Magazín Elita

NOVÝ PRINCIPÁL DIVADLA NA PERŠTÝNĚ GUSTAV BUBNÍK ZAHÁJIL SVOJI PRVNÍ SEZÓNU A MÍŘIL DO PORODNICE

NOVÝ PRINCIPÁL DIVADLA NA PERŠTÝNĚ GUSTAV BUBNÍK ZAHÁJIL SVOJI PRVNÍ SEZÓNU A MÍŘIL DO PORODNICE

Herec Gustav Bubník hledal několik let místo pro své divadlo a konečně nastal den, kdy slavnostně otevřel jako principál Divadlo Na Perštýně a zahájil svoji 1. sezónu. Na jevišti tak stanuli herci a herečky, kteří na prknech pražského Divadla Na Perštýně ukážou svůj um, mimo jiné Vilma Cibulková, Sandra Pogodová, Michaela Dolinová, Oldřich Vízner, Otakar Brousek, Klára Cibulková, Dominika Býmová, Renata Drössler, Kristýna Frejová, Ilona Svobodová, Lucie Rusiňáková, Josef Pejchal a další. Divadlo do svého repertoáru zařadilo nejen činoherní představení, ale také talk show, hudební pořady, filmové projekce, pohádky či školní představení. 

„Prostory Divadla Na Perštýně se mi líbily, jsou hodně variabilní a dají se všestranně využít. Potřebovalo to investici do úprav, dělaly se opony, šály, světla, zvuková aparatura, prostě vše, aby se prostor dal plnohodnotně využít. Dokonce je variabilní i hlediště. Můžeme si dovolit stolovou úpravu, řadovou úpravu nebo i kombinovanou,“ řekl Gustav Bubník a dodal, „já mám buldočí povahu, když se do něčeho zakousnu, tak nepustím. A jsem šťastný, že si dneska tolik mých hereckých kolegů udělalo čas a přišlo Divadlo Na Perštýně podpořit.“

Herečka Ilona Svobodová si v Divadle Na Perštýně zahraje s Nelou Boudovou a Otmarem Brancúzským  v komedii Žena která uvařila svého manžela.

„S touto komedií úspěšně jezdíme po celé republice a jsem ráda, že ji můžeme hrát i tady. Je to klasická zápletka: manžel, manželka a milenka, k tomu hodně komunikujeme i s hledištěm. Baví se u toho jak diváci, tak i my,“uvedla Ilona Svobodová, mimo jiné i první manželka principála Divadla Na Perštýně Gustava Bubníka.

„My jsme se brali ještě na škole a rozvedli jsme se asi před třiceti lety. To už je tak dávno, že všechny emoce jsou už vyčpělé. Já jsem měla hodně ráda tatínka Augustina Bubníka, to byl můj nejlepší tchán a i díky dceři jsem s tou rodinou pořád ve styku. Takže jsem neměla problém kývnout na nabídku svého exmanžela a zahrát si v jeho divadle. Hodně si přeji, aby divadlo mělo dost diváků, protože v dnešní době vést divadlo není vůbec lehké,“uvedla herečka, která si na nedostatek práce nemůže stěžovat.

„Hraji v šesti divadlech, teď zkouším v sedmém, do osmého vstupuji. Ještě hraji v Ulici, ale tam jsem si nyní řekla o trochu volna. Hodně s divadlem jezdíme, republiku mám opravdu projetou. Říkám si rozsévačka kultury,“ smála se Ilona Svobodová.

U zrodu nového divadla stojí i herečka Kristýna Frejová. Jak vnímá fakt, že se rodí něco nového? „Tyhle prostory jsem neznala a jsem hodně překvapená. Umístění v centru Prahy a i divadelní strategie, kterou Gustav naznačil, je pro diváky lákavá. My tady budeme hrát komedii Znovu a líp a těším se na to,“ řekla Kristýna Frejová, která mimo divadlo hraje i v seriálech Ohnivý kuře, Modrý kód a od ledna začne natáčet další díly legendárního Rapla. Přesto ale musela plány nechtěně pozměnit.

