Magazín Elita

Klip VÁLKA kapely Melodica s Gránským, Vondráčkovou a Šimůnkem je vypuštěný do světa

Klip VÁLKA kapely Melodica s Gránským, Vondráčkovou a Šimůnkem je vypuštěný do světa

Teplické rockové kapela Melodica vypustila do světa svůj nový klip Válka. Ústředními postavami jsou Lucie VondráčkováDavid Gránský, kteří v klipu nezpívají, ale představují mladý pár, který prchá před nacistickými vojáky. Třetí známou osobností, která se v klipu hraje je Mirek Šimůnek, který se v příběhu snaží hlavním hrdinům uniknout před smrtelným nebezpečím.

Natáčení, které probíhalo na hradě Kostomlaty, připomínalo spíš vznik hollywoodského filmu, a to i díky přítomnosti dalších důležitých aktérů, kterými byli vojáci. Ti rozhodně neměli kostýmy z půjčovny, ale svoje vlastní, byli to totiž „vojáci“ z vojenské skupiny Tomáše Zaťka, kteří dali klipu atmosféru, kterou přesně potřeboval.

Zajímavostí bezesporu je, že song na klavír složil teprve 16letý člen kapely Filip Ježek. Jeho otec Radek napsal pak scénář, který zasadil do období II. světové války a kapela poté společně vytvořila aranžmá…

Válka kapely Melodica: https://www.youtube.com/watch?v=zEQSdNvtF-4

„Bylo to hodně zajímavé natáčení a vypadalo to dost dramaticky. Běhali jsme pořád s Luckou a schovávali jsme se před Němci, kteří tam po nás střílejí, a my pak zase po nich. Musím se přiznat, že je to poprvé v životě, co jsem měl v ruce skutečnou zbraň. Fakt to byl velký zážitek,“ prozradil David Gránský, který si během toho prožil ještě jedno mini drama. Štípla ho totiž vosa, a protože to taky bylo taky jeho poprvé, netušil, zda třeba není na vosí jed alergický. Noha začala otékat a štáb se trochu obával, zda nezkolabuje. „Tak jsem to nadsadil a říkal jsem, že nevím, jestli dožiji rána. Pak to ale splasklo a žádný anafylaktický šok naštěstí nenastal,“ svěřil se Gránský, jenž v klipu Válka hraje partnera Lucce Vondráčkové a nechybí tam ani společné romantické scény. Ty byly spíš trochu ve stylu Oldřicha Nového.

„Poprvé jsem si mohla vyzkoušet natáčení klipu jen z hereckého úhlu pohledu. Ani jako producent, ani jako zpěvačka... Jen herectví. Navíc s bezvadnými kolegy a v době druhé světové války. Mrazivá a nezapomenutelná zkušenost. Dobovky jsou prostě nejvíc!,“ prozradila Lucie Vondráčková, která na křest přišla v outfitu od návrhářky Dominiky Sedláčkové.

Mirek Šimůnek v klipu Válka hraje spojku Vondráčkové a Gránského, kterého Němci pronásledují a pak i zatknou a vyslýchají. „Musím říct, že ač jsem produkčně dával natáčení dohromady, netušil jsem, co zažijeme a bylo to vážně neskutečné. Lucka s Davidem byli úžasní a celá kapela taky. Je dobře, že se to podařilo a všichni říkali, že to vypadalo spíš jak nějaký thriller než jako jenom klip. To svědčí o tom, jak bombastické to bylo,“ podotkl Mirek Šimůnek. Ten se však z pracovních důvodů nemohl křtu účastnit, ale role kmotry byla svěřena moderátorce a herečce Michaele Dolinové, která má k severním Čechám, odkud pochází kapela Melodica, vřelý vztah.

„Mám tam chalupu, jsem tam ráda a mám ráda šikovné, milé lidi a dobré muzikanty. A to vy, jak jsem poznala, jste. Mám moc ráda i Lucku a Davida, a proto je mi ctí, že tu dnes mohu být,“ svěřila se Dolinová. „Jsme moc rádi, že s námi Lucka, David a Mirek šli, a že se to povedlo. Každý, kdo už klip viděl, je nadšený, a to nás těší. Písnička Válka bude na našem albu „Rockový srdce“, které právě vzniká ve studiu Ponte records a mělo by vyjít před Vánocemi,“ prozradila Hanka Ježková zpěvačka a také frontmanka kapely Melodica, kterou čeká také několik koncertů a charitativních akcí.

Shodou okolností procházel těsně po křtu kolem Moving World Prague zpěvák a hitmaker Michal David, kterého zaujal dav se známými tvářemi, a tak se zastavil, a s Luckou a Davidem i kapelou Melodica se pozdravil a také vyfotil. Malé neplánované a spontánní setkání, které potěšilo.

Složení kapely Melodica: Hanka Ježková - zpěv, Radek Ježek - zpěv, Filip Ježek - klavír, zpěv, Rastislav Fojtík - kytara, zpěv, Vít Veselý - bicí, Martin Kryner - baskytara, byla samozřejmě u křtu a vzpomínali na zážitky, které při natáčení měli.

Foto: Jaroslav Hauer/křest a Mirek Gaier/z natáčení

Fotogalerie
12886 12889 12890 12892 12893 12894

Další články z rubriky

Zpěvačku Petru Černockou poznávají i školáci. Saxana ji provází už přes 50 let

Zpěvačku Petru Černockou poznávají i školáci. Saxana ji provází už přes 50 let

Nový titul Haliny Pawlowské: A přeskočila jiskra

Nový titul Haliny Pawlowské: A přeskočila jiskra

Motorkáři podpořili Nedoklubko historicky nejvyšší částkou

Motorkáři podpořili Nedoklubko historicky nejvyšší částkou

Studentka z Borovna na Plzeňsku má netradičního adrenalinového koníčka: vytvořila partu „lovců“ zvýhodněných balíčků potravin Nesnězeno v PENNY

Studentka z Borovna na Plzeňsku má netradičního adrenalinového koníčka: vytvořila partu „lovců“ zvýhodněných balíčků potravin Nesnězeno v PENNY

Hlavou proti zdi, to je doména pěvkyně Dagmar Peckové

Hlavou proti zdi, to je doména pěvkyně Dagmar Peckové