Magazín Elita

Zimní dny plné odpočinku v Mariánských Lázních

Zimní dny plné odpočinku v Mariánských Lázních

Zima vždy byla, a stále je, náročným ročním obdobím pro naše tělo. Nedostatek sluníčka, chladno a málo odpočinku kvůli vánočním shonům a doháněním restů je kombinací, která je pro naše tělo náročná a můžeme se cítit více unavení a bez energie. Takto oslabené tělo se pak nedokáže pokaždé ubránit virovým a respiračním onemocněním, která k těmto měsícům patří. O své zdraví, ať už psychické nebo fyzické, bychom měli pečovat co nejvíce. Kromě zdravého jídelníčku, dostatku pohybu a odpočinku je skvělým nápadem tělo „restartovat“ lázeňským pobytem, který vám dobije baterky, a který je velmi dobrou prevencí pro již zmíněná onemocnění.

Jedním z lázeňských měst, která rozhodně stojí za návštěvu, jsou Mariánské Lázně, jež mají staletou lázeňskou historii, leží uprostřed Slavkovského lesa a byly dokonce zařazeny do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Kromě lázeňských a regenerujících procedur léčebnými prameny si zde můžete užít všemožné sportovní aktivity, například krásné procházky na čerstvém vzduchu v podhorském (místy až horském) klima (případně Nordic walking), zimní sporty, tenis, ale i aqua aerobic nebo léčebný tělocvik. Bonusem je pak atmosféra města, díky níž se váš pobyt stane skutečně nezapomenutelným.

Doba strávená v lázních pak záleží na každém z nás – co naše tělo potřebuje a kolik času můžeme odpočinku věnovat. Ať už se ale rozhodnete pro prodloužený víkend nebo delší pobyt, v Mariánských Lázních budete spokojení. Na výběr máte ze 7 hotelů skupiny Ensana a některé jsou dokonce propojeny koridorem, tudíž mezi nimi lze i pohodlně přecházet. Navíc Ensana své služby právě v dnešní velice uspěchané době přizpůsobila a připravila balíčky s různým zaměřením a typy procedur a délkou pobytu.

To hlavní, co ale hotel nabízí, jsou profesionální zdravotní procedury využívající přírodní léčebné zdroje. Díky 40 minerálním pramenům a také Mariinu pramenu plynu kysličníku uhličitého a rašelině ze starobylých lesů jsou lázně ideálním místem k léčbě širokého spektra potíží. Vybrat si můžete z opravdu široké nabídky procedur a poskytnout tak tělu přesně to, co potřebuje. „Je samozřejmě výhodnější nemoci předcházet než ji léčit,“ zdůrazňuje MUDr. Růžena Vaňková, lékařka se zaměřením na fyzioterapii, balneologii a léčebnou rehabilitaci, rehabilitační a fyzikální medicínu v Léčebných lázních Mariánské Lázně, která zároveň dodává: „Výjimkou genetických a některých systémových onemocnění lze předcházet většině civilizačních, infekčních i chronických onemocnění.“

Pobyt v lázních je prevencí pro mnohá onemocnění a také možností posílit imunitu vhodnou péčí (to je například doporučeno i pro lidi, kteří prodělali koronavirus). V Mariánských Lázních se nachází hned několik tělu prospěšných pramenů, přičemž každý z nich se vyznačuje odlišnými a specifickými účinky. Lesní pramen čistí dýchací cesty, Rudolfův pramen proplachuje ledviny a močové cesty, Křížový pramen zlepšuje funkce trávícího traktu. Popíjením pramenů tak dochází k metabolickému čištění organismu. A je prokázáno, že tlusté střevo představuje téměř 80 % imunitní odpovědi organismu.

Pro ty, kteří preferují komplexní balíčky s procedurami, sestavila Ensana kromě tradičních pobytů i speciální balíčky na úlevu od bolesti, zdravé dýchání a hubnutí, posílení imunity, wellness nebo se zaměřením na krásu a relax.

