Magazín Elita

Petr Horák: Přes den v businessu, v noci v léčebných energiích.

Petr Horák: Přes den v businessu, v noci v léčebných energiích.

Zkušený manažer Petr Horák (45) svým životním příběhem prokazuje skutečnost, že pozitivní nastavení mysli, houževnatost a změna postojů přináší překvapivé výsledky. I přes nepříznivý osud v soukromém životě, se téměř každý z nás může vypracovat do oblasti špičkových manažerů a do pozice samostatného obchodního hráče. Vše začalo v době, kdy se v jeho nejbližší rodině objevila závažná nemoc, kdy byl ze dne na den nucen opustit své povolání ve vrcholové pozici v byznysu a začít se intenzivně starat o své nejbližší. Vařit, prát a žehlit, prostě se postarat o vše kolem rodiny. K tomu pracovat a udržovat rodinnou atmosféru.

Nemoc blízkého člověka mi darovala můj vlastní život.“

Změna byla zásadní natolik, že starost o nemocnou manželku a chod domácnosti se třemi dětmi byla přednější. Vnitřní uvědomění a touha vidět to lepší, ho udržely při síle, a díky svým mentálním schopnostem a vnitřnímu klidu, pomáhá nejen své rodině, ale i ostatním. Ať ve firmách při zlepšování obchodních výsledků, koučinkem a aktivací týmů nebo osobními konzultacemi, ve kterých se zaměřuje na osobní růst a vědomé konání člověka s velkou pomocí svého daru, léčebných energií a biotroniky. Vše, co dělá, popisuje jako Život v energii, způsob životní cesty.

Inspirátor obchodních týmů i starostlivý otec

Dopad nemoci manželky na další rodinný život ho na čas zcela pracovně paralyzoval. Naučil se využít to, co mu život právě dal, a přenést se do pomyslného tady a teď. Dodnes využívá celých 24 hodin, tak aby vše v rodině obstaral a mohl vykonávat i firemní a obchodní činnost vlastních zakázek. Odpoledne a večer přeskakuje do pozice táty, manžela a také do energetického působení. Jak říká, nabíjí ho půst, dýchání, radost dětí a spánek ve volných chvílích. Tato nová životní zkušenost ho stále posouvá, komunikuje více s lidmi, věnuje se nacházení řešení klíčových situací v životě lidí a jejich využití pro nový start do života. Naučil se žít jinak, bez vizitky a funkce, naučil se těšit se z maličkostí a vidět svět za oponou vnějšího oka. 

Petr Horák se i tak nadále věnuje firemnímu světu jako inspirátor firemních týmů a při tvorbě firemních strategií. Působí i jako osobní průvodce životními změnami lidí i firem.

Profesní cesta

Petr Horák odstartoval svoji pracovní kariéru v nákupním oddělení firmy, propracoval se do vedení a zaujal pozici CEO. Poté následovalo mnoho zkušeností z vedení firem, mnoho obchodních jednání, silných zážitků, proher i výher. Prošel různými odvětvími obchodu. "Nejvíce zkušeností mi dalo řízení firmy v regionu střední Evropy a následný Global Exit.” Shrnuje své pracovní zkušenosti Horák.

Od juda až k metodě otužování Wim Hof, biotronice a léčebným rozhovorům

Vyrostl na severní Moravě, na vesnici a v lese. Od útlého věku se věnoval bojovým sportům. Nejdříve ho oslovilo judo, pak karate, bodybuilding a nakonec také MMA. "Nejvíce mě vždy bavilo a oslovovalo cvičení kata v karate. Postupně jsem se dostal ke cvičení Taiji a Qigong. Energie ve mně se objevovala stále více a více. Zapojil jsem dýchací metody, nyní rozvíjím své vlastní postupy a cvičení, jak se zbavit stresu a emocionálního vyčerpání.” Vysvětluje nadšený sportovec. "Objevil jsem nejdříve energie, které se projevovaly v mých rukou a také začaly proudit celým tělem. Začal jsem s lidmi pracovat na dálku, hlavně formou léčebného rozhovoru, kdy energii posílám a společně s klientem nacházíme řešení jeho situace.” Uzavírá Petr Horák. 

Zajímavosti o Petrovi…

Má tři děti, dva psy - výmarské ohaře, přes den pracuje pro firmy a v noci se věnuje léčebným rozhovorům a práci na sobě. Má rád knihy, pobyty ve tmě a půsty. Věnuje se aktivně i dalším léčebným energetickým technikám jako je například thetahealing nebo Wim Hof otužovací metoda.


Další články z rubriky

Nejlepším barmanem Česka pro rok 2023 se stal Jan Šebek. Teď ho čeká závěrečné světové finále v brazilském São Paulu

Nejlepším barmanem Česka pro rok 2023 se stal Jan Šebek. Teď ho čeká závěrečné světové finále v brazilském São Paulu

Máma mě do divadla moc nebrala, tedy ne dobrovolně, říká herečka Zuzana Geislerová

Máma mě do divadla moc nebrala, tedy ne dobrovolně, říká herečka Zuzana Geislerová

Herecký život, ten je vždycky plný překvapení, říká Ivan Franěk

Herecký život, ten je vždycky plný překvapení, říká Ivan Franěk

Tina byla jen jedna a já jsem já, říká Soňa Drábková

Tina byla jen jedna a já jsem já, říká Soňa Drábková

Přední česká harfistka Boušková a houslista Vengerov vystoupili na prestižním večeru v Monaku

Přední česká harfistka Boušková a houslista Vengerov vystoupili na prestižním večeru v Monaku

KONFERENCE, NA KTERÉ BYSTE NEMĚLI CHYBĚT