Magazín Elita

Osobnosti

LUBA SKOŘEPOVÁ DNES FOTILA DO KALENDÁŘE TŘINÁCTÝ MĚSÍC!

LUBA SKOŘEPOVÁ DNES FOTILA DO KALENDÁŘE TŘINÁCTÝ MĚSÍC!

Česká komediální herečka Luba Skořepová oslaví letos v září své devadesátiny a humor ji v žádném případě neopouští. Pro dnešek připravila pro přítomné novináře nevídané divadlo a potvrdila, že je komik tělem i duší. Dnešní den fotila v prostoru CAR MOTORS MB v Praze 3 fotografii pro třináctý měsíc do kalendáře pro rok 2014.

HVĚZDA BÁRY MOTTLOVÉ STOUPÁ VZHŮRU

HVĚZDA BÁRY MOTTLOVÉ STOUPÁ VZHŮRU

Charismatická herečka Bára Mottlová má za sebou celou škálu rolí, které získává díky svému výrazu, nesoucího otisk jedinečnosti, jenž podtrhuje její přirozenost, bezvadná povaha, vzezření a krásná ženská postava. Díky těmto přednostem má tolik práce, že neví kam dřív.

SERIÁLOVÁ MRCHA PAVLÍNA MOURKOVÁ JE VE SKUTEČNOSTI MILÁ A NEKONFLIKTNÍ

SERIÁLOVÁ MRCHA PAVLÍNA MOURKOVÁ JE VE SKUTEČNOSTI MILÁ A NEKONFLIKTNÍ

S herečkou Pavlínou Mourkovou jsem se setkala v úmorném parnu, v podvečer před představením Dívčí válka, které se hraje na letní scéně umístěné na střeše OC Harfa v Praze. Jako jedna z mála dětských hvězd pokračovala studiem na konzervatoři, kam byla přijata na první pokus. Vystudovala hudebně-dramatický obor na Státní konzervatoři v Praze, kterou úspěšně zakončila v roce1986 společně například s Martinou Hudečkovou či Yvettou Blanarovičovou.

PAVEL PAFKO - AKTIVNÍ LÉKAŘ A SPORTOVEC TĚLEM I DUŠÍ

PAVEL PAFKO - AKTIVNÍ LÉKAŘ A SPORTOVEC TĚLEM I DUŠÍ

Prof. MUDr. Pavel Pafko, DrSc., renomovaný chirurg, zabývající se především hrudní chirurgií a transplantací plic,patří mezi nejznámější české i slovenské lékaře. Je stále velice aktivní na poli medicíny (na klinice má úvazek do 75 let) i v soukromém životě, a to již za několik dnů oslaví své sedmdesáté třetí narozeniny.   

JAK SE DÍVÁ DITA BRANČÍKOVÁ NA ŽENY V BYZNYSE

JAK SE DÍVÁ DITA BRANČÍKOVÁ NA ŽENY V BYZNYSE

Tentokráte jsme naši otázku Jak se díváte na ženy působící ve vrcholném byznyse a jakou radu byste jim ráda dala?“ položili stále nad míru aktivní Ditě Brančíkové, PR manažerce společnosti Veletrhy Brno a.s. pro projekty Motosalon a InJoy. Dita žije v Brně, ale její hlavní akční rádius je celá Česká republika. A mimo jiné je hrdou maminkou neuvěřitelně zvídavého tříletého synka Tedíka.

„Jsou mi sympatické ženy, které v životě něco dokázaly, ať už v businesse, nebo jinde. Nicméně mám kolem sebe spoustu žen, které se tak usilovně věnovaly kariéře, až jim potom uteklo to ostatní - rodina a děti. Vím, že je velmi těžké skloubit práci a rodinu, ale je to možné.

VĚRA ČÁSLAVSKÁ - BEST OF ČESKÉHO NÁRODA

VĚRA ČÁSLAVSKÁ - BEST OF ČESKÉHO NÁRODA

Nepřekonatelná a navíc odvážná sportovkyně tehdejšího Československa Věra Čáslavská (*1942), čtyřnásobná mistryně světa ve sportovní gymnastice, držitelka sto čtyřiceti medailí (sedm zlatých a čtyři stříbrné z olympiád) pčijala pozvání na 5. profesní setkání Magazínu BEST Of, tentokráte v Praze na Vyšehradě v Kongresovém centru.

Nadaná gymnastka to neměla v životě nikterak jednoduché. Pocházela ze skromných poměrů i díky „Vítěznému únoru 48“, kdy byl tatínkovi znárodněn obchod a rodina měla náhle problémový kádrový původ. Nic však nezastavilo její maminku, aby pro své čtyři děti vyhledávala jen ty nejlepší učitele, které rozvíjeli jejich zájmy a nadání.

JAK SE DÍVÁ MICHAELA  GRESCHIK NA ŽENY V BYZNYSE

JAK SE DÍVÁ MICHAELA GRESCHIK NA ŽENY V BYZNYSE

Zeptali jsme se zástupce generálního ředitele First Advertising CZ, a.s. Michaely  Greschik, jak by ona charakterizovala ženu ve vrcholném byznysu svým pohledem ženy, která ve vrcholném byznysu působí.

Jen krátce se zamyslela a bez velkého přemýšlení s úsměvem a přímým pohledem do očí odpověděla.

ZEMŘEL PROF. KAREL KOUBA, NESTOR ČESKÉ AKADEMICKÉ EKONOMIE

ZEMŘEL PROF. KAREL KOUBA, NESTOR ČESKÉ AKADEMICKÉ EKONOMIE

Prof. Karel Kouba zemřel po krátké nemoci 11. ledna 2013 ve věku nedožitých 86 let. Česká, respektive československá ekonomie v něm tak ztratila jednu z nejvýznamnějších osobností posledních padesáti let. Po absolvování vysoké školy a několika letech působení na pražských školách zakotvil Karel Kouba v Ekonomickém ústavu ČSAV.

DIVADLO NA VINOHRADECH: ROZLOUČENÍ S JIŘINOU JIRÁSKOVOU

DIVADLO NA VINOHRADECH: ROZLOUČENÍ S JIŘINOU JIRÁSKOVOU

JIŘINA JIRÁSKOVÁ

(17. 2. 1931 -  7. 1. 2013)

Čest její památce!

S Jiřinou Jiráskovou se veřejnost rozloučila v hledišti Divadla na Vinohradech v pátek 11. ledna 2013 .

 

O TOM, JAK SE STAVÍ SENIORSKÝ SEN S ING. ARCH. ANNOU LACOVOU

O TOM, JAK SE STAVÍ SENIORSKÝ SEN S ING. ARCH. ANNOU LACOVOU

Každý má jistě svou představu o tom, jak a kde bude trávit stáří. Někdo chce zbytek života strávit na venkově, jiný by se bez městského ruchu neobešel. Jisté ale je, že stáří nechce nikdo prožít sám. Ideálním řešením může být seniorský dům, ve kterém naleznou stárnoucí lidé vše nutné pod jednou střechou – domov, stravu, zdravotní péči, volnočasové aktivity, ale poznají i nové přátelé.

ŠTĚSTÍ PŘEJE PŘIPRAVENÝM