Magazín Elita

Tak a je to tady, byly vybrány ty nejlepší restaurace Česka pro rok 2021!

Tak a je to tady, byly vybrány ty nejlepší restaurace Česka pro rok 2021!

Nejprestižnější knižní průvodce po zážitkových restauracích celé České republiky se jmenuje Nejlepší restaurace oceněné Zlatými lvy 2021. Letos vychází v tištěné podobě už po osmé a svým čtenářům dává nahlédnout do nejnovějšího výběru gastronomických podniků, sestaveného nakladatelstvím a vydavatelstvím TopLife Czech na základě hodnocení inspektorů projektu. Díky finanční podpoře partnerů je projekt nakladatelství TopLife Czech jediným skutečně nezávislým a objektivním hodnocením kvality restaurací. Za podporu děkujeme generálnímu partnerovi PPF bance a oborovým partnerům: Bidfood Czech Republic, Korunní a Stella Artois.

Prestižní průvodce Nejlepší restaurace oceněné Zlatými lvy 2021 nastavuje zrcadlo aktuálnímu stavu české gastronomie. Pětina dříve oceňovaných restaurací koronavirovou krizi neustála, ale ty ostatní posílila. Krize dala možnost vyniknout některým podnikům, které se dosud držely v pozadí a jen čekaly, až budou moci zazářit.

„Jsme rádi, že s každou novou publikací v našem gastronomickém průvodci přibývá čím dál více mimopražských restaurací z různých regionů. Je vidět, že se v této oblasti naší zemi skutečně daří,“ říká Václav Budinský, autor projektu Zlatí lvi. Tím ale změny v české gastronomii nekončí. Restaurace přestaly lákat turisty, kteří letos nepřijeli, a více se zaměřily na chutě tuzemců. „Věříme, že český host pro restauratéry zůstane tím, kdo je v podniku vítán stejně srdečně jako návštěvník, který naší zemí jen projíždí a možná se sem už nikdy nevrátí,“ dále hodnotí současný stav české gastronomické scény Václav Budinský.

Způsob hodnocení, na který jsou čtenáři a návštěvníci našich nejlepších restaurací už sedm let zvyklí, se nezměnil. Podniky jsou na základě propracované metodiky oceňovány pečetí s jedním, dvěma nebo třemi Zlatými lvy. Jeden značí výbornou kuchyni a kvalitní obsluhu, dva slibují vynikající gastronomii a bezchybnou obsluhu a tři zaručují mimořádný gurmánský zážitek a vysoce profesionální servis. Pečetěmi se Zlatými lvy jsou viditelně označeny všechny oceněné restaurace.

Také letos garantuje nakladatelství TopLife Czech za podpory generálního partnera PPF banky a významných oborových partnerů naprostou nezávislost a objektivitu hodnocení i následného oceňování jednotlivých restaurací. Na hodnocení se podílí tým inspektorů, kteří vytipované restaurace pravidelně navštěvují a podle jednotné a přísné metodiky v každé provozovně sledují kvalitu a estetiku servírovaných pokrmů, úroveň servisu, celkovou atmosféru restaurace a další nezbytné ukazatele kvality.

Na čtenáře čeká 250 prvotřídně polygraficky a obsahově zpracovaných stran s přehlednými prezentacemi oceněných podniků, kdy je každému z nich věnována jedna dvoustrana. Kvalitní fotografie zobrazují nejen interiér jednotlivých restaurací, vybrané pokrmy, ale také portrét zástupce oceněného podniku s krátkým sdělením v medailonku. Nechybí ani přehledná infografika, QR kódy odkazující na aktuální informace o restauracích a popisné texty v češtině i angličtině.

Publikace vyšla již 18. listopadu 2020 a její doporučená maloobchodní cena je 660 Kč.

Průvodce je k dostání u knihkupců v kamenných i on-line obchodech.


Další články z rubriky

Spolek MÁJA slaví deset let činnosti pro opylující hmyz

Spolek MÁJA slaví deset let činnosti pro opylující hmyz

Průzkum člověka jako vnímajícího subjektu, to je výstava Alžběty Josefy a Aleny Kotzmannové

Průzkum člověka jako vnímajícího subjektu, to je výstava Alžběty Josefy a Aleny Kotzmannové

Tradiční Francouzský trh se vrací na pražskou Kampu

Tradiční Francouzský trh se vrací na pražskou Kampu

Nové limity pro audit mohou změnit podnikatelský trh

Nové limity pro audit mohou změnit podnikatelský trh

Onboarding nového zaměstnance z hlediska kybernetické bezpečnosti

Onboarding nového zaměstnance z hlediska kybernetické bezpečnosti