Magazín Elita

Jarní detox v lázních na Slovensku – obnova těla i ducha zaručena

Jarní detox v lázních na Slovensku – obnova těla i ducha zaručena

Dlouhé zimní období může vést k nahromadění toxických látek v našem těle, což může mít negativní dopad na naše zdraví. A právě tyto nepříjemné stavy se dají úspěšně překonat pomocí detoxikace, která obnoví tělesnou i duševní vitalitu. Přinášíme vám několik tipů, jak správně nastartovat vaše tělo a zbavit se nežádoucích toxinů.

Proč je vůbec důležitý jarní detox?

Po zimě, kdy jsme byli méně aktivní, a ne příliš zdravě jsme se stravovali, může být naše tělo přetíženo toxiny a mysl zatížena stresem a únavou. Jarní detox poskytuje příležitost, jak vyčistit tělo od nahromaděných toxických látek, posílit imunitní systém, podpořit trávicí systém a obnovit tolik potřebnou energii a vitalitu. Není žádným tajemstvím, že naše fyzické zdraví je spojeno s naším duševním zdravím. Jarní očista tak proto může mít pozitivní vliv i na naši náladu a duševní pohodu. Uvolnění toxinů z těla a pocit lehkosti a svěžesti mohou přispět k lepšímu duševnímu stavu a celkovému pocitu štěstí.

Začít se dá doma

S jarní očistou můžete samozřejmě začít už doma. Je dobré stanovit si cíle a co vlastně od jarního detoxu očekáváte. Může to být odstranění toxinů, zlepšení trávení, nebo zvýšení energie po dlouhé zimě. A na co byste během detoxu neměli zapomenout? Určitě byste měli do vašeho jídelníčku začlenit více zeleniny a ovoce a zvýšit příjem vlákniny, oříšků a semínek, vyzkoušet můžete také jarní ječmen, spirulinu nebo chlorellu. Dále se soustředit na pravidelný pitný režim, začlenit do plánu jarní očisty také více pohybu a nezapomenout na kvalitní spánek. Důležitým prvkem jarního detoxu je také eliminace stresu. Vyzkoušejte proto techniky relaxace, jako je meditace, jóga nebo hluboké dýchání, abyste uvolnili napětí a obnovili duševní rovnováhu. Pokud jde o změny stravy a životního stylu, je důležité postupovat pomalu a nepřetěžovat tělo náhlými změnami.

Pro lepší účinky do lázní

Pokud na sebe máte více času a chcete detoxikaci podpořit i léčebnými procedurami, doporučujeme vám návštěvu lázní. Naším tipem jsou slovenské lázně Piešťany, které se nachází na malebném Lázeňském ostrově. V Piešťanech objevíte unikátní léčivé prameny, které jsou používány v mnoha léčebných procedurách. Místní prameny jsou velice bohaté na minerály a také síru a sulfan. Samotné prameny mají velmi silné účinky, stejně tak ale léčivé sirné bahno, které je ve světě naprosto jedinečné. Bahno působí silně protizánětlivě, zmírňuje svalové napětí a otoky kloubů. Ve městě či v přilehlém okolí si můžete užít procházky na čerstvém vzduchu. Nejen, že při chůzi přijdete na jiné myšlenky a poznáte zdejší přírodní či historické krásy, ale také svému tělu dodáte potřebný přísun čerstvého kyslíku, který je nezbytný pro správné fungování všech orgánů v těle. Přímo na lázeňském ostrově se nachází velké golfové hřiště. V okolí Piešťan je také nespočet cyklostezek a stezek pro in-line bruslení, nejoblíbenější je okruh kolem jezera Sĺňava.

A kdo by si chtěl udělat delší výlet, tak doporučujeme navštívit zříceniny hradů Tematín, Beckov nebo Čachtický hrad.

Pobyty si můžete vybírat z nabídek několika hotelů, například 4* hotel Esplanade pobyty nabízí již od dvou nocí v luxusních prémiových pokojích s polopenzí, lázeňskými procedurami v Ensana Balneo Health Spa, největším a nejmodernějším balneoterapeutickém centru v Evropě, samozřejmostí je i neomezený vstup do wellness centra i venkovního vyhřívaného bazénu. 3* hotel Splendid nabízí pobyt minimálně na tři noci se službami all inclusive v rodinných pokojích, dětským klubem a mnoho dalšího.

5* hotel Thermia Palace se nachází v kouzelném prostředí piešťanského Lázeňského ostrova a je přímo propojen s Lázeňským domem Irma. Kromě historického termálního bazénu – tzv. zrcadliště – se v krásně zrenovované budově ukrývá i výjimečné bahniště. Úchvatná secesní architektura z něj činí bazén s naprosto ojedinělou atmosférou na celém Slovensku.

Více informací naleznete na ensanahotels.com/cs

Fotogalerie
19646 19647 19648 19649

Další články z rubriky

Život bez strachu z náhlých otoků: Průlom v diagnóze a léčbě hereditárního angioedému pomohl už desítkám pacientů

Život bez strachu z náhlých otoků: Průlom v diagnóze a léčbě hereditárního angioedému pomohl už desítkám pacientů

Opalovací péče pro celou rodinu

Opalovací péče pro celou rodinu

Stanovisko majitelů lékáren k mýtům o chráněném distribučním systému

Stanovisko majitelů lékáren k mýtům o chráněném distribučním systému

5 tipů, jak získat zpět důvěru zákazníků. Rozhodující je otevřenost a poučení se z chyb

5 tipů, jak získat zpět důvěru zákazníků. Rozhodující je otevřenost a poučení se z chyb

Lázně Luhačovice navrátily Slunečním lázním původní lesk

Lázně Luhačovice navrátily Slunečním lázním původní lesk