Magazín Elita

HARLEY-DAVIDSON SE MÁ NA MOTOSALONU ČÍM POCHLUBIT

HARLEY-DAVIDSON SE MÁ NA MOTOSALONU ČÍM POCHLUBIT

Harley-Davidson hned představil na probíhajícím veletrhu Motosalon, své projekty a novinky pro rok 2018. Rok, v němž Harley-Davidson slaví 115. výročí, bude skutečně nabitý! Ikonická motocyklová značka odstartovala letošní rok, již téměř tradičně, soutěží dealerských přestaveb Battle of the Kings, jejíž vítěz byl dnes na Motosalonu oficiálně vyhlášen. Značka zároveň spouští jarní demo kampaň, na jejímž konci získá jeden šťastlivec neopakovatelnou výhru. A samozřejmě největší událostí roku budou pro Harley-Davidson pražské oslavy 115. výročí, kdy Prahu zaplaví až 100 000 návštěvníků z celého světa.

Harley-Davidson představuje na veletrhu Motosalon, který probíhá na brněnském Výstavišti až do neděle 11. března, premiérově dva zbrusu nové motocykly Iron 1200 a Forty-Eight Special a nechybí samozřejmě ani dalších 21 strojů aktuálního modelového roku. K vidění jsou rovněž dvě české soutěžní přestavby projektu Battle of the Kings, z pražského a plzeňského dealerství nebo kolekce oblečení MotorClothes. Zástupci značky zároveň dnes v rámci setkání s médii přiblížili i další novinky, které Harley-Davidson čekají. Hostem setkání byl i zpěvák Honza Toužimský, který shrnul svoji loňskou moto sezónu a zmínil i nový motocykl, na kterém absolvuje tu letošní.

Král Customů Battle of the Kings

Lednem odstartoval pro Harley-Davidson další ročník soutěže dealerských přestaveb Battle of the Kings. Tentokrát už 4. ročník, který je zároveň nejrozsáhlejším, globálním, ročníkem za celou historii soutěže. Jednotlivá dealerství mohla volit hned mezi 7 možnými modely, jakožto čisté plátno pro jejich stavby a jediné, co pro ně zůstalo i letos limitující byl omezený rozpočet a čas na přestavby.

 

V regionu střední a východní Evropy tak vzniklo 10 unikátních staveb, z nichž do druhého kola hlasování odborníků postoupila díla z dealerství Řešov, Štětín, Lodž, Krakow, Plzeň a Praha. Letos se Králem Customů regionu střední a východní Evropy stala přestavba postavená v dealerství H-D Štětín, druhé místo obsadil unikátní custom bike vzniklí v dealerství H-D Řešov a 3. místo tentokrát získala stavba pocházející z dealerství H-D Lodž.

Jarní kampaň s neopakovatelnou výhrou

S blížícím se startem moto sezóny připravil Harley-Davidson opět jarní kampaň zaměřenou na zkušební jízdy na libovolném stroji aktuálního modelového roku. Každý zájemce, který absolvuje od 15. března do 31. května zkušební jízdu na zvoleném bude mít šanci získat zcela neopakovatelnou výhru, spjatou právě s letošním rokem.

Tou se stane speciální americká jízda snů spojená s oslavami 115. výročí Harley-Davidson konanými na konci léta v rodném Milwaukee. Výhra, jejíž celková hodnota dosahuje 10 000 eur bude zahrnovat 10denní trip po USA pro dvě osoby, zapůjčení motocyklu na celou dobou pobytu, proplacení cestovních nákladů, včetně stravy, letenek, ubytování a dalších výdajů. Samozřejmostí se stane platinový rallye pack i ubytování v Milwaukee v rámci místních oslav 115. výročí a další exkluzivní benefity. Jednoduše řečeno, jen jediná jízda může jednomu vítězi změnit letošní léto a přinést zážitky na celý život.

Oslavy 115. výročí Harley-Davidson v Praze

Nejdůležitější událostí roku pak nemůže být nic jiného než oslavy 115. výročí Harley-Davidson konané 5. – 8. července 2018 v Praze. Naši metropoli a přilehlé oblasti na 4 dny zaplaví až 100 000 návštěvníků z celého světa, z toho by až 70 000 z nich mělo dorazit na motocyklech.

