Magazín Elita

Problém s lupy můžete vyřešit správně zvolenou vlasovou péčí

Problém s lupy můžete vyřešit správně zvolenou vlasovou péčí

Lupy sice nebolí, ale tento typ problému vadí skoro každému. Z nedávného průzkumu vyplynulo, že s nimi někdy bojovalo dokonce 73 % lidí, z toho 41 % v posledních 12 měsících... Jsou to vlastně větší kousky odumřelé vlasové pokožky, kterých si většinou všimneme, až když jejich množství překročí určitou velikost nebo počet, můžou mít celou řadu příčin – od přirozeně suché pokožky, stresu, nevyváženého jídelníčku chudého na vitamíny a minerály nebo nevhodné kosmetiky až po vážnější onemocnění.

Suchost, svědění a podráždění jsou známkami toho, že pokožka hlavy není v dobré kondici a že potřebuje pomoci. Tento příznak nedostatku rovnováhy také značně ovlivňuje růst vlasů, takže jsou pak slabší a poškozené.

42 % dotázaných v nedávném průzkumu uvedlo, že v souvislosti s lupy jim nejvíce vadí bílé šupinky na oblečení a také je obtěžuje suchá pokožka. „Z našeho výzkumu vyplynulo, že problémy s lupy nekončí u pokožky, ale negativně ovlivňují život i v jiných aspektech. Když totiž svědění pokožky začne, je těžké přemýšlet nad něčím jiným či dělat cokoliv jiného,“ komentuje doktorka Rolanda Wilkerson, vědecká pracovnice značky Head & Shoulders společnosti Procter & Gamble.

80 % lidí bojujících s lupy uvedlo, že se jedná o suchou formu této kožní nemoci. V tomto případě je potřeba pečlivě volit vlasovou kosmetiku. Značka Head & Shoulders aktuálně uvádí na trh svoji kolekci šamponů a kondicionérů Head & Shoulders Supreme, které bojují se suchými lupy kombinací obohacujících olejů, které hydratují a vyživují pokožku hlavy.

Pozvěte si na pomoc výživné oleje

Příroda dovede pomoct s mnohými kosmetickými potížemi a nejinak tomu je i u lupů. Které oleje působí preventivně proti lupům nebo je dokonce pomáhají odstranit?

  • Arganový olej: Arganový olej je známý svým bohatým obsahem živin, jako jsou antioxidanty, vitamín E či esenciální mastné kyseliny. Po staletí je používán ke zlepšení vzhledu a stavu pleti, pokožky, vlasů a nehtů. Všeobecně je také známý pro své schopnosti vyživovat vlasy a pečovat o pokožku hlavy.
  • Mandlový olej: Tento hydratační a vyživující zázračný olej je odborníky využíván pro své omlazující efekty a vlasovou výživu. Je bohatý na vitamín E, vitamín D a různé minerály, bílkoviny a mastné kyseliny. Mandlový olej má zklidňující účinky a pomáhá znovuobnovit hydratační bariéru pokožky. Je také vhodný pro všechny typy vlasů i pleti.
  • Kokosový olej: Kokosový olej je známý svými bohatými hydratačními schopnostmi. Účinně pečuje o suchou pokožku a vlasy. Kokosový olej efektivně hydratuje a pomáhá obnovit přirozenou bariéru pokožky, udržovat vlhkost ve vlasech a vyplnit vlasová vlákna. Je také velmi lehký a snadno se vstřebává, aniž by zanechával pokožku či vlasy mastné.
  • Avokádový olej: Avokádo je velice oblíbené především ke konzumaci. Věděli jste ale, že avokádový olej má také řadu kosmetických benefitů, jako například hydrataci a zjemnění suchých vlasů či pokožky? Nebo také zlepšení vzhledu vlasů a snížení známek stárnutí?
  • Olivový olej: Olivový olej má mnoho nutričních benefitů, ale je využitelný i mimo kuchyni. Pro své kosmetické benefity je využíván také v produktech určených k péči o pleť a vlasy. Je bohatý na vitamíny a působí jako antioxidant. Olivový olej je ceněný pro své vysoce hydratační schopnosti a prevenci proti stárnutí pleti.

