Magazín Elita

Harley-Davidson představil na veletrhu Motocykl nové i výroční modely

Harley-Davidson představil na veletrhu Motocykl nové i výroční modely

Harley-Davidson® představil dnes, na probíhajícím veletrhu Motocykl, své plány a novinky pro rok 2023. Rok, v němž značka slaví své 120. výročí a 40. výročí Harley Owners Group H.O.G., tak bude opravdu nabitý! Motocyklové fanoušky tak čekají nejen dvě velkolepé oslavy 120.  výročí existence, ale i další ročník Prague Harley Days a těšit se mohou rovněž na novou modelovou řadu motocyklů, včetně unikátních výročních kousků. Především však Harley-Davidson poprvé ve své veletržní historii uspořádal přímo na motocyklovém veletrhu unikátní módní přehlídku kolekce Harley-Davidson® MotorClothes®.

„Rád bych pozval motocyklové příznivce všech značek na právě probíhající veletrh Motocykl, na kterém se Harley-Davidson představuje ve své historicky největší expozici v rámci českých motocyklový výstav. Až do neděle 5. března mohou návštěvníci v naší expozici premiérově vidět limitovanou edici našich výročních modelů i další novinky aktuálního modelového roku, včetně úspěšných modelů jako je Pan America, Sportster S nebo Nightster. A protože Harley-Davidson nejsou jen motocykly, ale i životní styl a celosvětově známé kolekce oblečení, zvlášť mě těší, že se nám podařilo připravit pro veřejnost zážitek v podobě originálních módních přehlídek kolekcí Harley-Davidson MotorClothes. Ty se v naší expozici uskuteční od čtvrtka do soboty, vždy 2x denně. Nenechte si tento unikátní zážitek ujít a dorazte za námi do haly 4 pražského výstaviště PVA Expo Letňany,“ říká Martin Heřmanský, výkonný ředitel Harley-Davidson pro regiony východní Evropy, Středního Východu a Afriky.

Premiérová módní přehlídka kolekce Harley-Davidson MotorClothes dnes zpestřila také setkání s médii, na kterém zástupci značky přiblížili i další letošní novinky a plány, zejména pak oslavy 120. výročí Harley-Davidson, které se v červnu uskuteční v maďarské Budapešti a v červenci přímo v rodišti Harley-Davidson v americkém Milwaukee. Představena byla i největší letošní akce značky konaná u nás, a to 11. ročník Prague Harley Days. Ten se letos stane oslavou volnosti, svobody a amerického životního stylu a kultury, a ponese podtitul All American. Hostem setkání byli také ambasadoři značky, zpěvák Honza Toužimský nebo motocyklový závodník a účastník Dakar Rally David Pabiška, ambasador modelů Pan America.

Nové a výroční modely 120th Anniversary

V unikátní expozici Harley-Davidson, v hale 4, bude po celé 4 dny k vidění 19 motocyklů, naprostých novinek i další stroje aktuální modelové řady značky. Návštěvníci by tak rozhodně neměli přehlédnout prémiový výroční model CVORoad GlideLimited Anniversary nebo Street Glide Special Anniversary, stejně jako nový Breakout 117 či modely řady Nightster. Poprvé k vidění budou rovněž modely jako Low Rider ST nebo Road Glide ST nebo další modely řad Adventure Touring, Sport, Cruiser a Touring.

Mezi dalšími motocykly návštěvníci zhlédnou stroje Pan America™ 1250 Special, Nightster a Nightster Special, Sportster S, Sport Glide, Street Bob™ 114 nebo Freewheeler a řadu dalších.

Módní přehlídka Harley-Davidson MotorClothes

Poprvé v historii motocyklových veletrhů Harley-Davidson představil ve speciální módní přehlídce kolekci Harley-Davidson® MotorClothes®. Během módní přehlídky byly k vidění jedinečné kousky plné neokoukaného designu, stylu, módních prvků a aplikací jako cvočků, zipů či šněrování dotažené do nejmenšího detailu. Kolekce jako stvořená nejen pro milovníky motocyklů nebo značky Harley-Davidson, ale pro všechny vyznavače amerického stylu a módy, kteří chtějí vypadat sexy a cool za všech okolností. Kolekce je vhodná pro volný čas, každodenní nošení stejně jako cestování či sport.

V rámci módní přehlídky nebylo pochopitelně zapomenuto ani na aktuální motorkářskou kolekci, ve které jsou zahrnuty například skvěle navržené kožené bundy pro jízdu a další jízdní výbava z těch nejlepších kožených, textilních i funkčních materiálů, pro co největší pohodlí, kdekoli na cestách. Ani v ní značka nerezignovala na stylovost, módní detaily, a důležité bezpečnostní prvky.

A samozřejmě, chybět nemohla ani speciální limitovaná módní kolekce Harley-Davidson MotorClothes 120th Anniversary odkazující právě k letošnímu 120. výročí, ale i ke kořenům značky, počátkům a slavné motocyklové historii. Samozřejmosti tak v kolekci jsou trička, košile nebo mikiny s logem výročí nebo potiskem motocyklu, typického orla, loga značky či jiného tradičního atributu Harley-Davidson. Vše s důrazem na styl, jedinečné ztvárnění a zpracování, lásku ke značce, ale i k módě.

