Magazín Elita

Desatero správné péče o pleť okolo očí

Desatero správné péče o pleť okolo očí

Pravidelná péče o pleť je samozřejmostí. A tak v naší kosmetické výbavě nechybí nejrůznější odličovací a čisticí přípravky, denní a noční krémy, hydratační krémy a séra nebo anti-age kosmetika. Jemná pleť očního okolí, která je až 10x tenčí a citlivější než zbytek pokožky si tak speciální péči. Ne nadarmo je na celé řadě pleťových přípravků uvedeno, že není vhodné je aplikovat právě na pokožku očního okolí. Na tu jsou totiž stvořeny unikátní krémy a séra spadající do kategorie oční péče. Ať už nás trápí vrásky v těchto partiích, oteklá víčka, podoční váčky, unavená pnoucí pleť, která nás pálí, lze všechny tyto stavy a problémy minimalizovat právě péčí o pokožku očního okolí. Jak o ni ale správně pečovat, existuje nějaká hierarchie v péči o oční okolí a jaké druhy přípravků volit? Seznamte se s jednoduchým desaterem správné péče a dopřejte i těmto jemným a citlivým partiím, co žádají.

Pokožka očního okolí je v řadě ohledů velmi specifická. Tím, jak je tenká neobsahuje prakticky žádné potní a mazové žlázy, což také ovlivňuje její zranitelnost. Snadněji, než ostatní partie pokožky ztrácí vláhu a hydrataci, je náchylná k přesušení, rychlejšímu stárnutí a vzniku jemných vrásek. Dokonce, i když nás pálí oči není v ideální kondici ani pleť očního okolí a často se právě i na ní projevuje únava, stres, nedostatek spánku, dlouhé sledování televize nebo koukání do monitoru čí dlouhá jízda v autě.

A přesně proti těmto stavům bychom neměly být imunní a vnímat je tak, že naše pokožka volá o pomoc. Přitom pomoc není nijak náročná ani složitá, stačí dodržovat několik základních zásad správné péče a zbavíme se jednak nepříjemných problémů a pocitů nepohodlí, ale zároveň ji zajistíme potřebné ošetření a péči, která se promítne na jejím stavu a vzhledu.

Desatero správné péče o oční okolí

1) Odlíčení jako první krok

Stejně jako při správné péči o pleť je základem odlíčení, ani oční partie nejsou v tomto ohledu výjimkou. Nejprve je třeba oči a oční okolí zbavit líčidel, mazu, potu a prachu a důkladně je odlíčit, například Expresním odličovačem očního make-upu. Oči se tak zbaví mnohdy těžkých líčidel, které je ještě více unavují a zatěžují, a hlavně budou připraveny, aby absorbovaly pečující přípravky.

2) Regenerace hlavně večer

Po náročném dni je třeba regenerace a pro unavené oči a oční okolí to platí mnohonásobně. Sice asi všichni známe starý dobrý recept v podobě čajového sáčku na víčka, kterým zřejmě nic nezkazíme, ale regeneraci si můžeme dopřát i jinak. Ideální je například v podobě Očního hydrobalzámu, který jednak působí chladivě a hydratuje a regeneruje unavenou pleť a dopřeje jí i zaslouženou relaxaci.

3) Noční péče i pro oči

Oční partie jsou jedny z nejnáchylnějších ke vzniku prvních jemných vrásek, proto je třeba nepodceňovat péči a pečovat o ně správnými hydratačními, vyživujícími a anti-age krémy a séry. Zde můžeme volit dle typu pleti, zda trpíme suchou pleti nebo spíše normální až mastnou, zda je naše pleť zralá nebo třeba hypercitlivá. Zároveň není třeba se ani v relativně mladém věku bát užívání očních sér. Už dávno neplatí zažitý mýtus, že krémy jsou určeny mladší pleti, a naopak séra pleti zralejší.

4) Minimální množství přípravku

Při večerním ošetření pleti je vhodné při aplikaci běžného pleťového krému vynechat právě oční partie. Pro ty jsou určeny speciální oční krémy, balzámy a séra, kde obvykle stačí jen minimální množství přípravku jemně nanést nebo aplikovat lehkými poklepy.

5) Kvalitní spánek

Skvělým doplňkem k oční pečující kosmetice je i kvalitní pravidelný spánek. Vhodné je chodit spát zhruba vždy ve stejnou dobu, ideálně ještě před půlnocí a dopřát si 6 – 8 hodin spánku. Během spánku se totiž pleť regeneruje, oční partie nevyjímaje, a ráno po probuzení pak působí regenerovaným a svěžím dojmem i samotným stavem pokožky.

6) Ranní hygiena pleti

K ranní hygieně patří i péče o pleť. Stejně jako bychom měli po noci čistit pokožku obličeje, je vhodné ošetřit i pokožku očních partií. Ideální je například Gel s olivovým olejem, který odstraní zbytky nečistot a prachu a může působit zároveň i hydratačně a skvěle nastartovat pleť očního okolí na celý den a dodat ji energii.

