Magazín Elita

PETER NAGY PŘIŠEL O STOVKY FOTOGRAFIÍ…

PETER NAGY PŘIŠEL O STOVKY FOTOGRAFIÍ…

Již po osmé vybírala VIP porota absolutního vítěze soutěže o nejpovedenější CEWE FOTOKNIHU. Slavnostní vyhlášení se konalo v divadle Semafor. A kdo rozhodoval o vítězi prestižní soutěže? Přizváni byli: Tereza Kostková, Patricie Solaříková, Renata Czadernová, Jakub Ludvík, Helena Zeťová, Pavel Šporcl, Kateřina Sedláková či Jakub Vágner. Předsedou poroty byl Peter Nagy. Mít své vzpomínky uložené na bezpečném místě, ideálně ve fotoknize, se rozhodně vyplatí.

Se smutnou zkušeností se nám svěřil zpěvák Peter Nagy. „Přišel jsem o stovky fotografií kvůli tomu, že mi odešel notebook. Prostě týdny práce! Naučil jsem se nevěřit softwaru a zálohuji na DVD, ale tam také nemám vyhráno,“ říká zdrceně. Jeho nejoblíbenější fotkou stejně zůstává klasický černobílý snímek z dětství. Jako malý chlapec sedí na nočníku a tváří se velmi důležitě. „Už tehdy jsem se uměl vypořádat s aktuálními problémy,“ směje se zpěvák, který propadl kouzlu černobílé fotografie.

Není nad to, když si se svými blízkými můžete v klidu posadit, snímků se dotýkat a vzpomínat na šťastné chvíle. S digitálními snímky se takové kouzlu ztrácí, což potvrzuje i světoznámý houslista Pavel Šporcl. „V dnešní době máme díky digitální technice a úschovně možnost mít tolik fotek, že je obtížné mít k nějakým speciálnější vztah. Velice pečlivě mám uschovaná fota z prvních chvil života mých děti,“ říká s tím, že společně si často fotky prohlíží. Pavel Šporcl už dokonce sám jednu fotoknihu vytvořil – a to ze svatby se svou manželkou Barborou Kodetovou. A při výrobě takové fotoknihy se meze nekladou. Dnes už je tolik variant, že si každý může vybrat podle svého přání.

Ovšem najdou se takoví „šikulové“, kteří zničí i analogové fotky. To se stalo herečce a moderátorce Tereze Kostkové. Ta omylem částečně osvítila film z dovolené, kam jela zamlada se svou láskou. „Přítele to tenkrát strašně mrzelo, ale aspoň se ukázalo, že mě má rád a neopustil mě,“ směje se Tereza. Naštěstí s fotoknihou se jí podobná nehoda stát nemůže. Vytváří je pravidelně a její rodině slouží jako takový archiv důležitých událostí. „Dávám je i jako vánoční dárky. Sama si tvořím grafiku a nechala jsem vyrobit i umělecky černobílou. Když si tady všechny knihy prohlížím, jde mně hlavou, že se příští rok do soutěže také přihlásím.“ dodala Tereza Kostková. Každá kniha je totiž originál, vytvořený přesně podle vašich požadavků. A pokud se vám výsledek nebude líbit, máte 100% garanci peněz vrácení peněz při jakékoliv nespokojenosti. 

Herečka Patricie Solaříková se už sice pohybuje ve světě technologií jako ryba ve vodě, ale i tak není úplně spokojená. „Je to vlastně věc, která mě nejvíc štve na současné digitální době. Člověk už prostě nevyvolává fotky z dovolených, z Vánoc, všechno je v mobilu nebo počítači. Já si hrozně ráda prohlížím staré fotky a tak mě i napadlo, udělat fotoknihu k 60. výročí od svatby mojí babičce a dědovi průřez jejich životem. Byli nadšeni a dojati a tak jsem měla radost, že se vše povedlo“ říká Patricie.

To zpěvačka Helena Zeťová nám narovinu prozradila, že většina jejich fotek byla z večírku. Nejhlubší vztah má ale ale ke snímku, který nosila roky u sebe. „Mám fotku s bývalou láskou. Tu jsem nosila v kapse a ani jeden z nás už na ni nejde skoro poznat. Za ty tehdejší roky v kapse dostala zabrat,“ říká. A podle Ing. Pavla Schreibera, předsedy představenstva Fotolabu, právě díky fotoknize vaše nejkrásnější chvíle nikdy nevyblednou. „Je to archivace vzpomínek,“ shrnuje jednoduše nejdůležitější účel fotoknihy.

To si myslí i Jakub Vágner. Ten si jako věčný dobrodruh a cestovatel nejvíce cení svých snímků s rodinou. A jak nakládá s fotoknihou on? „V rámci dětského dne na Katlově jsem daroval fotoknihu složenou z fotografií z mých expedic několika dětem. Byl to skvělý dárek, který udělá vždy radost. Jsou to vzpomínky, které fotokniha dokáže nádherně ztvárnit a přinést radost.“

Slavnostní vyhlášení se konalo v prostorách divadla Semafor. Vítěz celé soutěže Milan Kutina z Litoměřic s fotoknihou šedesátka si odvezl fantastickou hlavní cenu v podobě nového PEUGEOTA 308. Cena pro vítěze v kategorii cestování je také lákavá. Výherce obdržel zájezd pro 2 osoby do Senegalu od EXIM TOURS.   

Letos se o skvělé ceny a prestižní ocenění utkalo 32 finalistů, kteří postoupili do užšího výběru z 2 150 přihlášených účastníků a vybrat opravdu ty nejlepší, bylo pro porotu hodně těžké.

Foto: CEWE , https://www.fotolab.cz/cewe-fotokniha.html

Fotogalerie
8772 8773 8774 8775

Další články z rubriky

Petr Jákl byl přesvědčený, že thriller Land of Bad udrží pozornost diváka

Petr Jákl byl přesvědčený, že thriller Land of Bad udrží pozornost diváka

Slunce, seno, jahody slaví, i když ho tehdejší cenzura zkrátila

Slunce, seno, jahody slaví, i když ho tehdejší cenzura zkrátila

Zlatovláska opět s Petrem Štěpánkem, tentokrát však v roli krále

Zlatovláska opět s Petrem Štěpánkem, tentokrát však v roli krále

Do divadel míří nová hudební love story BESTIÁŘ, ve které se každý pozná

Do divadel míří nová hudební love story BESTIÁŘ, ve které se každý pozná

HRABĚ MONTE CHRISTO láká na velkolepé nové zpracování

HRABĚ MONTE CHRISTO láká na velkolepé nové zpracování

Na vlně audioknih