Magazín Elita

65 TÝMŮ NATOČILO FILMY BĚHEM 48 HODIN!

65 TÝMŮ NATOČILO FILMY BĚHEM 48 HODIN!

48 Hour Film Project Praha 2013 oznámil, že během víkendu 4-6. října soutěžilo rekordních 65 týmů, přičemž 52 z nich své filmy odevzdalo včas. "To je dvakrát více týmů, než minulý rok! Jsme nadšeni z takového množství skvělých filmů,“ říká organizátorka festivalu Petra Ratner.

Tuto sobotu, 12. října, se bude v kině Lucerna promítat celkem 59 filmů, které vznikly během víkendu 48 Hour Film Project. "Nemůžeme se dočkat, až tyto filmy představíme publiku. V České republice je tolik talentovaných amatérských i profesionálních filmařů a každý z nich pojal zadání soutěže velice odlišně. Konkurence je tedy velice obrovská a vítěze bude možné považovat za jeden z nejlepších současně pracujících filmařských týmů v České republice,“ dodává Petra Ratner.

Úkolem týmů bylo natočit film během 48 hodin. Do svého filmu měli zakomponovat danou rekvizitu, postavu a jednu větu dialogu. Zadání obdrželi v pátek večer a v neděli večer museli odevzdat hotový film. Danou postavou byli pro tento rok Barbara nebo Jan Oracularovi, povoláním futuristé. Rekvizitou se stala brambora a věta dialogu zněla: "Probuď v sobě Fénixe!"

Promítání filmů festivalu 48 Hour Film Project proběhne 12. října každé 2 hodiny v časovém rozmezí od 12:00 do 20:00. Po posledním promítání bude následovat předávání cen, kterým nás provede Klára Vytisková, populární moderátorka a zpěvačka skupiny Toxique. Mezi rozdané ceny bude patřit letenka od cestovní agentury Erabat Travel do New Orleans , pšeničné pivo s koriandrem zdarma na celý rok od generálního partnera festivalu piva Fénix, zcela nový model kamery Canon DSLR, možnost zapůjčení vybavení zdarma pro výrobu dalších filmů a poháry cen speciálně vyrobené známým českým sklářem Bořkem Šípkem. "Jsme panu Šípkovy velice vděčni za výrobu pohárů, které vystihují svobodného ducha festivalu 48 Hour Film Project,” říká Petra Ratner.

Tento rok se v porotě objeví i David Ondříček, známý český režisér ("Samotáři", "Šeptej", "Ve Stínu"). Dále mezi porotce zasednou i další osobnosti, například PhDr. Nora Dolanská, MBA, ředitelka Prague Welcome, také Julio Wallovits, výkonný kreativní ředitel reklamní agentury Lowe and Partners, Jana Kubíčková, manažerka vlastní tvorby TV Nova, Martin Matiášek, kameraman ("Želary", "The Mulberry Tree") a Milan Fořt, Brand Manažer společnosti Fénix.

Vstupenky lze zakoupit zde: http://praha48film.com


Další články z rubriky

PEJSKAŘI, POZOR! AKCE LÉTA JE TU

PEJSKAŘI, POZOR! AKCE LÉTA JE TU

MOËT NA KVIFF 2018 PODPOŘÍ NADAČNÍ FOND AUTTALK KATEŘINY SOKOLOVÉ

MOËT NA KVIFF 2018 PODPOŘÍ NADAČNÍ FOND AUTTALK KATEŘINY SOKOLOVÉ

ZNÁMÝ ČESKÝ DESIGNÉR JAROSLAV BEJVL ZAČAL SPOLUPRACOVAT SE SKLÁRNOU AVE CLARA

ZNÁMÝ ČESKÝ DESIGNÉR JAROSLAV BEJVL ZAČAL SPOLUPRACOVAT SE SKLÁRNOU AVE CLARA

ZACHRAŇME ŠUMAVU ANEB ZPÁTKY KE KOŘENŮM

ZACHRAŇME ŠUMAVU ANEB ZPÁTKY KE KOŘENŮM

PET SUSTAINABILITY COALITION EXPANDUJE DO EVROPY

PET SUSTAINABILITY COALITION EXPANDUJE DO EVROPY

ALFONS MUCHA - SLOVANSKÁ EPOPEJ