Magazín Elita

Vyhlášen nový ročník akce Anděl mezi zdravotníky

Vyhlášen nový ročník akce Anděl mezi zdravotníky

Před Očkovacím centrem ÚVN Praha se potkala dcera prezidenta republiky Kateřina Zemanová s účastníkem mise v Kábulu plk. MUDr. Liborem Vašinou, který se chystal podstoupit už druhou vakcinaci. Jménem Nadačního fondu prezidenta republiky Ing. Miloše Zemana tak podpořila vakcinaci proti onemocnění Covid-19. Zúčastnil se také prof. Roman Prymula s náměstkem ředitele pro léčebnou a preventivní péči MUDr. Ivanem Jeřábkem zdůraznili potřebu očkování, jakožto účinné zbraně proti koronavirové pandemii.

„Nesmírně si vážíme podpory pana prezidenta, kterou věnuje zdravotníkům bojujících s pandemií. A také si vážíme pozornosti, kterou věnuje všem válečným veteránům. Kateřině Zemanové děkujeme za veškerý čas, který vynakládá na tuto podporu. Je třeba si uvědomit, že virus nehraje podle pravidel, proto musíme učinit veškerá opatření, když to řeknu vojenskou terminologií, jak virus porazit, jak nad ním vyhrát válku. A právě očkování má svoje nezastupitelné místo. Jsem s kolegy, kteří jsou tohoto času na misi, v kontaktu a určitě je budu informovat, jaké cti se nám dostalo,“uvedl plk. MUDr. Libor Vašina v ÚVN Praha, kde naočkují 700 lidí denně, mají i výjezdní očkovací tým a jsou také připraveni zahájit práci ve velkokapacitním vakcinačním centru v pražské hale O2 Universum. „To, že má očkování skutečně smysl, máme v ÚVN ověřeno, máme načkované tři čtvrtiny našich zdravotníků, z ních naprosté minimum onemocnělo na Covid-19, a to s mírným průběhem. Je to bezpečná ochrana a za mě mohu jen doporučit“ dodává náměstek ředitele ÚVN MUDr. Ivan Jeřábek.

Kateřina Zemanová chápe, že mnoho lidí přijímá očkování proti covidu s určitými rozpaky či obavou. „Spousta lidí má pocit, že očkování je něco, čeho se musí bát. Snažíme se informace o potřebě očkování šířit dál. Já sama ještě naočkovaná nejsem, protože ještě na vakcínu nemám nárok. Kdybych ale teď odjela zpět do Londýna, kde je proočkovanost vyšší, přišla bych na řadu asi tak za měsíc. Ale v současné době zůstávám na homeoffice v Čechách, tak doufám, že se brzy zadaří celý proces zrychlit a očkování absolvuji tady. Velice si vážím toho, že se akce zúčastnil i pan profesor Prymula, jehož přítomnost jakožto epidemiologa přidává naší výzvě k očkování na důležitosti,“sdělila dcera prezidenta a jménem Nadačního fondu Miloše Zemana předala Ústřední vojenské nemocnici darem roušky, dezinfekci a injekční stříkačky od firmy Medilab České Meziříčí. „Jsme rádi, že můžeme podpořit nemocnice, sociální zařízení a zdravotníky prostřednictvím Nadačního fondu Miloše Zemana“ dodal ředitel společnosti Medilab Robert Zaketović.

Zároveň Kateřina Zemanová a prezident soutěže Anděl mezi zdravotníky David Novotný vyhlásili 2. ročník tohoto projektu. „Byla jsem patronkou 1. ročníku, který se konal v Náchodě. Potkala jsem sympatické zdravotníky, profesionály na svých místech, za kterými byla vidět neskutečná práce. Cenu bych předala nejraději všem,“ usmívala se Kateřina Zemanová.

Záštitu nad 2. ročníkem projektu Anděl mezi zdravotníky přijali též prof. MUDr. Roman Prymula, ministr vnitra Jan Hamáček, prezident České lékařské komory Milan Kubek, prezidentka České asociace sester Martina Šochmanová a další činitelé veřejného a kulturního života.

Přihlášky do soutěže Anděl mezi zdravotníky lze podávat 8. května. Přihlásit se mohou lékaři, zdravotní sestry, pečovatelky, laboranti, medici, farmaceuti, záchranáři či je mohou delegovat jejich pracoviště, rodina nebo i klienti. Finále se uskuteční 28. srpna v Náchodě.

Fotogalerie
13890 13891 13892

Další články z rubriky

Lukáš a Pavel Šeklin se každoročně inspirují v centru světové kultury a zábavního průmyslu

Lukáš a Pavel Šeklin se každoročně inspirují v centru světové kultury a zábavního průmyslu

Významný český plastický chirurg Jan Měšťák nebyl vzorný klučík!

Významný český plastický chirurg Jan Měšťák nebyl vzorný klučík!

Náročná příprava na soustředění Muže roku. Na finále v Náchodě jsou pánové opravdu připravení

Náročná příprava na soustředění Muže roku. Na finále v Náchodě jsou pánové opravdu připravení

Písně s OK Bandem mám logicky pod kůží, říká Marcela Březinová

Písně s OK Bandem mám logicky pod kůží, říká Marcela Březinová

Divadlo Mír natáčí nový celovečerní film s názvem Srnky

Divadlo Mír natáčí nový celovečerní film s názvem Srnky