Magazín Elita

Pražský Krtkův svět je zase o kus větší. Otevření si užili všichni, kdo dorazili!

Pražský Krtkův svět je zase o kus větší. Otevření si užili všichni, kdo dorazili!

Jedinečný přírodní rodinný zábavní park Krtkův svět v pražských Horních Měcholupech, otevřel svou druhou část. K prolézačkám, houpačkám, grilovacím místům pro skupinky, největšímu krmelci ve střední Evropě, vodním prvkům, obří skluzavkám a divadelnímu amfiteátru, se teď návštěvníkům otevřel druhý vodní svět. Těšit se můžete na velké pískoviště, dopravní hřiště s koloběžkami a šlapacími autíčky, také na Krtkovo dračí doupě i Krtkovo pohádkové městečko. To vše už otestovali malí, velcí i známé osobnosti.

Nechyběl pohádkový princ a krotitel draka z pohádky Zdeňka Trošky Z pekla štěstí, který akcí provázel, dabérka a herečka, momentálně i z velmi populárního seriálu Slunečná Regina Řandová s vnukem a snachou, herec a také básník a Petr Batěk s přítelkyní a dětmi, první československá Popelka, herečka Eva Hrušková s kamarádkou a jejím synem, operní divy Tereza Mátlová a Pavlína Senić, finalista historicky první Česko Slovenské Superstar, zpěvák a muzikant Julian Záhorovský s přítelkyní a dcerou, ale také herečka a režisérka Hana Gregorová, s níž právě Šimůnek hraje ve Strašnickém Divadélku Radka Brzobohatého.

„Moc jsme si to užili. Opravdu jsem netušila, že v Praze je něco tak senzačního. Ať je tu člověk hodinu nebo celý den, pořád má na co koukat, děti se vyřádí a my dospělí můžeme sedět v na terase skvělé restaurace a jídelny, kde tedy jednak fantasticky vaří a mají tu naprosto úžasný výběr zmrzlin. A na Prahu za výborné ceny,“ prozradila hvězda seriálu Slunečná Regina Řandová, kterou si diváci jistě pamatují z dnes již kultovního filmu Bota jménem Melichar.

My jsme nadšení a určitě sem mnohokrát vyrazíme, protože děti se nemůžou nabažit. Je tu krásně, pohodově a hlavně, i když je třeba vedro, je tu stín, spoustu stromů,“ řekl Petr Batěk.

„My jsme si řekly, že jednak se sem dětmi budeme rády vracet, a pak to budeme všude rozhlašovat. A pozveme sem i naše kamarádky. Protože je to krásné, milé a hlavně české. Je to velké, ale ne zas obrovské a stále má člověk děti nějak pod kontrolou. Líbí se nám, že tu děti prožijí na čerstvém vzduchu něco, co jinde ne,“ podotkly také operní zpěvačky Tereza Mátlová a Pavlina Senić.

„Je to úžasné, jsem tu asi potřetí, z toho jednou jsme tu s naším divadélkem hráli představení pro děti. Zdejší divadelní amfiteátr je krásný, z přírodního materiálu a sedačky-lavice mají i opěradla. My jsme měli plno a vím, že i dnes, když tu byli Maxíci nebo kouzelník, tak bylo plno. Prostě skvělý nápad a lidi, kteří opravdu udělali kus záslužné práce,“ zhodnotila herečka Eva Hrušková.

„Já jsem nadšená! Musím se hluboce sklonit před majitelem panem Roušalem, protože to, co tu se svým týmem vytvořil, je úžasné. Opravdu. Fandím moc takovým lidem, protože na to jistě neměl miliony a tým designérů, ale vše si navrhoval sám a on je pořád v provozu. Neskutečné, je to tu úžasné. A my se těším, že tu 14. a 21. srpna budeme hrát naše představení Tři letušky v Paříži a Stará láska,“ svěřila se Hana Gregorová.

„Já jsem nadšený a trochu jsem se vrátil do dětských let. Moc si to užíváme a pro děti je to prostě fantazie. Do toho i cukrová vata a všechno, jak má být. Je tu dobrý vzduch a vyzkoušel jsem si mj. i tu skvělou skluzavku,“ dodal s úsměvem Julián Záhorovský.

„Já jsem moc rád, že se tu našim návštěvníkům líbí, že se sem rádi vrací, a že slyšíme, že se tu děti ani jejich rodiče ani na minutu nenudí. To bylo smyslem toho, proč to děláme. Rádi budeme pokračovat, jen s těmi úřady tu maličko bojujeme. To nás mrzí, ale my se nevzdáme. Nemáme se za co stydět a splnili jsme vše, co jsme měli, teď je řada na nich,“ prohlásil provozovatel Krtkova světa Josef Roušal.

„Myslím si, že městská část by měla být ráda, že tu něco takového je. Já osobně bych hledala cestu, jak tomu pomoct, protože přeci není nic víc, když má obec nebo městská část takové krásné místo, když se jím může pyšnit, a přitom je to nestojí nic. Ať se sem úředníci přijdou podívat, sami pochopí, že je to něco, co si zaslouží obdiv a uznání. Za desítky milionů to umí vytvořit každý, ale s pár korunami a vlastními silami, ale hlavně tím skvělým nápadem, už málokdo,“ dodala herečka a režisérka Hana Gregorová.

Všechny informace, včetně otevírací doby a toho, co si rodiny s dětmi mohou v Krtkově světě užít, najdou na webu www.krtkuvsvet.cz

Foto: Jaroslav Hauer

 

Fotogalerie
12497 12499 12500 12501 12502

Další články z rubriky

Náročná příprava na soustředění Muže roku. Na finále v Náchodě jsou pánové opravdu připravení

Náročná příprava na soustředění Muže roku. Na finále v Náchodě jsou pánové opravdu připravení

Písně s OK Bandem mám logicky pod kůží, říká Marcela Březinová

Písně s OK Bandem mám logicky pod kůží, říká Marcela Březinová

Divadlo Mír natáčí nový celovečerní film s názvem Srnky

Divadlo Mír natáčí nový celovečerní film s názvem Srnky

Bouřkový úplněk nabídne vhodný čas pro rituál splněných přání

Bouřkový úplněk nabídne vhodný čas pro rituál splněných přání

Berchtold zářil hvězdami, postaral se o to Orchestr Felixe Slováčka jr. se Štefanem Margitou

Berchtold zářil hvězdami, postaral se o to Orchestr Felixe Slováčka jr. se Štefanem Margitou