Pražský Jazz Dock se před pár dny stal dějištěm slavnostního večera mladé zpěvačky a skladatelky Viktorie Martincové. Právě zde pokřtila své debutové album Waves. Od prvních tónů byla atmosféra nabitá emocemi, hudbou i příběhy – přesně takovými, jaké Viktorie dokáže proměnit ve svůj hlas.
Fanoušci jako motor úspěchu
V rozhovoru se Zdeňkou Žádníkovou se Viktorie vrátila k jednomu ze svých velkých milníků – vystoupení na festivalu Rock for People. Díky divácké anketě se tehdy dostala až na hlavní stage před koncert Bryana Adamse. „Bylo to skvělé. Vděčím fanouškům za to, že jsme tam mohli hrát. Bez nich by se to nestalo,“ řekla. Zdeňka Žádníková, která večerem provázela, dodala, že právě podpora publika je tím nejlepším důkazem kvality.
Síla okamžiku
Na otázku, jaké je stát před publikem s vlastním albem, Viktorie odpověděla prostě: „Krásné. Všichni, kdo tu dnes jsou, přišli sdílet ten okamžik s námi. To vědomí, že jsme tu spolu, je nádherné.“ Název Waves odkazuje na to, že každá píseň vznikala v jiném období a s vlastním příběhem. „Jednoho dne mi došlo, že každá skladba je jako vlna. Dohromady tvoří celé moře – Waves,“ vysvětlila.
???? Křest debutového alba Waves: YouTube video
Inspirace a proces tvorby
Hudební nápady přicházejí nejčastěji večer nebo v noci. „Prostě to přijde samo podle toho, co prožívám, jaké je období, jaké mám emoce,“ popsala. Některé skladby vznikají okamžitě a už se nemění, jiné se postupně přepisují. „Ty první, co přijdou na první dobrou, bývají nejupřímnější,“ dodala. Album vznikalo téměř tři roky a zpěvačka přiznala, že vybrat osm písní z tolika nápadů nebylo snadné. Na výsledné podobě se podílel Tomáš Rulíšek (pět skladeb), Honza Steinsdörfer ze skupiny Chinaski (dvě skladby) a jedna vznikla ve spolupráci s klavíristou a čelistkou.
Podpora mecenášů
Zdeňka Žádníková připomněla, že umění vždy potřebovalo své mecenáše. „Bez nich to nejde. Jsem ráda, že i dnes tradice pokračuje,“ uvedla. Na pódium poté vystoupil Jakub Liegert, ředitel mezinárodní soutěže BonArt Junior Fest, a dlouholetá podporovatelka Viktorie Šárka Zídková. Ta skromně řekla: „Děkuju, že tu můžu být a podpořit tak krásný projekt. Naše rodinná firma ráda pomáhá mladým talentům. Viktorie má srdce na správném místě a jsem šťastná, že se podařilo její hudbu přivést k životu.“
Fotogalerie














