Magazín Elita

Lagardère Travel Retail uspěla v koncesním řízení Letiště Praha

Lagardère Travel Retail uspěla v koncesním řízení Letiště Praha

Společnost Lagardère Travel Retail, přední světový provozovatel v oblasti cestovního maloobchodu, se stala vítězem koncesního řízení Letiště Praha.  Bude tak provozovat 14 obchodních jednotek, reprezentujících 11 gastronomických konceptů na ploše téměř 1.300 m2.

Kromě značek, které v českém prostředí působí již delší dobu, se na Letišti Václava Havla Praha objeví i několik novinek. Patří mezi ně koncept Natoo, nabízející zdravější variantu rychlého občerstvení, čerstvé šťávy a saláty nebo Bottega Prosecco Bar&Restaurant, ideální pro cestující, kteří si chtějí své jídlo i na letišti vychutnat v exkluzivním stylu. Itálií inspirované butikové bistro nabízí vybrané předkrmy, hlavních jídla i zákusky, spárované ve stylu Perfect Match s víny předních italských vinařů. Menu bylo vytvořeno přímo na míru pražské pobočky. Díky jedinečnému interiéru, který evokuje vzhled benátských „bacaros“, nabízí tento koncept opravdu výjimečný gastronomický i estetický zážitek. 

Cestující se mohou těšit i na oblíbené kavárny Costa Coffee a francouzské pekařství PAUL, jejichž je Lagardére Travel Retail v České republice exkluzivním provozovatelem. Mezi lokálními značkami nebude chybět Bageterie Boulevard, která ve své nabídce kombinuje francouzské pečivo s typickými lahůdkami evropské gastronomie. Koncept exprès gourmet je vytvořen pro cestující, kteří si chtějí bez zbytečného čekání dopřát nutričně vyvážené a zároveň kulinářsky nápadité občerstvení. Obchodní jednotky projdou v následujících měsících stavebními úpravami, jejichž cílem je zajištění maximálního komfortu pro zákazníky.

Při sestavování nabídky byla důležitým kritériem rozmanitost a synergie. Společnost Lagardère využila dokonalou znalost specifik provozu na letišti, podloženou dlouholetými zkušenostmi.  Výběr konceptů byl velmi pečlivě zvolen tak, aby se doplňovaly nejen mezi sebou, ale i se stávající nabídkou na obou terminálech. Zohledněny jsou různé skupiny cestujících, jejich kulturní a stravovací preference, ale samozřejmě také finanční hledisko. Mohou tak zvolit jak rychlé a ekonomické varianty občerstvení, tak luxusnější pokrmy a nápoje.  Pokud jsou limitováni časem, mají cestující možnost využít široké nabídky rychlého občerstvení, v případě delšího pobytu na letišti je zde možnost odpočinku v útulném prostředí kaváren nebo restaurací. „ V naší nabídce jsme zohlednili především to, že cestující nevnímá pobyt na letišti izolovaně, ale jako součást své cesty z domova do cílové destinace. Pracujeme tedy jak s dobře známými lokálními koncepty, tak značkami, které se prosadily globálně,“ říká Richard Procházka, CEO Lagardère Travel Retail. Společnost je aktuálně největším provozovatelem food&beverage konceptů v dopravních zónách v rámci České republiky a zároveň patří mezi světové lídry v tomto segmentu.

„Pro Letiště Praha je prioritou cestující a jeho spokojenost. Proto je naším cílem dosažení maximálního zážitku z nabídky našich produktů a služeb. V tomto trendu pokračujeme ve všech odvětvích a v maximální možné kvalitě. Výběrové řízení a jeho parametry jsme tedy nastavili tak, abychom dosáhli co největšího možného výběru gastroprovozoven a uspokojili jsme tak preference každého cestujícího. Důkazem jsou všechny nové koncepty a budoucí otevření všech provozoven,” říká František Kachlík, ředitel Komerčních aktivit Letiště Praha

www.lagardere-tr.cz  


Další články z rubriky

O5 a Radeček míří vzhůru! S hitem Hory vyrazí na celorepublikové turné po horách

O5 a Radeček míří vzhůru! S hitem Hory vyrazí na celorepublikové turné po horách

Hostitelská země Expo 2030 bude zvolena 28. listopadu

Hostitelská země Expo 2030 bude zvolena 28. listopadu

Tahákem přerovského jazzového festivalu bude americký zpěvák Ray Greene

Tahákem přerovského jazzového festivalu bude americký zpěvák Ray Greene

Systém pro správu ISO dokumentů vás zbaví strachu z auditorů

Systém pro správu ISO dokumentů vás zbaví strachu z auditorů

Pojďte na ples, podpoříte tak děti s dětskou mozkovou obrnou

Pojďte na ples, podpoříte tak děti s dětskou mozkovou obrnou

KONFERENCE, NA KTERÉ BYSTE NEMĚLI CHYBĚT