Magazín Elita

STUART MCGILL: MECHANIKA ZAD

STUART MCGILL: MECHANIKA ZAD

Právě vychází první české vydání knihy světově uznávaného kanadského experta na rehabilitaci, kterým není nikdo jiný než Stuarta McGilla. Opakovaně spolupracoval i s profesorem Pavlem Kolářem, nejvyhledávanějším českým fyzioterapeutem. Kniha je detailním a srozumitelným průvodcem všem laikům, kteří trpí bolestmi zad. Text je přehledně rozdělen do čtyř částí a je opatřen množstvím názorných ilustračních obrázků k postupům při odstraňování bolesti zad.

„Když přirovnáme páteř k dopravnímu prostředku a autora k automechanikovi, pak můžete tuto knihu považovat za návod k použití. Bude vašim nepostradatelným průvodcem při určování diagnózy vašich vlastních potíží se zády a identifikaci nejhodnějšího léčebného plánu. V textu nepoužívám lékařský žargon, nahradil jsem jej běžným každodenním jazykem,“ říká Stuart McGill, autor knihy Mechanika zad. Kniha je určena především administrativním pracovníkům s dlouhodobě špatně zažitými pohybovými návyky, sportovně aktivním jedincům, fyzicky pracujícím, starším lidem a lidem s dysfunkcemi zad.

Světově uznávaný expert, který přináší celou sérii postupů, které dohromady tvoří převratnou metodu řešení problémů s bolestmi zad, je známý i mezi respektovanými českými odborníky. Stuart McGill například Česká a Kanadská škola má totiž mnoho společného. Nakonec každý významný fyzioterapeut zná studie Stuarta McGilla, které provádí již 35 let.

Kapitoly knihy Mechanika zad

• Základní principy funkce páteře • Anatomie a fyziologie zad (obratle, ploténky, svaly, nervy, vazy) • Reakce páteře na základní každodenní pohyb – zved, sed, leh, ohyb • Odhalení původu bolesti zad • Postupy, jak odstranit příčiny bolesti zad • Pohybové návyky základních činností: správné sezení chůze, ležení • Základní cviky a pohyby vedoucí ke správným pohybovým návykům • Náprava špatného držení těla • Cviky k posílení páteře, program na posílení břicha a sedacích svalů • Případové studie: příběhy konkrétních pacientů, zkušenosti vrcholových sportovců

299 Kč | pevná bez přebalu | 184 stran | 200 x 215 mm


Více o Stuartu McGillovi

Stuart McGill je profesorem spinální biomechaniky na univerzitě ve Waterloo v Kanadě. Vede laboratoř, která zkoumá fungování bederní páteře, možnosti prevence úrazu a rehabilitace, stejně jako výkonnostní trénink. Nová zjištění se pak testují na klinice. Výsledkem této kolektivní práce je pres 400 vědeckých publikací, včetně tří příruček. Jeho publikace získaly mnoho vědeckých ocenění. Jako konzultant pomáhá Stuart McGill zejména těžkým pacientům s problémy zad a poskytuje expertízu u posuzování a redukování rizik poranění bederní páteře různým státním institucím, korporacím a právnickým společnostem, stejně jako i elitním sportovcům a týmům z mnoha zemí.


Další články z rubriky

Událost sezóny! Mezinárodní festival Divadlo v Plzni přiveze slavný francouzský soubor Comédie-Française

Událost sezóny! Mezinárodní festival Divadlo v Plzni přiveze slavný francouzský soubor Comédie-Française

Olomoucká Prodaná nevěsta? Mistrně rozehrané hudební divadlo!

Olomoucká Prodaná nevěsta? Mistrně rozehrané hudební divadlo!

Co si tak v létě poslechnout audioknihu

Co si tak v létě poslechnout audioknihu

Open air koncerty Check it  Na Výstavišti

Open air koncerty Check it Na Výstavišti

U Švandů chystají hru o zranitelnosti dospívajících i novinku o dvojici Salivarová-Škvorecký

U Švandů chystají hru o zranitelnosti dospívajících i novinku o dvojici Salivarová-Škvorecký