Magazín Elita

V Mariánské Lázně jsou jako dělané pro odpočinek a posílení imunity

V Mariánské Lázně jsou jako dělané pro odpočinek a posílení imunity

Přemýšlíte, jak si před začátkem zimy dobít baterky a posílit imunitu? Prodělali jste onemocnění covid 19 a stále se necítíte jako dříve? Pak vám doporučujeme vyzkoušet jeden ze zdravotních nebo wellness pobytů v Mariánských Lázních. Ať se rozhodnete pro víkendový pobyt nebo zůstanete déle, vaše tělo a mysl to zajisté ocení. Lázeňské hotely Ensana pro vás připravili speciální nabídku procedur určených pro celkovou revitalizaci vašeho organismu, ale také balíčky zaměřené na posílení imunity, vylepšení postcovidových stavů a regeneraci dýchacího ústrojí.

Mariánské Lázně, které byly letos v létě zařazeny na seznam kulturního dědictví UNESCO, jsou proslavené hojností přírodních léčivých zdrojů. Kromě mnoha přírodních minerálních pramenů jsou to také přírodní rašelina a Mariin pramen, mocný vývěr přírodního CO2 plynu, který dal městu jméno. Ačkoli se Mariánské Lázně nachází na malé ploše, voda z různých minerálních pramenů vykazuje velkou rozmanitost chemického složení a tak působí léčebně při nejrůznějších zdravotních obtížích od respiračních, přes problémy pohybového aparátu nebo například onemocnění ledvin. Lázeňské hotely Ensana v nabídce svých procedur kombinují procedury využívající tyto úžasné přírodní zdroje s lékařskou expertízou a nabízí tak svým hostům léčebné a wellness pobyty, které opravdu fungují. Proto se hosté do Mariánských Lázní tak rádi vracejí.

Léčebné pobyty vám vrátí sílu a vylepší dechové techniky

Pokud jste prodělali onemocnění covid 19, cítíte se unaveni a máte stále problémy s dýcháním, doporučujeme vám program Imunita. Ten v sobě spojuje sílu přírodních zdrojů ve vybraných procedurách s fyzickými aktivitami zaměřenými na restartování samoregeneračních procesů v těle. Trpíte problémy s dýcháním? Pak je pro vás připravený program Zdravé dýchaní, který v sobě opět spojuje tradiční procedury s fyzickými aktivitami zaměřenými na naučení se správných dechových technik. Naše přírodní léčivé zdroje přirozeně spouští samoregenerační procesy a program pomůže restartovat a zregenerovat vaše tělo, což povede ke správnému okysličení tkání a znovuzískání své síly.

Revitalizace těla i mysli

Podzim a zima jsou pro organismu náročným obdobím. Čas věnovaný péči o tělo a mysl vám tak pomůže posílit vaši imunitu a přečkat zimu bez větších zdravotních problémů. Vybrali jsme pro vás proto několik procedur, které můžete vyzkoušet v lázeňských hotelech Ensana. Ty nabudí váš imunitní systém,  nastartují detoxikaci organismu a posílí vaše dýchací cesty. Zažít je můžete například v rámci speciálního balíčku Wellness v lázních. Speciální procedury můžete doplnit hýčkáním v podobě masáží, kosmetických ošetření nebo manikůry a pedikůry.

Mariino jezírko s oxygenoterapií

Naprostá rarita v českém lázeňství, kterou si můžete vyzkoušet právě v Mariánských Lázních. Procedura, jejíž kořeny sahají až do roku 1905, je založena na využití speciálního bazénku, kde jste po pás usazeni do přírodního plynu CO2, vyvěrajícího přímo z Mariina pramene. V kombinaci s oxygenoterapií zlepšuje prokrvení těla i saturaci hemoglobinu kyslíkem a má tedy velmi příznivý dopad na regeneraci buněk a zpomalení procesu stárnutí.

Suchá plynová lázeň CO2

Další zcela jedinečná procedura, kdy ležíte oblečení ve velkém plastovém pytli, který je utěsněný těsně pod pažemi. Do pytle je vháněn plyn, který se přes oblečení a kůži vstřebává do těla. Zpomaluje tak srdeční aktivitu a snižuje krevní tlak. Procedura také zlepšuje krevní oběh, činnost ledvin a má protizánětlivé účinky. Tento plyn také stimuluje produkci hormonů testosteronu a estradiolu a zlepšuje tak sexuální funkce nebo ulevuje ženám od menopauzálních příznaků.

Minerální koupele s přírodním CO2

Koupel v přírodní minerální vodě s vysokým obsahem CO2, přírodních solí a huminových kyselin. CO2 probublává na vaší kůži a vytváří příjemný šimravý pocit. Opět je kůží vstřebáván do těla, což vede ke zpomalení srdeční aktivity, snížení krevního tlaku. Opakované procedury vedou ke zlepšení fungování krevního oběhu, činnosti srdce a ledvin, pomáhá také se zmírněním stresu a úzkosti. Po koupeli následuje suchý zábal, který zajistí maximální prospěch z procedury pro vaše tělo a mysl.

K léčbě dýchacích cest jsou využívány inhalace minerálních vod, ke kterým jsou v případě potřeby přidávány přírodní soli, nebo odvary z bylin. Blahodárně působí také sauna, solné jeskyně a minerální koupele s přísadou soli z mrtvého moře.

V Mariánských Lázních naleznete nejen lázně, ale také neuvěřitelně čistý vzduch a nespočet parků a lesů, které vybízejí k dlouhým procházkám. Neváhejte a naplánujte si váš pobyt a udělejte něco pro své zdraví.

Pro více informací navštivte https://www.ensanahotels.com/cz

Fotogalerie
15121 15122 15123

Další články z rubriky

Human Regenerator Jet: Revoluční regenerativní péče o tělo a mysl již není hudbou budoucnosti

Human Regenerator Jet: Revoluční regenerativní péče o tělo a mysl již není hudbou budoucnosti

11 minut rychlé chůze může zlepšit vaše zdraví

11 minut rychlé chůze může zlepšit vaše zdraví

Na bolestivé popáleniny lze vyzrát kombinací selského rozumu a moderních ochranných pomůcek

Na bolestivé popáleniny lze vyzrát kombinací selského rozumu a moderních ochranných pomůcek

Laserové operace otevírají nové obzory, doslova mění životy

Laserové operace otevírají nové obzory, doslova mění životy

Život bez strachu z náhlých otoků: Průlom v diagnóze a léčbě hereditárního angioedému pomohl už desítkám pacientů

Život bez strachu z náhlých otoků: Průlom v diagnóze a léčbě hereditárního angioedému pomohl už desítkám pacientů