Magazín Elita

V bundách Columbia Sportswear opravdu neprochladnete

V bundách Columbia Sportswear opravdu neprochladnete

V zimě se všichni snažíme neprochladnout a udržet i své blízké v teple, tedy v oblečení, které to dokáže. Spolehnout se klidně můžete na značku Columbia Sportswear, neustále totiž  inovuje své technologie, ve kterých vyniká. Revoluční a oceňovaná termoreflexní technologie Columbia Omni-Heat slaví letos své 10. výročí. A to nelze oslavit lépe než představením další špičkové inovace. Tou je technologie Columbia Omni-Heat Black Dot využívající pokrokové černé tečky na povrchu tkaniny, které mají schopnost zachytit teplo ze slunečního záření a poskytnout tak ještě více tepelné ochrany. Opět se jedná o naprosto revoluční technologii, která je „magnetem tepla“ a jako první na světě tvoří jakýsi externí tepelný štít oblečení.

Technologie Omni-Heat se používá jako podšívka v oděvech, obuvi i doplňcích Columbia už deset let. Umožňuje regulovat teplotu bez přidávání objemu nebo hmotnosti oděvů. Funguje na principu hliníkových reflexních bodů, které odrážejí tělesné teplo. Omni-Heat získal řadu ocenění a stal se nejprodávanější tepelně izolační technologií na světě.

Vyšší verzí Omni-Heat je technologie Columbia Omni-Heat Thermal Reflective 3D. Spočívá v tom, že nový design „hvězdic“ z termoreflektivní folie Omni-Heat obsahuje nově také drobné polštářky, které tvoří vertikálně vetkaná vlákna. Tato vlákna vytvářejí mezeru mezi tělem a látkou umožňující lepší odraz a cirkulaci tepla i udržení teploty v optimální úrovni 37°C.

V kombinaci s dalšími uznávanými technologiemi značky Columbia, jakými jsou Heat-Seal nahrazující šití termolaminací, voděodolná a zároveň prodyšná technologie OutDry Extreme nebo TurboDown a TurboDown Wave, kombinující přírodní prachové peří s certifikací RDS (Responsible Down Standard) se syntetickou tepelnou izolací, poskytuje technologie Omni-Heat úplnou ochranu i za extrémně nepříznivých povětrnostních podmínek.

Kolekce Columbia podzim-zima 2020

Kromě tepelného komfortu, vysoké funkčnosti a kvality je předností kolekce Columbia pro podzim a zimu 2020 její univerzálnost i propracované střihy, tlumené nebo výrazné barvy, které umožňují kombinovat a sladit jednotlivé oblečení do atraktivních outfitů. Kolekce nabízí oblečení pro každodenní nošení do města i přírody, ale i vysoce technické sportovní kusy.

Zde jsou klíčové produkty z letošní kolekce Columbia, které by neměly uniknout vaší pozornosti

Columbia Three Forks™ Black Dot Jacket je prémiová zimní bunda, kterou oceníte ve městě i na horském treku. Je vybavena řadou technologií, jež zajistí, že bude v teple a suchu v jakémkoliv počasí. Voděodolná svrchní vrstva s tepelným magnetem – technologií Omni-Heat Black Dot - zachytne teplo slunečního záření a dvojitá vazba odrází vlhkost i déšť. Teplo uvnitř udržuje termoreflexní podšívka Omni-Heat 3D spolu se syntetickou izolační vrstvou Omni-Heat Thermarator, která je uzavřena do komor pomocí tepelných švů Heat-Seal. Díky tomu se nepohybuje, zůstává rovnoměrně rozložena a švy neproniká vítr, chlad ani vlhkost. Na rozdíl od přírodního peří si Omni-Heat Thermarator zachovává své vlastnosti i za extrémního mokra a je vyroben z recyklovaných materiálů. Vnitřní strečové panely dávají volnost pohybu a když bundu zrovna nenosíte, můžete ji sbalit do jedné z kapes. K dispozici je v pánském a dámském provedení.

Univerzální péřová bunda Columbia Autumn Park se hodí do města i do přírody. Termoreflexní Omni-Heat podšívka udržuje tělesné teplo uvnitř a zvyšuje tepelný komfort až o 20%. Silnou tepelnou izolaci tvoří peří s certifikátem Responsible Down Standard. Nastavitelná odnímatelná kapuce u vybraných modelů zahřeje za obzvlášť chladného počasí. Kapsy jsou vybaveny zipy a rukávy stahovatelnými manžetami. Bunda je k dispozici v pánském i dámském provedení a několika barevných variantách.

Columbia W Alpine Crux™ Titanium je lyžařská bunda, se kterou budete v suchu a teple i v tom nejnáročnějším zimním počasí. Bunda kombinuje prémiové materiály a nejlepší technologie. Termoreflexní podšívka Omni-Heat™ odráží a udržuje tělesné teplo uvnitř, vodě odolná tkanina s bezešvou konstrukcí Heat Seal nepropustí vlhkost. Bunda má péřovou izolaci s plnivostí 800 a když budete potřebovat ještě více tepla, stačí do ní vepnout kompatibilní střední vrstvu. Bunda je velice lehká a skladná, takže pokud se náhle oteplí a vybudete chtít bundu odložit, můžete ji sbalit do její vlastní kapsy.

Kolekce nabízí i široký výběr fleecových a hybridních bund s Omni-Heat technologií, které mohou být nošeny samostatně nebo posloužit jako střední vrstva při mrazivém počasí.

Za zmínku stojí i doplňky Columbia s technologií Omni-Heat v podobě velkého výběru čepic a rukavic.

Podzimní a zimní kolekci s Columbia zakoupíte v e-shopech www.sportisimo.cz, www.mall.cz, www.4camping.cz, www.sportovna.cz a po znovuotevření i ve značkové prodejně Columbia
v OC Letňany Praha nebo v prodejnách Columbia Sportswear v brněnském centru Olympia či olomoucké Šantovce.

Fotogalerie
13323 13324 13325 13326 13327

Další články z rubriky

Luxusní přírodní kosmetika Yage Organics představuje novinky, pleťová séra nabitá těmi nejúčinnějšími aktivními látkami a nejsilnějšími rostlinnými výtažky

Luxusní přírodní kosmetika Yage Organics představuje novinky, pleťová séra nabitá těmi nejúčinnějšími aktivními látkami a nejsilnějšími rostlinnými výtažky

Jak vybrat tu nejlepší matraci pro zdravý spánek?

Jak vybrat tu nejlepší matraci pro zdravý spánek?

Högl ve své nové kolekci obuvi zdůrazňuje moderní řemeslo

Högl ve své nové kolekci obuvi zdůrazňuje moderní řemeslo

Bloom & Blossom: Nejjemnější péče pro maminky a miminka

Bloom & Blossom: Nejjemnější péče pro maminky a miminka

Móda dává každé ženě neomezené možnosti vyjádřit sebe sama!

Móda dává každé ženě neomezené možnosti vyjádřit sebe sama!

ŠTĚSTÍ PŘEJE PŘIPRAVENÝM