka a režisér Marek Škarpa se rozhodli najít nové a překvapivé téma. V minulých ročnících dvakrát proměňovali české herečky ve slavné postavy historie a po dvakrát české herce a dvojice ve filmové hrdiny. Tentokrát si za téma Proměn 2014 zvolili tajemné karty osudu – Tarot.

NEJLEPŠÍ ZAHRADNÍK SI SVATEBNÍ KYTICI UVÁZAL SÁM

NEJLEPŠÍ ZAHRADNÍK SI SVATEBNÍ KYTICI UVÁZAL SÁM

V Kopidlně se 9. - 10.10. 2013 již podvacáté konala soutěž Kopidlenský kvítek, která je zařazená do Přehlídky České ručičky. Tato přehlídka si klade za cíl zpopularizovat učňovské školství v očích veřejnosti. Snaží se také přiblížit učební obory rodičům studentů, kteří se rozhodují kam po základní škole.

SPRÁVNÍ INSTITUT ZAHÁJIL VÝUKU 80 STUDENTŮ V PRVNÍCH ROČNÍCÍCH

SPRÁVNÍ INSTITUT ZAHÁJIL VÝUKU 80 STUDENTŮ V PRVNÍCH ROČNÍCÍCH

O víkendu 12.-13.10.2013 byla zahájena výuka vysokoškolských studijních programů AMAK na Správním institutu v Jablonci nad Nisou, který je českou vzdělávací institucí specializující se na profesní vzdělávání zejména v oblasti managementu veřejné správy a regionálního rozvoje.

65 TÝMŮ NATOČILO FILMY BĚHEM 48 HODIN!

65 TÝMŮ NATOČILO FILMY BĚHEM 48 HODIN!

48 Hour Film Project Praha 2013 oznámil, že během víkendu 4-6. října soutěžilo rekordních 65 týmů, přičemž 52 z nich své filmy odevzdalo včas. "To je dvakrát více týmů, než minulý rok! Jsme nadšeni z takového množství skvělých filmů,“ říká organizátorka festivalu Petra Ratner.

MENZEL, LEDECKÝ, VÁGNER A HARAPES UKÁZALI SVOJE PANENKY

MENZEL, LEDECKÝ, VÁGNER A HARAPES UKÁZALI SVOJE PANENKY

Kdo dnes nemá panenku, jako by nebyl. Tak takhle nějak to vypadalo na tradičním setkání profesního magazínu BestOf, které se tentokrát neslo v duchu adopce panenek. Většina ze zúčastněných osobností měla panenku se svojí podobiznou, kterou si mohl kdokoliv koupit.

NÁROK NA NÁLEZNÉ kontra SANKCE ZA ZATAJENÍ NÁLEZU VĚCI

NÁROK NA NÁLEZNÉ kontra SANKCE ZA ZATAJENÍ NÁLEZU VĚCI

V poslední době je velice často skloňováno nálezné, ale také tresty, jaké mohou jedince postihnout, pokud nález neodevzdá. Nálezné upravuje Občanský zákoník (§ 135 odst. 2), citace: „Kdo najde ztracenou věc, je povinen ji vydat vlastníkovi. Není-li vlastník znám, je nálezce povinen odevzdat ji obci, na jejímž území k nálezu došlo."

Pomáhat nemusí být složité!