Magazín Elita

ZIMNÍMU KEMPOVÁNÍ MŮŽETE SNADNO PROPADNOUT!

ZIMNÍMU KEMPOVÁNÍ MŮŽETE SNADNO PROPADNOUT!

Caravaning Brno je veletrh, který byste si neměli nechat ujít, i kdybyste nebyli vyznavači kempování, může totiž pro vás být skvělou inspirací, jak trávit volný čas. Zimní kempování? Nic nemožného!

Jedním z hlavních témat doprovodného programu bude právě tento novodobý trend - zimní kempování, který se stává v posledních letech více a více oblíbenějším mezi cestovateli. Reagují na to jak výrobci, tak kempy, které často zůstávají v provozu celý rok. „Mnoho modelů, které na veletrhu návštěvníci uvidí, jsou vhodné i pro zimní cestování. Vystavovatelé stále více přizpůsobují obytné vozy celoročnímu provozu, ať už v podobě dvojitých podlah, kvalitnějších vytápěcích systémů nebo izolace,“ doplňuje Michal Svoboda, PR manažer veletrhu.

Velkým zastáncem a propagátorem zimního kempování je i Klára Hájek Velinská, autorka známého cestovatelského blogu All4Camper. „Karavaning je rozhodně celoroční záležitost, byla by škoda s podzimem obytný vůz či karavan zazimovat a vyjet až na jaře. V Česku jsou zimní kempy stále spíše na začátku svého rozvoje, ale v Rakousku nebo Itálii lze najít perfektně vybavené kempy,“ sdělila Velinská, která se na veletrhu zaměří během doprovodného programu na kempování mimo kempy.

Cestování v zimě se bude v neděli věnovat fotograf a cestovatel Jakub Moravec, který již léta vyznává právě karavaning. Zájemci se s ním podívají až za zimní polární kruh. O den dříve, v sobotu, se s návštěvníky podělí o své zážitky ze Skotska.

V sobotu přijede i český cestovatel Jiří Kolbaba, který strávil uplynulé dva měsíce v obytném voze při cestách po Islandu. K prohlédnutí bude i vůz, kterým svou cestu uskutečnil.

Kromě zimního cestování se doprovodný program samozřejmě bude věnovat i dalšími tématům. Zájemci se seznámí s celou řadou obytných aut a také s rozdíly mezi značkami. Nebudou chybět ani přednášky o dopravních předpisech pro karavanisty v České republice i zahraničí. Využít lze individuální poradenství k problematice kempingu a karavaningu. „Na stánku Sdružení obytných vozidel OSCAR, které je odborným garantem veletrhu, bude návštěvníkům k dispozici poradna pro karavanisty po celou dobu konání veletrhu,“ zve Svoboda.

Součástí veletrhu je i program zaměřený na bezpečnost. Na stánku Žena v autě.cz si s odborníky BESIP návštěvníci osvěží pravidla bezpečné jízdy, vyzkouší si simulátory otočení vozu a nárazu. Program doplní i workshop poutání dětských autosedaček.

Veletrh Caravaning Brno se koná od 8. do 11. listopadu na brněnském výstavišti. Otevřeno je denně od 9 do 18 hodin, poslední den do 16 hodin. Základní vstupné na místě stojí 200 Kč, v předprodeji je k sehnání za 180 Kč. Vstupné na čtvrtek při zakoupení on-line stojí jen 100 Kč. Více informací je k dispozici na www.caravaning-brno.cz.

 

 

Fotogalerie
8874

Další články z rubriky

Problémy s bydlením může vyřešit venkov

Problémy s bydlením může vyřešit venkov

Proč Josef Vágner a Anička Slováčková podpořili akci pro maminky samoživitelky?

Proč Josef Vágner a Anička Slováčková podpořili akci pro maminky samoživitelky?

Běh pro miminka do dlaně se letos konal úplně poprvé

Běh pro miminka do dlaně se letos konal úplně poprvé

Nejlepší stavby Jihomoravského kraje za rok 2018 vyhlášeny

Nejlepší stavby Jihomoravského kraje za rok 2018 vyhlášeny

Sport v karikaturách v pražském Paláci YMCA

Sport v karikaturách v pražském Paláci YMCA

Gympl