Magazín Elita

Tři dny plné módy. Startují veletrhy STYL a KABO

Tři dny plné módy. Startují veletrhy STYL a KABO

V sobotu na brněnském výstavišti začínají mezinárodní veletrhy módy STYL a KABO. Na návštěvníky tak čekají tři dny plné inspirace i nejnovějších módních kolekcí. Dojde také na představení aktuálních oborových trendů a chybět nebude ani zajímavý doprovodný program složený z módních show či přednášek.

Vše pod jednou střechou

Letošní ročník únorových veletrhů STYL a KABO se nese ve znamení novinek. Poprvé se oba veletrhy budou konat pod jednou střechou. Obsadí nejmodernější pavilon brněnského výstaviště – pavilon P. Všechny trendové kolekce tak budete mít přehledně na jednom místě. Čeká na vás zcela nové uspořádání vystavovatelů a mírně upravena byla i branžová struktura.

Nová témata programu aneb „Přivítejte změnu“

Kromě prezentací vystavovatelů na vás čeká tradiční doprovodný program, do kterého se zapojí řada nových partnerů a odborníků z textilní a obuvnické branže. Programové centrum v pavilonu P přinese řadu zajímavých přednášek a workshopů. Mezi top téma veletrhů STYL a KABO budou patřit„TRENDY 2020 aneb Přivítejte změnu“, které otevře citlivé otázky hledání nových hodnot v oděvním průmyslu po uvědomění si jeho skutečných dopadů na naši planetu. Přednášet ji bude Ellen Haeser z Holandska. Jeden z workshopů bude zaměřen na unikátní kódy, další z přednášek nahlédne do psychologie zákazníka versus prodavače. Víte o tom, že údaje na etiketě mohou ovlivnit spotřebitelské chování? I to se dozvíte na veletrhu STYL/KABO.

Kamila Boudová na veletrzích STYL a KABO

V sobotu v našem programu vystoupí módní revolucionářka Kamila Boudová. Boudová přinesla do Čech téma udržitelné módy už v roce 2013, kdy došlo k největší katastrofě v historii módního průmyslu. V Bangladéši se zřítila osmi patrová oděvní fabrika Rhana Plaza. Boudová v tu dobu dokončovala svou diplomovou práci na International Fashion Academy v Šanghaji a jejím stěžejním zájmem byl dlouhodobě udržitelný rozvoj aplikovaný v módním průmyslu. Aktuální situace ukazuje závažnost problémů, které současný systém textilního a oděvního průmyslu. Ať už se jedná o toxické chemikálie a zamořené životní prostředí v okolí textilek, miliony lidí v novodobém otroctví nebo narůstající objem textilního odpadu, který neumíme recyklovat. Anglický magazín Business of Fashion určil udržitelnost jako největší výzvu a příležitost pro rok 2020. Jaká je vize zdravé a udržitelné budoucnosti pro módní průmysl? Stejně jako v ostatních odvětvích se posouváme od lineárního k cirkulárnímu systému. A přesně tato změna a objasnění těchto pojmů bude tématem sobotní přednášky Kamily Boudové.

Módní show, soutěže i studentská tvorba

K veletrhům neodmyslitelně patří módní přehlídky. Módní show se budou konat v témže pavilonu jako oba veletrhy. Na veletrzích budou také vyhlášeny výsledky a předána ocenění v soutěži „Žirafa“ – zdravotně nezávadná dětská obuv" a dále „Osobnost roku 2019 v textilním a obuvnickém průmyslu“. V doprovodném programu nebudou chybět trendové kolekce vystavovatelů na rok 2020 TREND FORUM, kde se představí zejména dámská, pánská a dětská móda. Zajímavou součástí bude WORKSHOP BIJOUX, kreativní tvoření s firmou MORAVIAFLOR s. r. o., výrobcem květinových dekorací. Ukázky z tvorby studentů odborných škol – SUPŠ Uherské Hradiště a Ateliér designu obuvi FMK UTB Zlín budou pak pro všechny velkou inspirací.

Klub návštěvníků STYL a KABO zpříjemní návštěvu výstaviště

Díky členské kartě Klubu návštěvníků STYL a KABO budete moci i letos využít mnoho výhod. Pokud jste majitelem karty, nemusíte se již nikde registrovat, protože vaše karta s čárovým kódem umožňuje volný vstup na veletrhy STYL a KABO pro vás a jeden doprovod. Navíc máte zdarma i parkování v době konání veletrhů. Mezi další výhody patří 10% sleva na konzumaci ve FAIRCAFE Restaurant a v termínu od 22. 2. do 1. 3. 2020 získáte i 20% slevu na vstupné do VIDA! science centra. Pokud ještě nemáte naši členskou kartu, můžete ji získat na základě registrace při příchodu na veletrhy.

Fotogalerie
11748

Další články z rubriky

Spolek VČELÍ STRÁŽ stojí vždy na straně opylujícího hmyzu

Spolek VČELÍ STRÁŽ stojí vždy na straně opylujícího hmyzu

Azylový dům Českého červeného kříže v Kladně se dočká rekonstrukce

Azylový dům Českého červeného kříže v Kladně se dočká rekonstrukce

Mezinárodní olympijský výbor vyzván k ukončení sponzoringu prodejci slazených nápojů

Mezinárodní olympijský výbor vyzván k ukončení sponzoringu prodejci slazených nápojů

Ceny nemovitostí zase rostou. Hypotéky sice klesají, ale nestojí to za řeč.

Ceny nemovitostí zase rostou. Hypotéky sice klesají, ale nestojí to za řeč.

Spolek MÁJA slaví deset let činnosti pro opylující hmyz

Spolek MÁJA slaví deset let činnosti pro opylující hmyz