Magazín Elita

MIELE PŘEDSTAVUJE NOVINKY Z VELETRHU IFA 2017

MIELE PŘEDSTAVUJE NOVINKY Z VELETRHU IFA 2017

V minulém týdnu společnost Miele představila novinky, bez, kterých se neobejde, nebo alespoň některých z nich, žádná domácnost. Všechny byly uvedeny na prestižním veletrhu IFA 2017 v Berlíně. Spojuje je prvotřídní materiály, okouzlující design i tradiční kvalita Miele spojená s velmi přísným testováním spotřebičů.

Oč hlavně jde, je ulehčení domácích prací, ale slibují i množství dosud netušených zážitků. Do nabídky Miele v České republice se novinky z IFA 2017 dostanou v průběhu letošního podzimu a roku 2018 a 2019.

Novinky pro nezapomenutelné zážitky z vaření

Trouba Dialog – objevte skutečnou revoluci v přípravě pokrmů

Už dlouho nerozčeřila poměrně stojaté vody nová technologie vaření. Pečicí trouby, mikrovlnné trouby, parní trouby, kombinované parní trouby nebo parní trouby s mikrovlnou – to už všichni dobře známe. Po letech výzkumů přichází Miele exkluzivně se zcela novou technologií, která znamená ve světě vaření opravdovou revoluci. Přesvědčit se o tom mohli návštěvníci letošního veletrhu IFA v Berlíně, zájemci v České republice si budou moci tento přístroj pořídit od roku 2019.

Dokážete si představit, že připravujete oblíbeného lososa v ledovém bloku, telecí filé v krustě ze včelího vosku, a když pokrmy vytáhnete z trouby, maso je dokonale připravené, avšak led a vosk zůstaly téměř beze změny?

Nejen takto vysoce efektní, ale především velmi efektivní, rychlá a všestranná je příprava pokrmů v revoluční novince od Miele – trouba Dialog. Svůj název dostala proto, že při přípravě menu dochází k jakémusi dialogu mezi potravinou a troubou. Poprvé je zde použita technologie M Chef založená na elektromagnetických vlnách, která přistupuje k povaze potravin inteligentním způsobem. Protože molekuly v potravinách jsou různě uspořádané a během přípravy se to ještě mění, celý proces podporuje stálé přizpůsobování frekvencí. Přes antény dostává trouba Dialog také neustálé zpětné hlášení o tom, kolik energie potravina již přijala.

Maso tak bude rovnoměrněji připravené a šťavnatější, ryba a zelenina si zachovají svoji jemnou strukturu a těsto mnohem lépe nakyne. Jednotlivé přísady celého menu lze dát společně na plech, a přesto budou hotové přesně ve stejném okamžiku – a to až o 70 % rychleji než s běžnými postupy přípravy.

Další významná výhoda technologie M Chef spočívá v tom, že se potraviny připravují „v celém objemu“ – např. filé bude od okraje až do jádra rovnoměrně růžové. U klasické pečicí trouby je to mnohem obtížnější, protože přenos tepla probíhá zvenku dovnitř. Když je tedy vnitřek správně připraven, vnější vrstvy jsou často již příliš upečené. 

Protože elektromagnetické vlny provádějí přípravu bez opečení, dá se například připravit chléb bez kůrky. Pokud však preferujete klasicky upečený chléb nebo maso s opečenou krustou, lze technologii M Chef kombinovat s konvenčními provozními způsoby. Na to je trouba Dialog optimálně připravena, neboť disponuje špičkovou výbavou kuchyňských přístrojů Miele, uživatelsky přátelským M Touch displejem a funkcí pyrolytického samočištění. Elegantní a rovnoměrné osvětlení všech úrovní zde poprvé zajišťuje velmi kvalitní LED osvětlení BrilliantLight. Díky aplikaci Miele@mobile dostává zelenou kulinářské zkoušení a experimentování, vybírat lze z mnoha receptů vyvinutých pro troubu Dialog, ale zároveň není potlačována individualita a kreativita kuchaře.

Nová řada přístrojů SmartLine a TwoInOne pro nekonečné možnosti kombinací

Pro neomezené možnosti individuálních kombinací přichází Miele s dalšími spotřebiči řady SmartLine – indukčními a plynovými varnými deskami, indukčním wokem, tepanem Yaki nebo barbecue grilem. K jejich přednostem patří mj. SmartSelect pro zvlášť rychlou a intuitivní volbu času a výkonu, PowerFlex pro rychlé a bezproblémové zahřátí velkých ploch, TwinBooster, paměťová funkce Recall, permanentní rozpoznání hrnce nebo funkce Stop & Go zabraňující připálení. Ideálním doplňkem řady SmartLine je nový odsavač do pracovní desky CSDA 7000.

