Magazín Elita

ZPĚVÁK KARELLL JE PRVNÍ ČECH, KTERÝ VYSTOUPÍ NA SVĚTOVEM FESTIVALU MUSEXPO!

ZPĚVÁK KARELLL JE PRVNÍ ČECH, KTERÝ VYSTOUPÍ NA SVĚTOVEM FESTIVALU MUSEXPO!

Pětadvacetiletý Karel vyrůstal v hudební rodině, a tak lásku k hudbě získával zcela přirozeně. Nikdy by ho však nenapadlo, že se stane písničkářem. „Nevím, jestli se dalo mluvit o písničkách, ale začínal jsem zkoušet psát, když mi bylo dvanáct let. Nebyl ale nikdo, kdo by ty mé písničky zazpíval, takže jsem si je začal nahrávat ve zkušebně sám,“ přiznal mladík s uměleckým jménem Karelll, který za sebou má studium na londýnském BIMM Institute. „Je to stejná škola, kde studovala třeba Lenny. Já chodil o ročník níž a studoval jako ona songwriting, což je skládání,“ vysvětluje sympatický hudebník.

Po návratu do Čech měl jasnou představu. Zkusit štěstí ve světě. „Oslovil jsem proto jednoho z mých oblíbených učitelů z Londýna, jestli by neměl zájem o spolupráci. Souhlasil a domluvili jsme se, že do pár týdnů přijede za mnou do Čech. Mezi tím se ale jeho nahrávky úplnou náhodou dostaly k anglickému producentovi, který je i uznávaný hudebník, vynikající pianista; Andrew Murray. “Ano, jeden můj známý mu je poslal, a teprve pak mu volal, ať koukne do pošty“, vysvětluje průběh událostí Karelll. „Jenomže Murray mu řekl, že ho to nezajímá. Kluků, co zpívají svoje písničky, mají v Anglii dost. Přesto si nahrávky poslechl a hned volal, že ho zajímá, kdo to zpívá… Do Čech tedy přiletěli spolu s mým učitelem, Pete Kirtleym a společně jsme začali pracovat na mém prvním EP,“ objasnil Karelll, jak došlo ke spolupráci se světově uznávanými producenty. Ti pracují s velkou plejádou slavných jmen jako je např. zpěvačka Sarah McKenzie, zpěvák Van Morrison, kapela The Corrs, Sugababes, Boyzone, DJ Armin van Buuren či DJ Tiësto.

Až nahrání EP odstartovalo spolupráci s úspěšnými producenty. Andrew a Pete totiž Karllla vzali na festival v Los Angeles, který se jmenuje MUSEXPO. Vystoupilo na něm dvacetčtyři talentovaných zpěváků z celého světa, Karelll jako jediný a vlastně i první Čech.

„Tři měsíce tvrdé práce pro 15 minut tam. Bylo to psychicky docela dost náročný“, přiznal Karelll po svém vystoupení na festivalu. „Trému mívám před každým vystoupením, jenomže tady šlo o něco jiného. Nezpíval jsem pro běžné publikum, ale špičky světové hudební branže!“

Na pódiu ho doprovázel kytarista John James Newman. Karelll zazpíval pět písniček, z toho tři z jeho produkce, na dvou se podíleli všichni: Karelll, Martin, Pete a Andrew.. Na začátku vystoupení ho v sále poslouchalo asi 30 lidí, postupně ale přicházeli od baru a okolních místností, až se počet minimálně zdvojnásobil. I když profíky Karelll svým zpěvem zaujal, chválili písničky i upřímný zpěv, přišla i pobídka k zapracování na větším kontaktu s publikem.

„Jsem opravdu rád, že jsem dostal takovou příležitost. Hodně se tam hovořilo o hudebním průmyslu, o tom, že hudební svět už není jen o USA, ale celé planetě. Taky jsem na MUSEXPU potkal spoustu osobností, mimo jiné také Diane Warren“, uzavírá písničkář, jehož písně bude brzy znát celý svět.

Pusťte si video /natočené jen na mobil/ z festivalu v LA, zde.

Fotogalerie
7921 7922

Další články z rubriky

Berchtold zářil hvězdami, postaral se o to Orchestr Felixe Slováčka jr. se Štefanem Margitou

Berchtold zářil hvězdami, postaral se o to Orchestr Felixe Slováčka jr. se Štefanem Margitou

Stanislav Hložek se synem Matyášem to na soustředění Muže roku pořádně rozjeli

Stanislav Hložek se synem Matyášem to na soustředění Muže roku pořádně rozjeli

Český cukrář představil svou vlastní edici designových mís!

Český cukrář představil svou vlastní edici designových mís!

Jitka Sedláčková: „Nehodnotí se, kdo je hezký, ta soutěž je úplně o něčem jiném.“

Jitka Sedláčková: „Nehodnotí se, kdo je hezký, ta soutěž je úplně o něčem jiném.“

Módní designér roku 2023 Boris Král  je velmi žádaný mezi celebritami

Módní designér roku 2023 Boris Král je velmi žádaný mezi celebritami