Magazín Elita

Vánoční knižní tipy pro děti od Petry Martiškové

Vánoční knižní tipy pro děti od Petry Martiškové

Vánoční přání našich dětí se často míjí nejenom s našimi finančními možnostmi, ale i s naší představou, jaké dárky by měly ležet pod stromečkem. Jako přijatelný kompromis se často jeví kniha, jenže jakou vybrat? Vyhněte se přeplněným knihkupectvím a vsaďte na osvědčenou autorku dětských knih, u které nemůžete sáhnout vedle!

Petra Martišková je oblíbenou autorkou, která nejenom že knihy píše, ale umí o nich a dětském světě i poutavě vyprávět. Má na kontě přes dvacet titulů a najdete mezi nimi jak pohádky pro nejmenší, tak zamilované romány nebo fantasy pro puberťáky, kteří pohádkám již dávno nevěří.

Velkým plusem těchto příběhu je jejich přesah do dnešní reality. Hrdinové se totiž často pohybují ve vymyšleném světě plném skřítků a víl (nebo třeba atraktivním prostředí bostonských parkouristů a free runnerů v knížkách pro starší), zároveň však řeší problémy, se kterými se setká každé dítě a každý rodič na cestě dospívání. Ztráta kamarádů, rozvod rodičů, komunikace přes sociální sítě nebo šikana, jednoduše to, o čem se v rodinách často nemluví, ale naše děti přesto v hloubi duše bolí.

Knihy Petry Martiškové tak splňují to nejdůležitější poslání literatury pro děti: poutavou a zábavnou formou pomáhají mladým lidem vyznat se v dnešním světě, ve svých pocitech a ve svých právech. Nabízí jim hrdiny, se kterými se může čtenář ztotožnit a překonat tak svůj strach a bezmoc. A takový vánoční dárek chce dát svému dítěti každý milující rodič.

Petra Martišková má výjimečný dar nejenom zajímavě a poučně psát, ale i vyprávět či přednášet. Školní děti se mohou s autorkou seznámit při besedách o ekologii, žurnalistice nebo bezpečí na sociálních sítích, dospělí na semináři (či on-line konzultaci) o prokrastinaci, všeobecně známém prokletí dnešní hektické doby.

Pro letošní Vánoce jsme vybrali tři její novinky:

Strašidlo z 2. B

Začtěte se do vyprávění pro malé holky a kluky a odhalte tajemství třídy 2. B. Čeká vás příběh trochu tajemný, hodně zábavný i krapet poučný. Sourozenci Vítek a Anička se do školy nejdřív netěší, místo nudy je ale brzy čeká napínavé pátrání po školním strašidlu.

Tajemství obsidiánu

Soukromá elitní škola v Praze. Dívka, která nemá tušení o svém předurčení. Kluk ze starého královského rodu démonů. Osud, kterému se nedá vyhnout… První díl české fantasy je určen všem dívkám a chlapcům, které baví dobrodružství s pořádnou dávkou tajemna.

Tanec v srdci

Lucie se stane tanečnicí v proslulé skupině Magika. Ocitá se po boku Roba, skvělého tanečníka a lamače dívčích srdcí. Je tu ale problém, protože Lucie ho nemůže ani vystát, a tak netrvá dlouho a mezi oběma to začne pořádně jiskřit. Milostný román pro aktivní mladé dívky, které se umí s životem poprat.

Celou nabídku této aktivní autorky najdete na jejím soukromém webu www.petramartiskova.cz.

Fotogalerie
15235 15236

Další články z rubriky

Ve Vršovickém divadle MANA ožívá bytové divadlo. Herci zvou na komedie ve věži i v suterénu

Ve Vršovickém divadle MANA ožívá bytové divadlo. Herci zvou na komedie ve věži i v suterénu

Švandovo divadlo uvede Klec bláznů, láká i na výstupy s prvky drag show

Švandovo divadlo uvede Klec bláznů, láká i na výstupy s prvky drag show

Revoluce uměním, kolektivní portrét doby: projekt „Minisalon 1984

Revoluce uměním, kolektivní portrét doby: projekt „Minisalon 1984" se vrací do Prahy jako výstava i film

Hollywood in Prague: Noc filmových melodií již 5. března v Rudolfinu

Hollywood in Prague: Noc filmových melodií již 5. března v Rudolfinu

Kateřina Marie Tichá, květina, která vyrostla na albu Plamen do svůdné krásy

Kateřina Marie Tichá, květina, která vyrostla na albu Plamen do svůdné krásy

MOTOSALON 2024