Minimalisté přivítají indukční varnou desku s integrovaným odsavačem par KMDA 7774 FL vybavenou systémy a funkcemi Con@ctivity nebo SmartSelect, 4 varnými zónami včetně 2 flexibilních zón PowerFlex a výkonným ECO motorem.

Přístroje SmartLine a TwoInOne se v Česku dostanou do prodeje od dubna 2018.

Kuchyňské přístroje Ranges s optimální dávkou moderních technologií a luxusního designu

S novými přístroji Ranges se do vaší kuchyně dostává velká porce prvotřídního designu a technologie nejvyšší kvality. Kuchyňské přístroje Ranges jsou svým tvarem, materiály a funkčností navzájem perfektně sladěné. Produktová řada Miele Ranges pro Česko zahrnuje přístroje RangeCooker a RangeHood v šířce 122 cm.

RangeCooker je tvořen velkorysou varnou deskou s 6 plynovými hořáky, grilovací plochou, pečicí troubou, pečicí troubou s mikrovlnou a nahřívačem nádobí. RangeHood je optimálně dimenzovaný odsavač par pro RangeCooker. Vybrat si můžete mezi výrazným nástěnným a vestavným plošným odsavačem par, který lze dokonale integrovat do kuchyňské linky. S designem Ranges pak můžete sladit každou plně vestavnou myčku nádobí Miele, a to díky designovým dvířkám. V kombinaci s designovou řadou PureLine přetvoří vaši kuchyň v moderní minimalistický skvost s vysokým podílem skla, nerezovými prvky a dominantním madlem před černou stěnou přístroje.

Inovativní ovládání s displejem M Touch vás pohodlně a jednoduše dovede do vytouženého cíle plného nevšedních kulinářských zážitků, ať už chcete spustit režim jako horký vzduch, nebo některý ze svých oblíbených programů. Jakmile přístroj zapnete, nebo stisknete senzorové tlačítko, automaticky se vysune ovládací panel pro snadnou kontrolu či obsluhu dotykového displeje M Touch.

O aktuálním nastavení vás informují elegantně podsvícené otočné voliče, které mají zároveň i bezpečnostní funkci – díky osvětlení vidíte, zda byl hořák po vaření vypnut.

Přístroje Miele RangeCooker disponují mnoha praktickými funkcemi, jako je např. klimatické pečení, bezdrátový pokrmový teploměr, funkcí Crisp pro křupavé zhnědnutí (vše exkluzivně u Miele), komfortní otočnou rukojetí k ergonomickému otevření a zavření dvířek, nebo pyrolýzou a PyroFitem pro automatické samočištění znečištěného ohřevného prostoru a příslušenství za vysokých teplot při pyrolýze.

Myčky s šířkou 45 cm oceníte nejen v menších prostorech

Stále běžnější domácnosti s 1–2 členy přirozeně oceňují přístroje menších rozměrů. Miele jim vychází vstříc nabídkou myček nádobí Active za skvělou cenu doplněnou o přístroje šíře 45 cm. Zákazníci mohou zvolit model volně stojící (G 4620 SC), vestavný (4620 SCi) s bílým či nerezovým panelem, a plně vestavný (G 4680 SCVi). Myčky mají energetickou účinnost A+, spotřebu vody od 6,5 l v programu Automatika a lze je připojit na teplou vodu. Naleznete zde také oblíbenou příborovou zásuvku a místo pro devět jídelních souprav. O vaše oblíbené skleničky se perfektně postará Perfect GlassCare. Samozřejmostí je stejně jako u ostatních přístrojů Miele testování na dobu životnosti 20 let.

Nové vysavače vás naučí mít vysávání rádi

Bezsáčkový vysavač Miele Blizzard CX1 s inovativní technologií Vortex

První bezsáčkový vysavač značky Miele Blizzard CX1 vstupuje na trh v době, kdy může firma po fázi intenzivního vývoje nabídnout řešení, které odpovídá jejím tradičně vysokým požadavkům na čisticí výkon a hygienu bezsáčkového vysavače. Přesvědčit by vás měla především efektivní technologie Vortex a inovativní, hygienická separace prachu. Silný čisticí výkon zajistí proud vzduchu o rychlosti více než 100 km/h spolu s účinnou podlahovou hubicí, optimálním vedením vzduchu a kvalitním motorem.

