Magazín Elita

Zdraví/Životní styl

BRAMBORY DO JÍDELNÍČKU PATŘÍ!

BRAMBORY DO JÍDELNÍČKU PATŘÍ!

Je to dietní potravina s vynikající kvalitou bílkoviny. Čerstvá šťáva ze syrových brambor se šťávou ze syrové kapusty v množství asi 0,5 l za den léčí žaludeční a dvanásterníkové vředy, záněty žaludku, hemoroidy a překyselení organizmu včetně žáhy.

Z cibule si připravíte snadno a rychle blahodárný čaj či sirup

Z cibule si připravíte snadno a rychle blahodárný čaj či sirup

NUKLEÁRNÍ MEDICÍNA

 

Zabývá se diagnostikou a léčbou nemocí zavedením radioaktivních látek do těla pacienta. Nejčastěji používanými radioizotopy jsou jód, thalium a technecium. Hlavní zobrazovací technikou je gama kamera, která monitoruje radiaci vyzařovanou indikátorem zavedeným do těla (zobrazuje se na snímku).

BIOMEDICÍNSKÉ INŽENÝRSTVÍ

 

Věnuje se aplikaci inženýrských postupů v medicíně a biologii. V rámci diagnostiky se ubírá směrem biomedicínského inženýrství a využívá fyzikální a chemické principy inženýrských oborů k měření projevů biologických systémů.  V rámci podpory léčby biomedicínské inženýrství využívá inženýrské postupy v konstrukci přístrojů nahrazujících či podporujících funkci orgánů a také v konstrukci a inovaci terapeutických přístrojů.

ZÁZRAČNÁ RAJČATA ( Lycopersicon esculentum)

ZÁZRAČNÁ RAJČATA ( Lycopersicon esculentum)

Rajčata jsou pěstována  za účelem sklizně pro lidskou spotřebu. Do Evropy se dostala až po objevení Ameriky, kdy byla dovezena jejich sazenice a semena (společně s bramborami), ale ne pro své plody, ale pro okrasu.

TŘEZALKA TEČKOVANÁ (HYPERICUM PERFORATUM)

TŘEZALKA TEČKOVANÁ (HYPERICUM PERFORATUM)

Lidové názvy: krevníček, svatojanská bylina, bylina sv. Jana, prostřelenec, čarovník, křížek a další..

Obsahové látky: kromě již zmíněného hypericinu (červeného barviva s fotosenzibilujícím účinkem) obsahuje třezalka hlavně třísloviny, glykosidy a silice.

BENEDIKT LÉKAŘSKÝ

BENEDIKT LÉKAŘSKÝ

Cnicus benedictus - benedikt lékařský (benedikt čubet, čubet lékařský)

Čubet je jednoletá, až 60 cm vysoká bylina. Pro pěstování  preferuje humózní, vápnitou a mírně suchou až mírně vlhkou půdu a slunné chráněné stanoviště. Množí se semeny, která se vysévají přímo na venkovní stanoviště koncem dubna, klíčí asi po 10 dnech.

KOPŘIVA DVOUDOMÁ

KOPŘIVA DVOUDOMÁ

Seznamte se blíže s obecně známou a ne zrovna oblíbenou rostlinu, kopřivu dvoudomou. Její obranné „doteky“ jsme všichni mnohokrát okusili na vlastní kůži, v lásce ji nemají ani zahrádkáři, kteří ji odsuzují za to, že okrádá půdu o živiny. Ale právě tato „nenasytnost“ kopřiv způsobuje to, že se v rostlinách soustřeďuje velké množství minerálních látek a vitamínů (hlavně vitamín C), které čekají jen na nás…

STÉVIE SLADKÁ

STÉVIE SLADKÁ

Stévie sladká, neboli Stevia rebaudiana, je sladivá rostlina obsahující látku steviosid. Ve své původní domovině, kterou jsou Paraguay, Brazílie a Amanbayská hornatina, jí domorodci přisuzovali léčivé účinky, a to už v době, kdy Španělé, Portugalci a jiní dobyvatelé ještě zdaleka nevstoupili na jejich území. Američtí indiáni používali lístky stévie nejen k oslazení nápojů a pokrmů, ale dobře znali i jejich léčebné účinky.

Jak posílit první dojem aneb zařazujeme se do společenské skupiny

Vždy  musíme  působit elegantně, upraveně a především čistota oděvu a obuvi o  nás  prozrazují  nejvíce. Opomenout  bychom  nikdy neměli, jakou máme  postavu. Halenky a košile  mohou  být  různobarevné, ale  měla  by  být  dodržována  zásada harmonie s naší barevnou  typopologií a doplňky. Zajisté  se držíme zásady, že se oblékáme,  dle konkrétní pracovní či  společenské příležitosti a významu zúčastněných  osob.

Psí den

PURE fest