Magazín Elita

Moravský psí den se bude konat v Lanžhotě

Moravský psí den se bude konat v Lanžhotě

Lanžhotské fotbalové hřiště se již 22. června promění na psí svět. Proběhne zde Moravský psí den plný zábavy a osvěty, na kterém budou například veterináři čipovat  psy zdarma. Návštěvníky také čeká tombola, soutěže a hlavně se zde představí pejsci z útulků, kteří hledají nový domov. Právě kvůli nim do Lanžhotu přijedou hvězdy jako Jana Stryková, David Koller, Pavla Vitázková s manželem Dušanem, Markéta Hrubešová, Tereza Fajksová, Bára Mottlová a lanžhotský rodák Jiří Zonyga.

Markéta Hrubešová s radostí přislíbila účast na Moravském psím dni. A to hlavně kvůli útulkáčům, které budou lokální útulky nabízet k adopci.

„Vždycky ráda podpořím dobrou věc. A zvířátka v útulcích prostě potřebují podporu. Jakoukoli. Samozřejmě, že ta peněžní je moc důležitá a taky je moc fajn, že se o nich mluví. Nicméně úplně nejvíc potřebují naši lásku. A kdyby se podařilo najít jednomu jedinému pejskovi nový domov, bude to za to stát,“ říká o návštěvě akce. Na Moravský psí den přijde s dcerou, která po pejskovi touží. Bohužel jim to zatím časové možnosti nedovolují, a tak si mazlení se psy užije aspoň na pár hodin. „Psi jsou bezva a užije se s nimi spousta legrace. Vždy Vás radostně uvítají, stejně i jakýkoliv kontakt či nabídku ke hře. A taky jsou věrní, chytří, učenliví a mají nádherné oči,“ rozplývá se herečka, která má se psy bohaté zkušenosti z natáčení filmů.

Smutný psí pohled dojímá i zpěváka Davida Kollera. Ten má na Moravě koncert, ale ve svém nabitém programu si našel chvilku na to, aby podpořil čtyřnohé chlupáče. „Těším se na ty smutný oči, co je uděláme veselými,“ prozrazuje své plány. Na Moravě je jako doma-má zde děti, kamarády, často tu koncertuje a je mu zkrátka hezky. „Musíme ale všichni se o tu zem a nejen tady starat. Aby byla čistá voda, vzduch a co nejméně chemie v půdě,“ říká.

Celou akcí bude moderovat herečka Jana Stryková. Ta před lety zachránila fenku francouzského buldočka z množírny a poskytla jí milující domov a důstojný závěr života. Jana Stryková měla pejsky už od dětství, a proto není divu, že je zapálená milovnice psů a na Moravský psí den se moc těší. A jako správná pejskařka má v záloze vtipné historky.  „Jedna neblahá vlastnost mého koliáka Jonáše mi přivodila nespočet trapasů. Jonáš měl období, kdy vyžadoval na procházkách moji stoprocentní pozornost. V opačném případě člověka, kterého jsme na procházce potkali, a já se s ním začala vybavovat, bez milosti počůral! Chvíli mi trvalo, než jsem důvod tohoto jeho počůrávání rozklíčovala, ale věřte, stálo mě to nejednu bonboniéru,“ prozradila sympatická herečka, která za práva zvířat bojuje, jak jenom může. „Vše, co se týká pejsků, je mi velmi blízké, a pokud má akce i charitativní charakter, není co řešit,“ dodává.

Seznámení s novou sociální sítí pro mazlíčky s názvem Animal Breath, hudební vystoupení plné hvězd, bohatá charitativní tombola i poradny, fotografie s pejskem na památku, soutěže i pro páníčky, tak to všechno zajistí celodenní program Moravského psího dne i s pestrým občerstvením.

Vstup i účast v soutěžích jsou zdarma!

Pozvánka: Pavla a Dušan Vitázkovi  

https://www.youtube.com/watch?v=FC2HmvF1qVI

Více informací na stránkách http://moravskypsiden.cz/

Foto: archív Moravský psí den

Foto portrét Jana Stryková: Matúš Tóth

Fotogalerie
10025 10026 10027 10028

Další články z rubriky

PENNY je novým generálním partnerem české fotbalové reprezentace

PENNY je novým generálním partnerem české fotbalové reprezentace

Královská zahrada Pražského hradu se promění v jedinečnou Garden Party

Královská zahrada Pražského hradu se promění v jedinečnou Garden Party

Zájem o podnikání mezi mladými roste, v začátcích jim pomáhají dostupné nástroje

Zájem o podnikání mezi mladými roste, v začátcích jim pomáhají dostupné nástroje

Zelené střechy stejně jako památky nebo muzea mají svůj den otevřených dveří

Zelené střechy stejně jako památky nebo muzea mají svůj den otevřených dveří

VOTVÍRÁK odhaluje zbytek lineupu!

VOTVÍRÁK odhaluje zbytek lineupu!