Oslavy 120. výročí Harley-Davidson

Rok 2023 se ale především nese u Harley-Davidson v duchu oslav 120. výročí. Během roku se všichni příznivci Harley-Davidson a motocyklů mohou těšit hned na 2 velkolepé několikadenní oslavy. Těmi prvními budou evropské oslavy 120. výročí konané v centru Budapešti v parku Puskás Aréna ve dnech 22. – 25. června. Během 4 dnů proběhnou oslavy se vším všudy, co se na 120. výročí ikonické motocyklové značky sluší a patří! Na 6 pódiích zahraje 50 interpretů, mezi kterými jsou jména jako Glenn Hughes se skupiny Deep Purple, australská rocková skupiny Wolfmother nebo kapela Larkin Poe a mnoho dalších. Chybět nebude ani spanilá jízda tisíce motocyklů centrem Budapešti, stejně jako zábava pro celou rodinu včetně adrenalin parku nebo family zóny, unikátní výstava motocyklů a velkolepé motoshow, stejně jako dobré jídlo a pití. Kompletní informace o evropských oslavách 120. výročí, včetně odkazu na nákup vstupenek i speciálních rally packů naleznete na www.hd120budapest.hu.

Chronologicky druhými oslavami 120.výročí Harley-Davidson pak budou americké oslavy konané přímo v rodišti značky v americkém Milwaukee. Ty nesou název Harley-Davidson Homecoming a uskuteční se 13. – 16. července hned na několika místech v okolí Milwaukee. Čtyřdenní festival, který bude plný hudby, jídla a motocyklové kultury už teď slibuje jedinečné zážitky a podívanou. Samozřejmosti bude venkovní a vnitřní výstavy motocyklů, spanilé jízdy a plno další jedinečné zábavy, adrenalinu a zážitků, na které se bude ještě dlouho vzpomínat. To vše za účasti potomků zakladatelů, jako je například pravnučka zakladatele Karen Davidson.

Pro Harley-Davidson je navíc rok 2023 významný nejen 120. výročí, ale i dalším jubileem - 40 let své oficiální existence totiž slaví i H.O.G.!

Harley on Tour

Harley on Tour je zpět! Kamion plný motocyklů jedoucí napříč Českem, Slovenskem, Polskem, Maďarskem a Rumunskem zastaví od 14. dubna do 15. října u jednotlivých dealerství Harley-Davidson, aby si jezdci mohli užít jedinečné zkušební jízdy zdarma, vyzkoušet třeba hned několik modelů, zažít pocit volnosti a svobody z jízdy na strojích Harley-Davidson a poznat jejich osobité jízdní vlastnosti. V ČR Harley on Tour čekají zastávky v Praze, Plzni, Brně a Ostravě a zájemci budou moci osedlat 22 motocyklů aktuální produkce jako jsou modely řad Sport, Cruiser, Touring a Adventure Touring. Rezervace zkušebních jízd bude probíhat online prostřednictvím webových stránek jednotlivých dealerství značky a bude spuštěna již brzy. Demo Truck neboli kamion plný motocyklů Harley-Davidson se následně vrátí ještě na oslavy 120. výročí Harley-Davidson v Budapešti ve dnech 22. – 25. června a poté na Prague Harley Days v termínu 1. – 3. září.

Prague Harley Days v duchu All American

Rok 2023 vyvrcholí již tradiční akcí Prague Harley Days, která letos slaví své 11. výročí a uskuteční se 1. – 3. září na holešovickém Výstavišti. Letos se ponese v duchu All American a bude oslavou svobody, volnosti i amerického životního stylu. Největšími hity programu bude tradiční spanilá jízda, výstava motocyklů, custom bike show, jízdy na motocyklech Harley-Davidson zdarma, živé koncerty kapel, ale i vyžití pro rodiny s dětmi ve family zóně, pro milovníky adrenalinu v adrenalin zóně s FMX exhibicemi těch nejlepších jezdců a mnoho další. O dobré jídlo a pití se postará propojení s Burgerfestem. Bližší informace včetně odkazu na prodej vstupenek i rallye packů naleznete na www.harleydays.cz.

Kompletní řadu motocyklů Harley-Davidson 2023, originální příslušenství Harley-Davidson® a kolekce oblečení Harley-Davidson® MotorClothes® jsou již nyní k dispozici u autorizovaných dealerů Harley-Davidson po celé ČR. www.harley-davidson.cz.

Fotogalerie
17306 17307 17308 17309

Další články z rubriky

Evropští novináři zkoumají inovace měnící tvář průmyslu v přední světové laboratoři elektrických vozidel

Evropští novináři zkoumají inovace měnící tvář průmyslu v přední světové laboratoři elektrických vozidel

KOVAP uvádí na trh legendární traktor Ursus C-360

KOVAP uvádí na trh legendární traktor Ursus C-360

Tatra získala prestižní ocenění Red Dot za design vozidel nejnovější generace řady Force

Tatra získala prestižní ocenění Red Dot za design vozidel nejnovější generace řady Force

Harley-Davidson Experience Tour 2024 V České republice

Harley-Davidson Experience Tour 2024 V České republice

Sdílené koloběžeky jsou technologiemi prošpikované stroje samy usměrňují jezdce

Sdílené koloběžeky jsou technologiemi prošpikované stroje samy usměrňují jezdce