Magazín Elita

Lady Dermacol, o které ví i Hollywood, slaví neuvěřitelných 88 let

Lady Dermacol, o které ví i Hollywood, slaví neuvěřitelných 88 let

Zakladatelka celosvětově známé české rodinné značky Dermacol, Olga Knoblochová, oslavila své 88. narozeniny. I přes takto úctyhodné číslo byste Lady Dermacol její věk určitě nehádali a pozor, nemá ani jeden jediný estetický zákrok. Je totiž živoucím důkazem toho, že zdravý životní styl, optimismus a důkladná péče o tělo a duši jsou tím pravým elixírem mládí. Lady Dermacol přišli popřát majitelé značky manželé Věra a Vlado Komárovi, Iva Kubelková, Olga Lounová, Barbara Nesvadbová, Beata Rajská, Jaroslav Svěcený, Zdeňka Žádníková-Volencová, Eva Špačková.

Kosmetička Olga Knoblochová má k dekorativní i pěstící kosmetice celoživotně kladný vztah. Jejím krédem je ráno vstát, nalíčit a učesat se a teprve poté jít budit ostatní členy rodiny. Má totiž vyzkoušeno, že když je žena upravená, cítí se dobře a sebevědomě, nic jí za celý den nerozhodí. Asi to funguje, protože Lady Dermacol nepotkáte jinak než se zářivým úsměvem na tváři. 

Olga Knoblochová se v 60. letech minulého století spolu s filmovými ateliéry Barrandov podílela na vývoji a vzniku prvního produktu, jež dostal jméno Make-up Cover a jeho kosmopolitní název zanedlouho dostihla i jeho mezinárodní sláva – brzy po jeho uvedení na trh koupily licenci i ateliéry v Hollywoodu. „Velice si vážím těch, jejichž tvorba není pomíjivá. Formule, kterou Olga přinesla na trh stejně jako ona nestárne – miluje ji i moje osmnáctiletá dcera. Zároveň si cením někoho, kdo tak přirozeně ctí ženskost a pomáhá bližním,” vyjadřuje se spisovatelka a novinářka, Barbara Nesvadbová. 

Lady Dermacol je stále nedílnou součástí image značky a podílí se na některých kampaních, otěže vedení značky však již předala do rukou současné ředitelky značky, Věry Komárové. „Olga Knoblochová je pro mě dokonalou profesní maminkou a naučila mě důležité zásady používání a vývoje kosmetiky. Její neskutečné a neúnavné nasazení pro mě bylo velkou inspirací a její život a zkušenosti mě doprovázejí od začátku mé práce pro značku Dermacol,“ říká Věra Komárová, současná spolumajitelka značky Dermacol. Olga slaví narozeniny v roce, kde značka Dermacol prožívá své 55. výročí. Olga od značky Dermacol dostala k narozeninám náhrdelník z růžového zlata s 33 diamanty. O dalších 5 diamantových náhrdelníků si můžete zasoutěžit nákupem pleťových krémů označených výroční etiketou.

Ku příležitosti 88. narozenin Lady Dermacol se v hotelu Aria na Malé Straně točil medailonek o jejím pestrém životě. V malebném hotelu s výhledem na Vrtbovskou zahradu se Olze přálo a zúčastnilo se ho pár jejích blízkých, mezi nimi třeba dlouholetá tvář značky Dermacol, Iva Kubelková. „Paní Olga je pro mě nesmrtelnou reklamou na krásu a je pro nás všechny obrovským vzorem. V její přítomnosti vždy načerpám spoustu energie a skvělé nálady,“ s úsměvem vypovídá moderátorka a herečka Iva Kubelková. 

Herečky mají paní Olgu Knoblochovou v oblibě, vždyť právě pro ně Lady Dermacol vyvíjela svůj první produkt. „Paní Olga je pro mě nesmírně důležitou osobou a živým důkazem, že pracovitost, důslednost a laskavost se z dlouhodobého hlediska vyplácí. A to nejen vůči světu, ale zejména i sobě. Bez ohledu na letopočet, který se píše,“ skládá poklonu herečka Zdeňka Žádníková-Volencová.

Obliba Olgy Knoblochové ale nekončí jen u herců. Svou elegancí a vystupováním připomíná britskou královnu Alžbětu II. a stejně jako ona je vždy perfektně upravená od hlavy k patě. Šaty na speciální příležitosti jí šije známá česká návrhářka Beata Rajská, která se také zúčastnila natáčení. „Jsem nadšená, pokud mohu “udělat rám” pro šarm osobnostem, jako je právě paní Knoblochová. Růžové odstíny posilují její ženskost a šmrnc. Víte, co je mě největší odměnou? Když mi paní Olinka kdykoliv zavolá a řekne pár hezkých slov plných energie. Co se týká ženskosti; myslím si, že byla a je vzorem spoustě žen,“ komentuje jejich dlouholetou spolupráci návrhářka. 

Nejen ženy jsou obdivovatelkami elánu a životní energie paní Knoblochové. „S velkou radostí jsem přijal pozvání Věry Komárové, abych prostřednictvím tónů mých houslí z roku 1752 popřál paní Olze, která je opravdovou a skutečnou dámou. Žijeme v době, která ničí kulturu všeho druhu. Paní Knoblochová je jasný příklad, že píle spojená s výraznou osobností, společenským a kultivovaným nadhledem, je tou správnou cestou do budoucnosti,“ obdivuje Lady Dermacol známý český houslista Jaroslav Svěcený.

FOTO: archiv Věry Komárové a značky Dermacol 

Fotogalerie
13967 13968 13969 13970

Další články z rubriky

Lukáš a Pavel Šeklin se každoročně inspirují v centru světové kultury a zábavního průmyslu

Lukáš a Pavel Šeklin se každoročně inspirují v centru světové kultury a zábavního průmyslu

Významný český plastický chirurg Jan Měšťák nebyl vzorný klučík!

Významný český plastický chirurg Jan Měšťák nebyl vzorný klučík!

Náročná příprava na soustředění Muže roku. Na finále v Náchodě jsou pánové opravdu připravení

Náročná příprava na soustředění Muže roku. Na finále v Náchodě jsou pánové opravdu připravení

Písně s OK Bandem mám logicky pod kůží, říká Marcela Březinová

Písně s OK Bandem mám logicky pod kůží, říká Marcela Březinová

Divadlo Mír natáčí nový celovečerní film s názvem Srnky

Divadlo Mír natáčí nový celovečerní film s názvem Srnky