7) Ranní oční obklad

Pokud trpíme na nevzhledné váčky pod očima je vhodné je ošetřit hned ráno. Ideálně studeným či chladivým obkladem, například v podobě Obkladu na oční okolí. Přípravky tohoto typu dovedou oční okolí zklidnit a minimalizovat váčky, ale třeba i nateklá oční víčka.

8) Denní anti-age péče

Ranní oční péči je vhodné doplnit i anti-age očním krémem či sérem, které pleť skvěle vypnou, vyplní drobné vrásky a vyhladí. Většinou ji tento typ přípravků i ochrání před vnějšími vlivy prostředí i rychlým stárnutím kožních buněk. Navíc pleť očního okolí tak bude i skvěle vypadat.

9) Střídmé líčení očí

I když to na první pohled s péčí o oční okolí nemusí souviset, je i líčení očí podstatnou otázkou. Pokud chceme co nejvíce prospět citlivé kůži těchto partií je doporučováno líčit se co nejméně, používat šetrnou kosmetiku, například s vitamínem E. Tento typ líčení pak oči tolik nezatěžuje, pokožku neunavuje a nevznikají tak zbytečné vrásky.

10) Jednou za čas na profi kosmetiku

Skvělou tečkou na závěr, kterou by si jednou za čas měla dopřát každá žena je profesionální kosmetická péče. Školení odborníci se postarají jak o pokožku celého obličeje, tak pochopitelně nevynechají ani oční okolí. V některých salonech dokonce existují procedury zaměřené čistě na péči o oční okolí. V jiných pro změnu diagnostikují stav pleti a doporučí vhodnou proceduru i domácí péči. A pokud právě pleť očního okolí bude patřit k problémové, postarají se o vás odpovídající procedurou a přípravky.

Nezapomínejte při péči o pleť na tu nejjemnější pokožku, ať je vaše pokožka dokonalá po všech stránkách. Správně pečovat o oční okolí navíc není žádná věda.

 

Tipy pro vás

Seznamte se s kosmetickými přípravky určenými pro péči o jemnou pleť očního okolí, které se postarají o její hydrataci, zvláčnění a redukci jemných vrásek.

Exkluzivní hýčkání jemné pleti očního okolo
My Secret Exclusive Eye Cream – s kyselinou hyaluronovou a výtažkem z hlubokomořské řasy

Exkluzivní jemný oční krém intenzivně hydratuje jemné oční okolí, vyhlazuje drobné vrásky a dodává pleti energii. Obsahuje kyselinu hyaluronovou 2. generace, výtažek z hlubokomořské řasy, panthenol, Medilan a bambucké máslo. Ideální je aplikace ráno a večer.

890 Kč / 36 eur, 15 ml, www.forlifemadaga.com

Chladivá úleva nejen očním víčkám
Oční hydrobalzám Lipoderm – s lecitinem, vitamínem E a glycerinem

Jemný hydratační oční gel je určen pro péči o pleť očního okolí, oční víčka i podoční váčky. Obsahuje lecitin, beta-glucan, vitamín E a glycerin, které zlepšují strukturu pokožky a navrací jí pružnost. Přípravek má zároveň chladivý a relaxační efekt na namáhanou pleť.

434 Kč / 18 eur, 30 ml, www.forlifemadaga.com

Remodelace pleti přírodní cestou
Oční maska Dermaclinic – s kokosovým olejem, vitamín E a Medilanem

Krémová maska byla vyvinuta pro ošetření citlivé pleti očních partií a pro redukci drobných vrásek. Obsahuje Medilan, osmocid, vitamín E a derivát kokosového oleje, které se starají o celkové zjemnění, osvěžení a vypnutí pleti.

274 Kč / 11,10 eur, 18 ml, www.forlifemadaga.com

Fotogalerie
11630 11631

Další články z rubriky

Svěží prádlo na dovolené: Prací papírky Ecohaus s vůní citrónové zmrzliny

Svěží prádlo na dovolené: Prací papírky Ecohaus s vůní citrónové zmrzliny

Evropa se otepluje, horkům lze však efektivně čelit izolací domu, a ještě ušetřit na energiích

Evropa se otepluje, horkům lze však efektivně čelit izolací domu, a ještě ušetřit na energiích

Miele oslavuje 125 let kvality a inovací

Miele oslavuje 125 let kvality a inovací

Vedra jsou tady, my vám poradíme vychytávky a přežijete

Vedra jsou tady, my vám poradíme vychytávky a přežijete

Praní jako raketová věda? Pokud ovládáte řeč pracích symbolů, tak nikoliv!

Praní jako raketová věda? Pokud ovládáte řeč pracích symbolů, tak nikoliv!