Magazín Elita

Prioritou v novém roce by pro vás měla být péče o tělo i mysl

Prioritou v novém roce by pro vás měla být péče o tělo i mysl

Pokud si pro letošní rok zvolíte jako prioritu péči o své zdraví, jste rozhodně odpovědní. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) je duševní a fyzická pohoda označována, jako stav úplné tělesné, duševní a sociální pohody. Jak tedy najít rovnováhu? Zkuste začít s komplexní, avšak krátkodobou kúrou třeba na víkendovém pobytu v pětihvězdičkovém lázeňském hotelu Nové Lázně nacházejícím se v malebném prostřední Mariánských Lázní.

Pětihvězdičkový hotel Nové Lázně, který byl vybudován již v roce 1826 (rozsáhlou renovací a v roce 1896), patří mezi sedm hotelů skupiny Ensana v lázeňském městě. Je ideálním místem pro všechny, kdo chtějí zažít luxusní zážitek plný klidu a pohody, který v sobě spojuje péči o tělo i mysl, skvělé služby a nezapomenutelné prostředí. Hotel Nové Lázně vám učaruje hned při vstupu svou kouzelnou atmosférou a nádhernou novorenesanční architekturou. Mezi jeho hosty patřili takoví velikáni světového formátu, jako Johann Wolfgang Goethe, Fryderyk Chopin, Nikolaj Vasiljevič Gogol, Richard Wagner a Ema Destinnová nebo dokonce anglický král Eduard VII. Ten si hotel oblíbil natolik, že zde byla zřízena jeho kabina, nazývaná Královská kabina. Ta se v původním stavu dochovala až do dnešních dní a její služby můžete vyzkoušet i vy.

Ubytujte se v jednom z 97 stylově vyzdobených a citlivě zrekonstruovaných pokojů, které jsou vybaveny dobovým nábytkem. Velká okna vám umožní pohled na malebné prostředí Mariánských Lázní, rozlehlý park, vznešenou kolonádou a uklidňující přírodu obklopujícího Slavkovského lesa. V hotelové restauraci si můžete užít špičkovou gastronomii, na jejíž zdravou a vyváženou stravu té nejvyšší úrovně pečlivě dohlíží šéfkuchař Jiří Kupricht.

Hotel Nové Lázně nabízí, jsou proslulé profesionální zdravotní procedury, které jsou doplněny také o wellness a kosmetická ošetření. Vybírat můžete ze široké nabídky léčebných procedur, které využívají přírodní léčebné zdroje Mariánských Lázní. Pro hosty jsou připraveny masážní, balneoterapeutické a hydroterapeutické procedury, popíjení léčebné vody, speciální minerální koupele, bahenní zábaly či inhalační terapie. Odpočinout si můžete také v úchvatném prostředí Římských lázní, které v sobě snoubí historii s ozdravnou relaxací. K dispozici jsou vám dva bazény napájené z hotelového pramene, vyzdobené krásnou dlažbou a mramorovými sloupy z roku 1896. Na Římské lázně navazuje saunový komplex s finskými saunami, saunáriem, parní saunou a kryosaunou.

Nastartujte své tělo a mysl do nového roku pomocí balíčku Wellness v lázních, jehož základním atributem je především odpočinek. Balíček s minimální délkou pobytu na dvě noci obsahuje dvě procedury na dospělého, a to minerální koupel s přírodním CO2 a suchou plynovou lázeň CO2. Navíc získáte volný vstup do Římských lázní se třemi bazény s vířivými proudy a whirlpoolem, saunový svět se dvěma saunami, parní lázní, bazénkem a ledovou tříští, volný vstup do Aqua wellness centra v hotelu Hvězda a samozřejmě uvítací nápoj. Tyto speciality jsou rovněž součástí balíčku Relaxační a omlazující péče, díky němuž se můžete nechat rozmazlovat o minimálně jeden den navíc i včetně polopenze. Dopřejte si relaxaci spolu s uvolňujícími tělovými a obličejovými procedurami, jež na osobu zahrnují 1x minerální koupel s přírodním CO2 se solí z Mrtvého moře, masáž teplým masážním olejem ze svíčky a 1x parafínové ošetření rukou.

Začněte s péčí o své tělesné i duševní zdraví právě v Mariánských Lázních. V prostředí se staletou lázeňskou historií, jež nabývá na prestiži i díky nedávnému zařazení do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. 

www.ensanahotels.com

Fotogalerie
15364 15365 15366

Další články z rubriky

Cukrovka pojede také na dovolenou – jak se co nejlépe připravit na cesty?

Cukrovka pojede také na dovolenou – jak se co nejlépe připravit na cesty?

Letní dovolená na spadnutí?

Letní dovolená na spadnutí?

Vyšetření preeklampsie je určeno všem nastávajícím maminkám

Vyšetření preeklampsie je určeno všem nastávajícím maminkám

Nepříjemný orgasmus? Někdy ho má polovina lidí, ukazuje studie

Nepříjemný orgasmus? Někdy ho má polovina lidí, ukazuje studie

HANNAH EPO Survival – soutěž, při které si závodníci jedou, kam chtějí

HANNAH EPO Survival – soutěž, při které si závodníci jedou, kam chtějí