Magazín Elita

FINALISTKY ČESKÉ MISS SE UČILY LÍČIT

FINALISTKY ČESKÉ MISS SE UČILY LÍČIT

Finále 11. ročníku České MISS už klepe na dveře a dívky vybrané odbornou porotou, se již nemohou dočkat. Součástí příprav byl i workshop určený finalistkám, kde se naučily svou krásu podtrhávat kosmetickými přípravky.

Vedení workshopu se ujali vizážisté renomované české značkyDermacol, kteráse letos stala oficiální kosmetikou České MISS. Na nejkrásnější ženu Česka budou v budoucnu kladeny vysoké nároky, a proto musí být vždy krásná, vždy připravená a musí svým vzhledem reprezentovat. O tom by mohla vyprávět Iva Kubelková, která je tváří značky Dermacol již řadu let. „V líčení je mnoho různých fíglů, které je třeba dodržovat. Za tu dobu, co jsem v modelingu, jsem jich už spoustu odkoukala od profesionálních vizážistů a spoustu rad dostávám i od zástupců značky Dermacol. Mám na tyto věci velmi přísné oko a jsem detailista, takže občas řeším i drobnosti,“ přiznala Iva Kubelková a dívkám poradila, že méně je někdy více a že občas stačí mít dobrý podkladový krém, make-up a řasenku a dějí se zázraky.

Iva Kubelková, která je nejen tváří značky Dermacol, ale od letošního roku také patronkou České Miss, si značku pro tuto soutěž sama vybrala. „Iva mi zavolala, požádala mě o spolupráci a já okamžitě souhlasila. Spojení soutěže Česká Miss a české kosmetiky Dermacol mi připadá zcela přirozené a jsem ráda, že se navzájem můžeme podpořit,” komentovala se zájmem spolupráci Věra Komárová, marketingová ředitelka značky Dermacol, která intenzivní kurz líčení dívkám přichystala.

Kurzem líčení v nedávno otevřené prodejně v nákupním centru Palladium prošlo s nadšením všech deset finalistek. Dívky se zájmem naslouchaly radám odborníků a zaujatě poslouchaly, jak se mají správně líčit ve čtyřech krocích: báze, make-up, pudr a tvářenka, což některé přiznaly, že do té doby nedodržovaly.  V závěru workshopu nedostaly sice diplom, ale kosmetickou výbavu, aby byly připravené bez problému proniknout do světa profesionálního modelingu.

Po získání potřebných rad si děvčata vyzkoušela nově nabyté vědomosti jedna na druhé. V prodejně si každá našla svůj “materiál“ a pustily se do práce. Nejčastěji se zastavovaly u pudrů, rtěnek, lesků, řasenek, laků na nehty a navzájem si ukazovaly, co vše pro sebe vybraly. Celou dobu na jejich práci dohlížela i Iva Kubelková, jelikož už má bohaté zkušenosti, které děvčatům ochotně předávala. Mezitím, co se děvčata líčila, jsme se namátkou zeptali dvou finalistek na jejich zkušenosti s dekorativní kosmetikou. „V líčení mám už trochu zkušenosti, ale jsem vděčná za rady od profesionálů. V dekorativní kosmetice stačí změnit maličkost a změní se celý výraz obličeje. Myslím, že tyto zásady by měla každá profesionální modelka detailně znát,“ svěřila se Kateřina Balušková, která se díky tanci, kterému se věnuje, začala líčit už ve třinácti letech.

Seznam finalistek podle čísel: 1. Kateřina Balušková 2. Andrea Kalousová, 3. Leona Hlavová, 4. Kateřina Krobová, 5. Nikol Švantnerová, 6. Jelizaveta Černěcká, 7. Marie Kumberová, 8. Karolína Humečková, 9. Karolína Mališová, 10. Martina Karkošová

 

Úvodní foto: Dermacol

Text, foto:  Lenka Žáčková

Fotogalerie
2540 3199 3200

Další články z rubriky

Ve Svijanech se pivo vaří už 460 let

Ve Svijanech se pivo vaří už 460 let

Hanka Mašlíková varovala finalisty Muže roku před hejty na sociální síti. Sama s nimi má dost zkušeností

Hanka Mašlíková varovala finalisty Muže roku před hejty na sociální síti. Sama s nimi má dost zkušeností

Zpěvačku Petru Černockou poznávají i školáci. Saxana ji provází už přes 50 let

Zpěvačku Petru Černockou poznávají i školáci. Saxana ji provází už přes 50 let

Nový titul Haliny Pawlowské: A přeskočila jiskra

Nový titul Haliny Pawlowské: A přeskočila jiskra

Motorkáři podpořili Nedoklubko historicky nejvyšší částkou

Motorkáři podpořili Nedoklubko historicky nejvyšší částkou