Magazín Elita

Botox pokřtili debutovou desku Dvě tváře

Botox pokřtili debutovou desku Dvě tváře

Kapela Botox zpěváků Honzy Kopečného a Petra Ryšavého, pokřtila v úterý v pražském Hard Rock Cafe debutovou desku s názvem Dvě tváře. Křest byl netradičně streamován prostřednictvím YouTube kanálu Dominika Porta, aby si ho s kapelou mohla užít většinu fanoušků. Kmoter a kmotrů nového CD byla celá řada.

Popřát novému albu přišla například moderátorka Lucka Borhyová, Eva Decastelo, Katka Říhová, herečka Patricie Pagáčová (Solaříková), Aneta Krejčíková, Eva Burešová, Malvína Pachlová, Natálie Grossová, herec, zpěvák a frontman kapely Perutě Milan Peroutka, tanečnice a lektorka twerku Anet Antošová, herci Sagvan Tofi, Bořek Slezáček a playmate Denise Ayverdi. Speciální dárek přinesla modelka a moderátorka Radka Rosická, která Botoxu upekla luxusní dort s vizuálem nového alba.

„Přeji vám, aby se vaše písničky poslouchaly a stávaly se z nich hity. Také ať spolu vydržíte minimálně tak dlouho, jako my s Reyem, protože jsme v pondělí oslavili 20 let společné práce v Televizních novinách,“ popřála skupině Lucka Borhyová, která jak řekl frontman Honza Kopečný už do kapely Botox v podstatě patří, protože si zahrála v loňském roce ve videoklipu k písni Stalker, který natočil režisér Juan David Salazar. S ním kapela během srpna natočí další dva videoklipy, první k písni Teď už to víš, duetu s mladou talentovanou zpěvačkou Nelly Řehořovou a druhý ke skladbě Tráva, který bude mít premiéru v říjnu.

Kapela zároveň chystá podzimní klubové turné k nové desce po českých a moravských městech, na kterém bude Nelly hostovat. Turné začne 4. října v Českých Budějovicích a skončí 22. ledna v Lucerna Music Baru, kde Botox v letos ve zcela zaplněném klubu pokřtili EP.

Debutové autorské CD Dvě tváře vyšlo v červnu 2019 po téměř roce a půl existence skupiny, kterou založili zpěváci Jan Kopečný a Petr Ryšavý. Album kapela pojmenovala podle jedné z písní, která jak kluci s oblibou říkají, plně charakterizuje proměnnost nálad v kapele. Dva z pětičlenné party jsou totiž narozeni ve stejný červnový den, ve znamení Blíženců, a s nadsázkou řečeno, není vždycky jednoduché s jejich druhou méně sympatickou tváří v malé dodávce existovat. Název ale vystihuje i fakt, že kapela není doprovodným uskupením jednoho frontmana, ale skvělé zpěváky a výrazné osobnosti má hned dvě.

Botox v prvním roce existence hledali žánr, který jim nejlépe sedí, což do jisté míry vycházelo i z odlišného naladění každého z členů. Svou tvorbu proto dlouho označovali jako multižánrovou, dokud nezakotvili ve vodách pop-rocku.

Album obsahuje 12 skladeb, z nichž tři Pop-popelář, Stalker a Komplex už se v loňském roce dočkaly videoklipu. Ale i některé z dalších osmi skladeb kapela letos představila publiku na koncertech. Úplnou novinkou je song s názvem Teď už to víš, duet s mladou talentovanou zpěvačkou Nelly Řehořovou.

O Hard Rock Cafe ...

Kultovní řetězec Hard Rock Cafe byl založen v roce 1971 a v současné době disponuje 184 pobočkami v 55 zemích světa. Hard Rock Cafe Praha poprvé otevřelo své brány začátkem roku 2009 v historické budově V. J. Rott.

Pražská pobočka mezinárodního řetězce se chlubí původním gotickým sklepením, třemi tematicky oddělenými patry, dvěma pulsujícími bary, zajímavým programem včetně živých koncertů a DJ setů, příjemnou venkovní terasou a především legendární sbírkou hudebních artefaktů od celosvětově známých hudebních hvězd.

Hard Rock Cafe Praha, jehož ústřední bodem je na míru vyrobený pětimetrový lustr ve tvaru kytary zdobený 9 444 kusy českého křišťálu, patří mezi největší Hard Rock Cafe v Evropě.

Zdroj foto: archiv kapely Botox


Další články z rubriky

Lukáš a Pavel Šeklin se každoročně inspirují v centru světové kultury a zábavního průmyslu

Lukáš a Pavel Šeklin se každoročně inspirují v centru světové kultury a zábavního průmyslu

Významný český plastický chirurg Jan Měšťák nebyl vzorný klučík!

Významný český plastický chirurg Jan Měšťák nebyl vzorný klučík!

Náročná příprava na soustředění Muže roku. Na finále v Náchodě jsou pánové opravdu připravení

Náročná příprava na soustředění Muže roku. Na finále v Náchodě jsou pánové opravdu připravení

Písně s OK Bandem mám logicky pod kůží, říká Marcela Březinová

Písně s OK Bandem mám logicky pod kůží, říká Marcela Březinová

Divadlo Mír natáčí nový celovečerní film s názvem Srnky

Divadlo Mír natáčí nový celovečerní film s názvem Srnky