Magazín Elita

Letošní cestování je nevyzpytatelné s nepředvídatelným rizikem karantény doma či v zahraničí, investuje tedy do sebe

Letošní cestování je nevyzpytatelné s nepředvídatelným rizikem karantény doma či v zahraničí, investuje tedy do sebe

V karanténě si odpočinul téměř každý, tedy fyzicky, a tak se většina lidí snaží v létě nejen odpočívat, ale i něco udělat pro sebe. Pro lepší pocit, pro zvýšení sebevědomí, ale i proto, že cestování je ve své podstatě rizikové… Měla jste odjet s rodinou na pohádkovou dovolenou do pětihvězdičkového hotelu na pláži nebo se vydat na exkluzivní turistickou trasu? Změna plánů...!!! Asi si budete muset dát pohov, ale peníze ušetřené na dovolenou můžete, milé dámy, investovat do prsních implantátů? Máme pro vás pár důvodů, proč je to geniální nápad.

Léto je pro plastické chirurgy okurková sezóna

V letních měsících zájem o plastickou chirurgii opadá. Proč? Důvod je jednoduchý. Většina žen chce vypadat perfektně právě během léta, v bikinách na koupališti nebo pláži, v nových letních šatech, takže pokud zvažuje nová prsa, na léto už musejí být zahojená a připravená se slunit. Dává to smysl, plastická augmentace (zvětšení) prsou, stejně jako každá operace, vyžaduje bezprostředně po zákroku klidový režim, je potřeba dodržovat určitá opatření, aby si implantáty v těle co nejlépe „sedly“ a měly možnost se dobře zahojit.   
Letos se vám ale nestane, že byste musela trávit draze zaplacenou dovolenou někde u moře zavřená ve stinném klimatizovaném pokoji, protože po plastice prsou nemůžete na sluníčko. Oželet dva tři týdny na ručníku na koupališti tolik vůle nestojí. Tak proč tohle léto nevyužít ke zvelebení zevnějšku, abyste příští léto mohla být za hvězdu? Klinika plastické chirurgie Esthé nabízí během léta augmentaci prsů za akční ceny.

Omezení ano, ale ne na dlouho

Léto je z podstaty pro většinu lidí aktivnější období, než třeba podzim nebo zima. Teplé počasí skýtá mnoho příležitostí k venkovním aktivitám, setkáním, výletům a podobně. To jsou důvody, proč byste mohla chtít operaci posouvat „až bude lepší příležitost“. Reálně ale lepší příležitost nenajdete! V práci i ve škole toho zameškáte nejméně, protože i těch povinností je v létě méně než jindy. A stačí, když své volnočasové aktivity přizpůsobíte svému rekonvalescenčnímu režimu. „U většiny operací na ročním období nezáleží. I v létě můžeme operovat například nosy nebo zvětšení prsů. Raději nedoporučuji větší plastiky břišní stěny, zmenšení prsů nebo liposukce, u kterých se musí nosit kompresní prádlo, které může být pří letních vedrech nepříjemné. Spoustu lidí si v létě vybírá dovolené, mohou tedy po zákroku relaxovat a to považuji za plus,“ mluví o možnostech letních operací plastický chirurg Doc. MUDr. Ondřej Měšťák Ph.D., který se na klinice Esthé zabývá celým spektrem plastických operací.      

Na co si dát pozor           
Co se opalování týče, je potřeba dbát na to, abyste nevystavovala jizvy přímému slunci. Bezprostředně po operaci, když jsou v jizvě ještě stehy, je lepší na slunce nevylézat vůbec. Dbejte na to, aby byly jizvy vždy chráněny alespoň krémem s vysokým ochranným faktorem. Myslete také na to, že prsa jsou několik týdnů po operaci, než si tělo na implantát zvykne, citlivá na dotek a trochu oteklá, je tedy lepší nevystavovat už tak citlivou kůži ještě slunečnímu záření.             
Koupání lékaři povolují již po třech až čtyřech týdnech, záleží samozřejmě na rychlosti hojení, která je u každého individuální. Nikdo vás ale neomezuje jít se po pás zchladit alespoň do mělkého bazénu!

Zdá se vám stále nepatřičné, chodit na plastiku prsou v létě? Vězte, že většina toho, co jste o úskalích letní operace slyšela, jsou mýty. Implantáty vám na slunci „nebouchnou“, stejně tak vás nošení kompresní podprsenky po zákroku nijak neomezí v rozletu. „Dobrá pooperační podprsenka je velmi sofistikovaný a pohodlný kus oblečení, který příznivě působí na hojení a udržuje prsy ve správném postavení po operaci. Svojí konstrukcí je často podobná sportovní podprsence, podoba je ale zavádějící. Vyměnit kompresní za sportovní podprsenku nedoporučuji,“ upozorňuje na mylnou informaci o funkčnosti obyčejné sportovní podprsenky Doc. MUDr. Ondřej Měšťák Ph.D., působící na klinice na pražských Příkopech. Opalovat se totiž můžete i v ní. V případě, že nemáte ráda opálené obrysy podprsenky, naplánujte si letošní opalovačku na druhou polovinu prázdnin. „Kompresní podprsenku doporučujeme nosit 6 týdnů. Poté již není nutné ji nosit a je možné se opalovat i bez podprsenky“ dodává docent Měšťák.                               
Pokud sníte o novém dekoltu, dál to neodkládejte a nechte si ho udělat už tohle léto!           

Více informací naleznete na: https://www.esthe-plastika.cz/

Úvodní foto: Tým operatérů kliniky ESThÉ MUDr. Karel Urban, doc. MUDr. Ondřej Měšťák, Ph.D, MUDr. Veronika Hromádková a MUDr. Libor Kment
Foto: archiv kliniky Esthé  

 

Fotogalerie
12447 12448 12449 12450

Další články z rubriky

Evropa se otepluje, horkům lze však efektivně čelit izolací domu, a ještě ušetřit na energiích

Evropa se otepluje, horkům lze však efektivně čelit izolací domu, a ještě ušetřit na energiích

Miele oslavuje 125 let kvality a inovací

Miele oslavuje 125 let kvality a inovací

Vedra jsou tady, my vám poradíme vychytávky a přežijete

Vedra jsou tady, my vám poradíme vychytávky a přežijete

Praní jako raketová věda? Pokud ovládáte řeč pracích symbolů, tak nikoliv!

Praní jako raketová věda? Pokud ovládáte řeč pracích symbolů, tak nikoliv!

Léto ve znamení her

Léto ve znamení her