Zimní období s sebou bohužel často přináší únavu a vyčerpání. Proto je velmi aktuální a důležité posilování imunity a předcházení respiračním onemocněním. Ve speciálně zaměřeném pobytovém balíčku pro posílení imunity (trvajícím minimálně 3 noci) najdete řadu procedur, jako např. minerální koupele, oxygenoterapii či inhalaci, které jsou kombinovány s pečlivě zvolenými fyzickými aktivitami, což má za následek zvýšení síly, a i případné zotavení.

Naprostou novinkou pro rok 2023 je pak „Respiračně rekondiční pobyt“, který trvá po dobu jednoho týdne a během něhož zažijete 21 lázeňských procedur. Tento pobyt je ideální volbou pro ty z vás, kteří prodělali Covid-19 či zápal plic. Samozřejmostí je možnost neomezeného plavání a saunování. K dispozici také po celou dobu budete mít bylinný čaj a pitnou kúru.

Chcete na víkendový pobyt vyrazit i s dětmi nebo zatím nemáte plány na jarní prázdniny?

Pokud hledáte pohodový pobyt s dětmi nebo se díváte, kam vyrazit na dovolenou během jarních prázdnin, jsou lázně tím pravým místem. Ensana totiž myslí i na vaše ratolesti, a tak kromě relaxace zapojila do vybraných balíčků i spoustu zábavy. V hotelích najdete bezplatné herny a hřiště, u kterých si můžete dopřávat pravidelné pitné kúry. Skvělou zprávou také je, že děti do 4 let mají pobyt zdarma.

Co by to ale bylo za jarní prázdniny bez zimních radovánek? Na lyžaře a snowboardisty čeká ve skiareálu Mariánky více než 1,5 km sjezdových tratí od modré až po černou. Navíc se skiareál nachází pouze 400 metrů od lázeňské kolonády. I běžkaři si přijdou v Mariánských Lázních na své – je zde totiž připraveno až 90 km běžeckých tratí vedoucích skrze překrásnou přírodu Slavkovského lesa. Díky propojení města a přírody si i ti nejmenší přijdou na své a není problém vzít ratolesti bobovat nebo se projít po kolonádě a užít si u toho například sněhovou koulovačku.

Celkově se dá s jistotou říct, že se můžete těšit na luxusní zážitek plný klidu, pohody a rozmazlování svého těla a mysli. A je jen na vás, jestli budete chtít jet sami, s partnerem, kamarádkou nebo rodinou. Návštěva lázní je totiž vždy prospěšná, a to v každém věku! Všichni máme nějaké problémy, ať už malé či velké, tak proč si nedopřát alespoň jednou ročně pár dní klidu, odreagovat se a soustředit se jen a pouze na sebe? Tělo máme jen jedno, a proto není důvod čekat, a honem si rezervovat svůj pobyt v jednom z Ensana hotelů!


Další články z rubriky

Vybavte svou domácnost udržitelnými doplňky značky Natava

Vybavte svou domácnost udržitelnými doplňky značky Natava

Aquapalace Praha představuje novou, unikátní ZENovou saunu a rozšiřuje tak největší saunový svět u nás

Aquapalace Praha představuje novou, unikátní ZENovou saunu a rozšiřuje tak největší saunový svět u nás

Jan Janský, objevitel krevních skupin, by oslavil 150 let. Jeho objev zachránil spoustu lidských životů

Jan Janský, objevitel krevních skupin, by oslavil 150 let. Jeho objev zachránil spoustu lidských životů

Tipy, jak využít příchod jara

Tipy, jak využít příchod jara

Mezinárodní den zdravého spánku: Pozor si dejte především na modré světlo z obrazovek!

Mezinárodní den zdravého spánku: Pozor si dejte především na modré světlo z obrazovek!

Koncert pro život