Magazín Elita

MENZEL, LEDECKÝ, VÁGNER A HARAPES UKÁZALI SVOJE PANENKY

MENZEL, LEDECKÝ, VÁGNER A HARAPES UKÁZALI SVOJE PANENKY

Kdo dnes nemá panenku, jako by nebyl. Tak takhle nějak to vypadalo na tradičním setkání profesního magazínu BestOf, které se tentokrát neslo v duchu adopce panenek. Většina ze zúčastněných osobností měla panenku se svojí podobiznou, kterou si mohl kdokoliv koupit.

Každá adoptovaná panenka znamená očkování pro dvě děti z rozvojové země proti šesti smrtelným nemocem pod záštitou UNICEF.

Jiří Menzel si adoptoval panenku Olgu a Olga Menzelová zase panáčka Jiříka, který tisknul v podpoží scénář filmu Donšajni.  A nadšení byli i přes mírnou rozladěnost jejich čtyřleté dcerky Aničky, která zásadně nesouhlasila s tím, že by panenky byly „Jiřík a Olinka“, natož věrné kopie. Nakonec se ale Anička s faktem, že si domů nese „nepřesnou kopii“ smířila. „Snažili jsme se Aničce vysvětlit, že to nejsou jen tak obyčejné panenky, ale že jsme jejich koupí pomohli jiným dětem. Což pochopila, protože ve školce právě teď sbírají víčka od plastových lahví, aby pomohli jednomu malému chlapečkovi,“ vysvětlila Olga Menzlová.

Marcela Březinová svoji panenku poznala okamžitě. „Kvalitní sestřih, doplňky a veselý výraz,to nešlo nepoznat,“ smála se zpěvačka. Žena, která spolupracovala s pěti americkými prezidenty Eliška Coolidge Hašková, měla smůlu. Její panenku si několik minut před jejím příchodem  někdo adoptoval. Nicméně alespoň na chvíli si ji mohla vypůjčit, a tak zjistila, že panenka je pojmenována Paní Etiketa. „Jestli je takový zájem i o etiketu, tak souhlasím se sériovou výrobou těchto panenek,“ usmívala se učitelka etikety.

  

Šéf Svobodných Petr Mach si na panence pochvaloval elegantní zelenou košili s kabátkem. „Škoda, že mi neušili ještě Šebestovou,,“ zavtipkoval.  Ekonom Pavel Kohout na akci ukázal, že není žádný nudný patron. Představil výstavu  svých uměleckých fotografií s názvem Konstrukce. Na stánku UNICEF objevil svoji panenku nikoliv v elegantním obleku, ale v tričku s lebkou.„Mám doma stejné tričko, je mé oblíbené. Fotil mě v něm před časem Robert Vano,“  vysvětlil s úsměvem dresscode své panenky.

 

Operní diva Pavlína Senič měla tak nákladnou a velkou róbu, že na výstavce zastínila panenky, které ležely vedle ní. „Moje panenka prý nejenže zabrala půl stolu, ale údajně ležela na panence s podobiznou Petra Vágnera,“ vysvětlovala pobaveně Senić. Herec a moderátor Petr Vágner, který akcí provázel, také se smíchem dodal: „Ano, i přesto, že jsem měl sytě oranžovou záchranářskou vestu, tak mě Pavlínka naprosto zastínila.“

 

Problémy jiného druhu měl se svým panáčkem taneční mistr Vlastimil Harapes. „Na akci mě doprovázela kamarádka Marie Párová, tak jsem měl trochu strach, aby mi ho nerozpárala,“ vtipkoval. Jen filmoví nadšenci vědí, že tato pětašedesátiletá dáma bývala múzou slavného režiséra Federica Felliniho a zahrála si ve spoustě jeho legendárních filmů. Humor neztratil ani zpěvák Janek Ledecký, který na setkání vystoupil a představil písničky z právě chystaného muzikálu Iago. Trošku se podivil, že jeho panenka má na hlavě vlasy z fialového mohéru, ale vzal to sportovně. „Nejsem žádný suchar, můžu se přece trochu odvázat,“ zafilozofoval.

 

Manželé Přeučilovi měli svoji panenku na stánku UNICEF také, ale než se nadáli, byla panenka Popelka adoptována zdravotní sestrou Věrou Suchou. Z panenky Jana Přeučila se tak stal slaměný vdovec.

   

Autor: Dita Brančíková

Fotogalerie
3078 3079 3080 3081 3082 3083 3084 3085 3086 3087 3088

Další články z rubriky

Kongres Uzdravení prenatálních traumat se nezadržitelně blíží

Kongres Uzdravení prenatálních traumat se nezadržitelně blíží

Pluxee: Firemní benefity v roce 2024

Pluxee: Firemní benefity v roce 2024

Myslete i vy lepší zítřky

Myslete i vy lepší zítřky

Prague Bike Fest ve dvou dnech nabídne to nejlepší ze světa cyklistiky i adrenalinové zážitky

Prague Bike Fest ve dvou dnech nabídne to nejlepší ze světa cyklistiky i adrenalinové zážitky

Desítky kilometrů nových optických kabelů a tisíce připojených domácností. To jsou letošní cíle Suntel Czech

Desítky kilometrů nových optických kabelů a tisíce připojených domácností. To jsou letošní cíle Suntel Czech

Na vlně audioknih