Magazín Elita

Voda a bahno z jezera Ursu pomáhá otěhotnět stovkám žen každý rok

Voda a bahno z jezera Ursu pomáhá otěhotnět stovkám žen každý rok

U jezera Ursu v Rumunsku se dějí zázraky díky prokazatelným léčebným účinkům vody a bahna, které jsou pozorovány téměř už sto let.  Mnoha ženám pobyt u Ursu pomohl otěhotnět. Podle výzkumu, který provedl tým lékařů v lázeňském hotelu Sovata Ensana Health Spa Hotel, komplexí léčba s pomocí minerální vody a bahna z teplovodního jezera v Transylvánii v Rumunsku, může pomoci až každé třetí klientce otěhotět. Dr. Vasilescu George, který se dříve zabýval léčbou neplodnosti s pomocí IVF technik, prováděl průzkum v období od května 2013 do listopadu 2019, kdy pro neplodnost léčil celkem 1904 pacientek. Na základě léčby otěhotnělo 508 (30,9 %) z nich. Průměrný věk pacientek byl 39 let. “Léčebné vlastnosti jezera Ursu jsou známé již desítky let, ale až do současné doby je nikdo nebyl schopný vědecky prokázat. Jsme pouze na začátku našeho výzkumu, ale jsme velmi pozitivně překvapeni částečnými výsledky, které zatím máme. Věříme, že naše léčba má reálné výsledky, je cenově dostupná a nabízí ženám přírodní alternative léčby neplodnosti,” řekl Dr. Vasilescu George.

Dr Vasilescu studoval ve Franci a v USA a soustředí se na jedinečnou kombinaci svých lékařských zkušeností s unikátními a přírodními vlastnostmi rumunského jezera. Pracuje ve společnosti Ensana, která soustřeďuje lázeňské služby založené na kombinaci medicíny a využití lokálních přírodních zdrojů, jakými jsou právě termální vody a bahna.

V roce 2011 ukázal rozbor bahna a vody z jezera Ursu, že obsahují přírodní hormony podobné lidského Estrogenu a Progesteronu. Oba hormony jsou zásadní pro otěhotnění, protože ovlivňují ženský reprodukční system. Krevní testy u pacientek, které prošly léčbou s pomocí bahna a vody z jezera, ukázaly vyšší hodnoty Estrogenu a Progesteronu, ale také hodnoty hormonu FSH, který je zásadní pro růst folikulů ve vaječníku. Léčba má také protizánětlivé účinky, což je důležité při potížích otěhotnět, které jsou způsobeny hlubokým pánevním zánětem.

Testy rovněž potvrdily, že vysoký obsah soli ve vodě z jezera má také protizánětlivé vlastnosti a způsobuje rozšíření vejcovodů a pomáhá odstranit srůsty – oboje bylo potvrzeno ultrazvukem.

Všechny pacientky, které do lázeňského hotelu Sovata Ensana Health Spa Hotel přijedou mají nejdříve konzultaci s lékařem, na jejímž základě je určena léčba. Ideální doba pobytu je 10 dní, kdy pacientky podstoupí různé druhy léčby využívající bahno a vodu z jezera (koupele, masáže, obklady apod). V léčbě jsou obzvláště důležité “bahenní tampony”, které obsahují sterilní krém vyrobený ze zahřátého bahna z jezera. Léčba i s ubytováním na 10 dní vyjde klientky asi na 20 000 Kč.

Medvědí jezero (Lacul Ursu) bylo vytvořeno v 19. století a oprávněně získalo svůj název podle tvaru, který opravdu připomíná medvěda. Před miliony let zde byla laguna se slanou mořskou vodou. Jezero má vrstvy slané vody, která absorbuje sluneční záření a udržuje vodu teplou. Na povrchu je teplota vody mezi 20 a 25 stupni, zatímco ve dvou metrech hloubky má 35 – 40 stupňů. Jezeru se také přezdívá Transylvánské Mrtvé moře.

Pro více informací o Ensana Health Spa Hotels navštivte webové stránky:  www.ensanahotels.com

Fotogalerie
11666 11668 11669

Další články z rubriky

Den Země: Planeta trpí přívalem elektroodpadu, výzvou je sběr a recyklace i menší elektroniky

Den Země: Planeta trpí přívalem elektroodpadu, výzvou je sběr a recyklace i menší elektroniky

Praktické tipy pro vaše dokonalé uzemnění

Praktické tipy pro vaše dokonalé uzemnění

Jaro je tu! A oči mohou trpět…

Jaro je tu! A oči mohou trpět…

Jarní detox v lázních na Slovensku – obnova těla i ducha zaručena

Jarní detox v lázních na Slovensku – obnova těla i ducha zaručena

Mnohočetný myelom je druhé nejčastější zhoubné onemocnění krve

Mnohočetný myelom je druhé nejčastější zhoubné onemocnění krve

Na vlně audioknih