Jemný prach se zachycuje do samostatné nádobky pomocí Gore® CleanStream® filtru jemného prachu a tím se minimalizuje jeho víření při vysypávání nečistot. Hygienické vyprázdnění nádobky na prach i snadná manipulace s ní nedovolují žádné víření prachu a dalších nečistot. Funkce ComfortClean čistí v případě potřeby filtr na jemný prach zcela automaticky. Vysavač Blizzard CX1 je již po několika vteřinách opět připraven k použití.

Filtrační systém s bezúdržbovým výfukovým filtrem HEPA AirClean Lifetime zachytí i ty nejjemnější částice prachu a alergeny až z 99,999 %*. Potvrdila to i zdravotnická organizace „Allergy UK“ a systém byl certifikován jako vhodný pro alergiky. Pro své celkově dobré vlastnosti při zachycování prachu získal vysavač Miele Blizzard CX1 pečeť kvality „Seal of Approval“.

Vysavač Miele CX1 Blizzard je k dispozici ve třech barevných variantách dle specifických požadavků domácností.

Robotický vysavač Miele Scout RX2 zvládne úklid zcela sám

Nový robotický vysavač Miele Scout RX2 se postará o vaši domácnost, ať už jste kdekoliv. Za svůj silný čisticí výkon vděčí Scout RX2 novému sacímu systému Quattro Cleaning Power, který se skládá ze čtyř prvků. Výkyvné boční kartáče čistí rohy i okrajové plochy a spolehlivě zametají nečistoty pod přístroj. Hrubé nečistoty zachycuje přední otvor s kartáčovým válcem. Zbývající jemné nečistoty jsou zachycovány pomocí vysokého proudění vzduchu v zadním sacím otvoru. K dispozici jsou 4 režimy čištění: Auto (automatický provoz), Spot (menší plochy např. s drobky), Turbo (expresní čištění), Silent (tichý zvuk). Více informací nejen o těchto, ale i dalších režimech, kterými vysavače disponují najdete ve specializovaném průvodci výběrem robotického vysavačeBezkartáčový motor s vysokou energetickou účinností a dlouhou životností zajišťuje díky vysokým otáčkám silný výkon sání. 3D Smart navigace umožňuje spolehlivou orientaci v prostoru a zabraňuje kolizím s nábytkem a dalšími překážkami. Scout RX2 se orientuje prostřednictvím svých dvou předních kamer a zachycuje prostor z různých úhlů pohledu. Systém stereokamery mu umožňuje vnímat prostory a předměty v třírozměrné podobě a vypočítat vzdálenosti od předmětů. Díky jedinečné kombinaci kamer, snímačů, elektroniky a softwaru se robotický vysavač Scout RX2 pohybuje systematicky po všech místnostech. Navíc jej lze pohodlně ovládat odkudkoliv přes smartphone či tablet prostřednictvím speciální aplikace. Přes funkci Home Vision se může odeslat obraz kamery vysavače přímo na mobilní zařízení, a tak je kdykoliv vidět, zda je v místnostech všechno v pořádku. K dostání je ve variantách Scout RX2, Scout RX2 Home Vision.

Větší rozmanitost pro milovníky skvělé kávy

Pro všechny, kteří si neumí představit den bez lahodné kávy, má Miele další dobrou zprávu. Řady volně stojících kávovarů CM 6 a CM 7 doplní také přístroje nové linie CM 5 v elegantních barevných variantách. Své oblíbené espresso, caffè latte, cappuccino či latte macchiato si můžete vychutnat z kávovaru s integrovaným mlýnkem v barvě obsidián černá, ostružinová či zlatorůžová PearlFinish.


Další články z rubriky

Spolek MÁJA slaví deset let činnosti pro opylující hmyz

Spolek MÁJA slaví deset let činnosti pro opylující hmyz

Průzkum člověka jako vnímajícího subjektu, to je výstava Alžběty Josefy a Aleny Kotzmannové

Průzkum člověka jako vnímajícího subjektu, to je výstava Alžběty Josefy a Aleny Kotzmannové

Tradiční Francouzský trh se vrací na pražskou Kampu

Tradiční Francouzský trh se vrací na pražskou Kampu

Nové limity pro audit mohou změnit podnikatelský trh

Nové limity pro audit mohou změnit podnikatelský trh

Onboarding nového zaměstnance z hlediska kybernetické bezpečnosti

Onboarding nového zaměstnance z hlediska kybernetické bezpečnosti