Magazín Elita

Nový klip od Chiky Toro „I´M OUT“ - Nová kapitola

Nový klip od Chiky Toro „I´M OUT“ - Nová kapitola

Kolumbijsky chytlavý hit v evropském stylu vzešel z mezinárodní spolupráce a odstartoval příval hudby, která navzdory situaci, dává energii a může vás i motivovat k novým věcem a třeba i učinit rozhodnutí, které povede k důležitým změnám ve vašem životě.„Pohodlí není vše a víra v sebe sama se vyplatí,“ říká Chika Toro a posílá pozdravy z Kolumbie.

Měla se vdávat, ale situace způsobená pandemií její vztah postupně zničila. Není jediná, komu se to stalo, ale dokázala ze sebe dostat maximum a problémy obrátila v pozitiva.Výbuch emocí následovalo získání první zlaté desky, kterou v Polsku Chika dostala za feat Polombia. Rozhodla se desku vyzvednout a setkat se s Popekem Monsterem, s nímž úspěšný hit natočili. Její entusiasmus strhává ostatní, a tak s Popekem dotáhli i fanoušky dlouho očekávaný klip k písni Purple Pants.

I´M OUT:

https://www.youtube.com/watch?v=GGUa5OLG8cg

Jako za odměnu přišly ve stejnou dobu další spolupráce, které nenechají české, slovenské, evropské, ani zámořské posluchače latino spát. 

Jaký byl impuls k tvůrčímu přívalu, kterým procházíš?

V roce 2020 jsem se měla vdávat, ale rozhodli jsme se všechno zrušit. Přišly negativní pocity a momenty, které jsem nedokázala zvládat, ale nakonec jsem pochopila, že tahle bolavá zkušenost pro mě byla cestou, jak napsat svou první hlubokou/smutnou píseň. Vím, že na světě je spousta žen, které nejsou šťastné vedle svých partnerů, ale mají strach opustit ten vztah jen pro určitý druh pohodlí, i když tam uvnitř vědí, že to nebude fungovat. Ve chvíli, kdy jsem toto vše procházela, dostala jsem text od svého managementu a vytvořili jsme píseň plnou ženské síly, která má inspirovat lidi, aby byli šťastní, aby je opustil strach z neznámého a posunuli sami sebe.

Jak došlo ke vzniku tolik evropského songu, i když jde o latino?

Ptala jsem se na to samé Saybora, kolumbijského producenta, který v projektu značně přispěl. Říká, že je to dané jednak texty a hlavně propojením autorů. Dala jsem ho dohromady Samem Gittisem, americkým DJem a producenta, který žije v Praze. Přineslo to perkuse a syntetický elektornický zvuk od Sama a cestu, jak je zkombinovat s latino klávesy od Saybora, zatímco já přišla s nápadem použít africké bubny jako nástroj, které ovlivňuje hudbu v Latinské Americe.

Kde se natáčelo video?

Byla jsem po rozchodu emočně vyčerpaná a cestovala jsem do Varšavy s myšlenkou vyzvednout zlatou desku za Polombii a už tehdy jsem konečně jsem cítila, že se blíží něco dobrého. Chtěla jsem pokračovat na čas do USA, kde se objevila nějaká příležitost, ale dík opatřením jsem zůstala doslova zaseknutá v Polsku. I když jsem si v tu chvíli myslela, že je konec světa, obrátilo se to v nejlepší moment mé dosavadní kariéry. Natočila jsem video I´M OUT v ulicích Varšavy. Na záběrech je doslova vidět, že tohle město kultury miluji. Natočila jsem také video s Popekem, které jsme si slibovali, a to všechno se odehrálo během jediného týdne. Tohle celé mě dokonale přesvědčilo, že když se děje něco špatného, přijde i to dobré.

Jaké budou další kroky?

Konec roku byl neuvěřitelně hektický, a tak jeden z projektů už stačil vyjít – zmíněné „Purple pants“ s Popekem, což je klip, na který čekali hlavně polští fanoušci. Ale intenzivně se chystá projekt zrozený během Covidu, a to je spolupráce s Peterem Pannem, slovenským DJem a producentem. Zároveň vytvářím své první EP se Sayborem. Už vzniklo 6 písní a jedna z nich je dokonce velké překvapení pro mé polské fanoušky, za podporu, kterou mi dali. Za tu jim doopravdy patří moje láska...

Kde bereš tolik energie, navíc v době, kdy situace přináší umělcům samé komplikace

Jsem přesvědčená, že my lidé máme neuvěřitelnou sílu a jen sílou myšlenky si dokážeme přinášet skvělé věci do života. Takže medituji, věnuji se pilates a snažím se jíst opravdu zdravě (jsem vegetarián). Pro mě je hlava klíčem k vyváženému spojení mezi myslí a tělem. Mnohokrát jsem měla pocit, že jsem se zasekla, ale jde o to nepřijmout tenhle pocit. Žiju to a chápu to jako cyklus a musím žít, abych se rozvíjela, jako osobnost.

Navíc miluju, když můžu to zlé obracet v dobré. Takže za poslední 2 měsíce jsem udělala své první kroky k vlastní módní značce. Bez covidu a jeho opatření bych se k tomu nikdy nedostala. Situace mě přinutila, stalo se to alternativou příjmů, ke které mi výrazně dopomohl můj management, zatímco já se mohla věnovat hudbě. Díky tomu všemu jsem připravila 2 alba, která půjdou ven online, aniž bych se musela někoho ptát, jestli smím zpívat. A až jednou budeme moci dělat koncerty, bude připravená úplně nová show. Ta budoucnost mě nabíjí! A i ostatní by měla. Já osobně se vrátím na pódium jako nová Chika.

Zpět k plánům – kdy se vracíš do Evropy?

Předpokládám, že někdy během března. V plánu je uveřejnit první píseň z projektu s Peterem Pannem a oslavit to velkou party. Stále doufám, že se zábavní průmysl zotaví a my budeme moci i dál přinášet radost fanouškům.

Foto: Nikolaienko Yevhen

Polombia: https://www.youtube.com/watch?v=5BnLflXmmoI

Tiktok: https://www.tiktok.com/@chikatoro

Peter Pann: https://www.youtube.com/user/PETERPANNPRODUCTION

Více informací: www.chikatoro.com

Fotogalerie
13486 13487 13488

Další články z rubriky

Ježíškovi pomáhá řada známých tváří a Hanka Kynychová je tradičně mezi nimi!

Ježíškovi pomáhá řada známých tváří a Hanka Kynychová je tradičně mezi nimi!

Michal David pokřtil pokračování multiplatinového alba FUNKY

Michal David pokřtil pokračování multiplatinového alba FUNKY

Hanka Kynychová má skvělý koncept, jak rozhýbat děti z dětských domovů

Hanka Kynychová má skvělý koncept, jak rozhýbat děti z dětských domovů

Halina radí, jak nejlépe na rande...!

Halina radí, jak nejlépe na rande...!

Saskia Burešová zahájila mini výstavu betlémů, kterou si můžete prohlédnout kdykoli

Saskia Burešová zahájila mini výstavu betlémů, kterou si můžete prohlédnout kdykoli

Vánoční Holešovická tržnice