Objevte vyživující recepturu Head & Shoulders SUPREME

Inovované složení Head & Shoulders Supreme od společnosti Procter & Gamble je složeno z antioxidantů a ingrediencí inspirovaných péčí o pleť, které společně uklidňují namáhanou pokožku a obnovují její přirozenou a zdravou rovnováhu. Jedná se o účinný prostředek v boji proti lupům, který je šetrný k pokožce hlavy a zanechává vlasy 100% měkké a hydratované bez šupinek.

Kombinace síly aktivní ingredience Piroctone Olamine, mikronutrientů pro péči o vlasy s na míru ušitou směsí vzácných olejů dosahují každodenních vlasových zázraků v kolekci Head & Shoulders Supreme.  Produkty pronikají hluboko, zklidňují namáhanou pokožku hlavy a obnovují její přirozenou a zdravou rovnováhu. Spojením pečujících složek dosáhnete nejlepšího možného stavu vaší pokožky hlavy a kvality vlasů.  

„Nová kolekce Supreme poskytuje pokožce potřebnou podporu pro růst krásných a zdravých vlasů, které vypadají a cítí se skvěle,” říká doktorka Rolanda Wilkerson, vědecká ředitelka pracovnice značky Head & Shoulders. „Řada klinických testů prokázala, že produkty obnovují rovnováhu pokožky hlavy a efektivně řeší obtíže jako například svědění, suchost či odlupování a dodávají vlasům sílu, zdraví, hydrataci a krásu od kořínků až po konečky.”

Nová kolekce Head & Shoulders Supreme

Vyberte si z pěti různých variant, které nabízejí to pravé ořechové pro každý typ vlasů:

Šampon a kondicionér Supreme Strength s arganovým olejem a bambusovým extraktem.  

Tito hrdinové v péči o vlasy pomáhají tam, kde vlasy potřebují podporu a povzbuzení – vlasy zanechávají dokonale vyživené a zdravé.

Šampon a kondicionér Supreme Colour s arganovým a olivovým olejem

Toto mocné duo vyživuje vaše vlasy a pokožku a zároveň pečuje o vaši barvu. Zanechává vaše vlasy zářivější a svěžejší než kdykoli předtím.  

Šampon a kondicionér Supreme Moisture s arganovým a kokosovým olejem

Ideální kombinace pro ty, kteří mají suchou až velmi suchou pokožku. Tato pečující řada zklidní pokožku hlavy a zároveň ji hydratuje.

Šampon a kondicionér Supreme Repair s arganovým a avokádovým olejem

Vítězná receptura pro ty, kteří hledají intenzivní hydrataci suchých konečků a pokožky hlavy. Tato supersilná dvojka šamponu a kondicionéru zanechá vaše vlasy jemnější než kdy jindy.

Šampon a kondicionér Supreme Anti-Frizz s arganovým a mandlovým olejem

Tato hvězdná receptura je vynikající volbou pro ty, kteří chtějí intenzivně hydratovat suché a roztřepené vlasy. Tato supersilná dvojka zanechá vaše vlasy měkčí než kdy jindy.

Cena šamponu: 154,90,- Kč

Objem šamponu: 270 ml

Cena kondicionéru: 154,90,- Kč

Objem kondicionéru: 220 ml

Fotogalerie
13597 13598

Další články z rubriky

Cukrovka pojede také na dovolenou – jak se co nejlépe připravit na cesty?

Cukrovka pojede také na dovolenou – jak se co nejlépe připravit na cesty?

Letní dovolená na spadnutí?

Letní dovolená na spadnutí?

Vyšetření preeklampsie je určeno všem nastávajícím maminkám

Vyšetření preeklampsie je určeno všem nastávajícím maminkám

Nepříjemný orgasmus? Někdy ho má polovina lidí, ukazuje studie

Nepříjemný orgasmus? Někdy ho má polovina lidí, ukazuje studie

HANNAH EPO Survival – soutěž, při které si závodníci jedou, kam chtějí

HANNAH EPO Survival – soutěž, při které si závodníci jedou, kam chtějí