„Jak ta sezóna byla tak hezky nakopnutá, musela jsem trochu polevit. Moje desetiletá dcerka Ráchel si zlomila minulý týden nohu. Obě máme rády adrenalin, lezeme po skalách, potápíme se, sjíždíme rafty a Ráchel potom úplně banálně uklouzne po trávě a zlomí si nohu. Dcerka vytáhla za poslední měsíce asi o osm centimetrů a doktoři mi řekli, že má ještě nezpevněné kosti. Takže ten začátek školního roku nebyl zrovna šťastný,“povzdechla si Kristýna Frejová.

Z Východočeského divadla v Pardubicích dojel do Prahy herec Josef Pejchal, televizním divákům známý z televizního seriálu Ordinace v Růžové zahradě či Modrý kód.

„Naskakuji tady v divadle za jiné kolegy do dvou inscenací, do Lakomce a pohádky Čert a Káča. Práce v novém kolektivu a divadle mi dělá radost. Je to zase něco jiného a jsme zvědav, jak to všechno půjde. Z Pardubic to mám kousek, takže účinkování v Divadle Na Perštýně půjde skloubit s mým mateřským Východočeským divadlem Pardubice,“ řekl Josef Pejchal, který se věnuje i dabingu a tam se právě setkal s principálem Gustavem Bubníkem.

Mezi herci byla přítomná i partnerka Gustava Bubníka herečka Lucie Rusiňáková, která se pyšnila těhotenským bříškem a které herec poděkoval za obrovskou trpělivost. Jaké je to žít po boku chlapa, který si plní sen vlastního divadla?

„Gustava zařizování divadla úplně pohltilo. Celé dny tráví buď tady v Divadle Na Perštýně nebo v dabingu a doma po večerech sedí u počítače a zase řeší divadlo,“ popsala Lucie jak to chodí toho času u Bubníků doma. Na miminko si ale oba čas udělali. Narodí se kluk nebo holka?

„Termín porodu mám 31. října a bude to kluk. Bude se jmenovat Daniel a bude křtěný po dědečkovi Augustin,“ s úsměvem prozradila Lucie Rusiňáková, která v divadle hraje v inscenaci Lakomec, Osamělost fotbalového brankáře, v pohádce Čert a Káča, bude zkoušet i nové věci a pokud to půjde, chtěla by se do divadla co nejdříve vrátit.

Gustav Bubník se také svěřil, co by mu na nové divadlo řekl tatínek, legendární český hokejista a trenér Augustin Bubník, který zemřel na jaře tohoto roku. „Táta by měl velkou radost, protože věděl, jak usilovně hledám nové prostory pro své divadlo. Ale nejvíc se radoval, když jsem mu řekl, že budeme mít miminko. Věděl to jako první. To jsem mu ještě stihl před jeho odchodem z tohoto světa říct. A jsem tomu rád!“

Další informacese o Divadle Na Perštýně dozvíte na: www.divadlonaperstyne.cz

Fotogalerie
7035 7036 7037

Další články z rubriky

Koncept SaSaZu oslavuje 15 let, k narozeninám si nadělil  novou restauraci SaSaZu Oldtown v centru Prahy

Koncept SaSaZu oslavuje 15 let, k narozeninám si nadělil novou restauraci SaSaZu Oldtown v centru Prahy

Podzimní JazzFestBrno ozdobí Al Di Meola, Kamasi Washington, José James nebo Jiří Slavík s radikálními úpravami polky

Podzimní JazzFestBrno ozdobí Al Di Meola, Kamasi Washington, José James nebo Jiří Slavík s radikálními úpravami polky

Renomovaný fotograf Jindřich Štreit vystavuje v Kroměříži

Renomovaný fotograf Jindřich Štreit vystavuje v Kroměříži

Netflix vypouští thriller o sériovém vrahovi, který má i českou stopu

Netflix vypouští thriller o sériovém vrahovi, který má i českou stopu

Muzikál ELA! přináší nelehký život netuctové dívky i její zářivou závodní kariéru v rytmu jazzu

Muzikál ELA! přináší nelehký život netuctové dívky i její zářivou závodní kariéru v rytmu jazzu