Nabitý program pro celou rodinu se bude, podobně jako Prague Harley Days, odehrávat převážně na holešovickém Výstavišti, kde se návštěvníci mohou těšit na rozsáhlou výstavu motocyklů, od historických kousků až po aktuální novinky. Samozřejmostí bude opět široká family zóny, nespočet koncertů, galavečer thajského boxu, vznikne i speciální Dark Custom Village, jezdci si budou moci vyzkoušet zdarma motocykly Harley-Davidson, k čemuž jim budou k dispozici hned čtyři kamiony Demo Truck čítající téměř 100 strojů. A pochopitelně hlavním bodem programu budou spanilé jízdy, jak centrem Prahy, tak i ty přesahující do středních Čech.

A aby toho nebylo málo, pomyslným „předskokanem“ pražských oslav 115. výročí se stane i koncert Rolling Stones, který se uskuteční o den dříve, 4. července v Letňanech. Držitelé vstupenek na oslavy 115. výročí tak budou mít jedinečnou šanci zakoupit si vstupenky na koncert ještě dříve, než začne oficiální předprodej, v rámci něhož se předpokládá, že vstupenky budou vyprodány během několika minut.

Honza Toužimským opět na novém motocyklu

Zpěvák a ambasador Harley-Davidson, Honza Toužimský, který v barvách H-D začíná již pátou sezónu si letošní rok užije opět na novém stroji. Loni měl možnost vychutnat si kouzlo a osobité jízdní vlastnosti stroje Harley-Davidson CVO Limited, na němž najel za sezónu 17 000 km. Letos přesedlá na Harley-Davidson Ultra Limited, který pro něj jako zpěváka představuje dokonalý relax mezi náročnými koncerty, dobití energie i skvělou možnost vyměnit, alespoň na sezónu, auto za motocykl, a přitom mít vše potřebné pro večerní koncerty stále u sebe, v prostorných kufrech motocyklu.

Nejúspěšnější rok Harley-Davidson Central & Eastern Europe

Rok 2017 byl zároveň pro centrálu Harley-Davidson pro střední a východní Evropu nejúspěšnější za celou její historii. Jen v ČR se prodalo 549 motocyklů a v Česku a na Slovensku tak prodeje meziročně vzrostly téměř o třetinu. Největší úspěch loni slavila inovovaná modelová řada Softail, představená na konci srpna, která si připsala zhruba čtvrtinový podíl na všech prodejích. Právě i díky této řadě by měly prodeje růst rovnězž v rámci letošního roku.

Připomeňme, že šéfem zastoupení Harley-Davidson pro střední a východní Evropu je od loňského roku Bohumír Přeučil. Ten nahradil na této pozici Martina Heřmanského, který začátkem loňského roku povýšil do pozice výkonného ředitele Harley-Davidson Strategic Growth Markets EMEA, což je geograficky největší region v globální struktuře H-D a zahrnuje přes 100 zemí světa. Do Harley-Davidson Strategic Growth Markets EMEA spadá kromě regionu střední a východní Evropy dalších 5 regionů jako například Skandinávie, Rusko, bývalé země Sovětského svazu, jihovýchodní Evropa, země Blízkého Východu a celý kontinent Afriky. Martin Heřmanský kromě pražské kanceláře řídí regionální týmy se sídlem v Aténách, Dubaji, Moskvě, Kapském městě a v britském Oxfordu. Posledně jmenovaná kancelář, která momentálně působí jako centrální tým pro SGM, přesouvá od letošního června Martin Heřmanský do nových prostor v Praze.

Více o aktuálních projektech a motocyklech modelového roku 2018 naleznete na www.harley-davidson.cz.

Fotogalerie
7645 7646 7647 7648

Další články z rubriky

Spolek MÁJA slaví deset let činnosti pro opylující hmyz

Spolek MÁJA slaví deset let činnosti pro opylující hmyz

Průzkum člověka jako vnímajícího subjektu, to je výstava Alžběty Josefy a Aleny Kotzmannové

Průzkum člověka jako vnímajícího subjektu, to je výstava Alžběty Josefy a Aleny Kotzmannové

Tradiční Francouzský trh se vrací na pražskou Kampu

Tradiční Francouzský trh se vrací na pražskou Kampu

Nové limity pro audit mohou změnit podnikatelský trh

Nové limity pro audit mohou změnit podnikatelský trh

Onboarding nového zaměstnance z hlediska kybernetické bezpečnosti

Onboarding nového zaměstnance z hlediska kybernetické bezpečnosti