Saskia Burešová patří k osobnostem, které v české televizi zanechaly stopu hlubší než jen hlas a tvář. Její kultivovaný projev, jemný humor a přirozená elegance se staly symbolem doby, kdy televizní hlasatelky udávaly tón večerů v českých domácnostech. A přestože už dávno nehlásí program, Saskia Burešová zůstává aktivní, zvědavá a stále obklopená lidmi, kteří ji mají upřímně rádi.
Dnes žije klidným, vyrovnaným životem, který si sama s úsměvem pochvaluje. Věnuje se rodině, přátelům, kultuře a projektům, které ji baví. Ráda chodí do divadla, sleduje současné dění a s lehkostí sobě vlastní přijímá nové výzvy. Ať už se objeví na společenské akci, nebo vystoupí v médiích, vždy působí dojmem ženy, která si zachovala noblesu i laskavý nadhled.
Právě proto byla její účast na castingu soutěže Muž roku tak výjimečná. Do Restaurantu Střelecký ostrov dorazila jako čestný host a s opravdovým zájmem sledovala mladé muže, kteří se ucházeli o postup do finále. Casting ji zaujal svou otevřeností i tím, jak upřímně dnes soutěžící dokážou mluvit o sobě, svých snech i slabinách.
„Je fascinující, kolik toho mladí muži při castingu prozradí. Dříve byli stydlivější, dnes jsou sebevědomější a otevřenější,“ poznamenala s úsměvem. Její slova mají váhu, sama si prošla konkurzem, který se zapsal do historie. Byl totiž vysílán živě v televizi a o jejím osudu rozhodovali diváci. „To už se nikdy neopakovalo. Dnes jsou konkurzy uzavřenější, ale o to profesionálnější.“
Saskia Burešová také zavzpomínala na své kolegy, Alexandra Hemalu a Miloše Frýbu, kteří patřili k ikonám televizní éry. A s lehkým pobavením dodala, že zatímco Hemala by v soutěži Muž roku kvůli výšce asi neuspěl, Frýba by podle ní zazářil — díky své výšce, charismatu a nezaměnitelnému hlasu.
Soutěž Muž roku, kterou vede prezident David Novotný, prochází v posledních letech proměnou. Zvyšuje se počet přihlášených, roste prestiž i zájem veřejnosti. Letos se přihlásily stovky mužů a výběr je náročnější než kdy dřív. Novotný navíc představil několik novinek, například posunutí horní věkové hranice na 38 let nebo zrušení volné disciplíny, kterou nahradí předem připravené úkoly ve spolupráci se známými osobnostmi.
Saskia Burešová v tomto prostředí působila jako elegantní patronka, která dokáže soutěžícím dodat klid i odvahu. Její přítomnost připomněla, že charisma není jen o vzhledu, ale o postoji, kultivovanosti a schopnosti zůstat sám sebou.
A možná právě proto ji soutěž Muž roku tolik baví, protože v ní vidí mladou generaci, která se nebojí být autentická, pracovat na sobě a hledat vlastní cestu. Stejně jako to kdysi udělala ona.
Fotogalerie













