Magazín Elita

PRÁVĚ PROBÍHÁ FESTIVAL KOMEDIE V NOVÉM MĚSTĚ NAD METUJÍ

PRÁVĚ PROBÍHÁ FESTIVAL KOMEDIE V NOVÉM MĚSTĚ NAD METUJÍ

Nové Město nad Metují, jedno z nejkrásnějších českých měst, přivítalo 17. září na svém náměstí již 39. ročník Filmového festivalu komedie. Kola festivalového dění se roztočila koncertem kapely rozpustilého Davida Krause.

David Kraus přiznal, že je v tomto krásném městě poprvé a označil jej za top města této republiky s úžasnou atmosférou.  A jak hodnotí žánrový festival? „Komedii mám strašně rád a jako syn hereckých rodičů se bavím i u filmů, kde své rodiče vidím. Do dnes mě nesmírně baví Saxana, kde hrál táta Jan Kraus,“ hodnotí nadšený David.

Na zahájení bohužel chyběl parton festivalu Jan Hrušínský, který se pro nemoc omluvil a poslal srdečné vzkazy zúčastněným. Nechyběla ovšem odborná porota. Tu letos tvoří:  Věra Míšková, Daniel Barták, Ing. Jiří Kunte, Prof. Rudolf Adler, Vladimír Suchánek, Zdeněk Zelenka a Josef Hanuš. Hosty vítal ředitel festivalu Zdeněk Krákora, který představil několik změn a ohlásil taktéž, že cenu za nezapomenutelné role v českých filmových a televizních komediích letos obdrží Jiřina Bohdalová.

Festivalového zahájení byl také přítomen moderátor Michal Jančařík se slovy: „Minulý rok jsme zde měli The Tap Tap, letos jsem na tom vozíku přijel já a jsem tu s vámi rád. Festival je mojí srdcovou záležitostí,“ vítal všechny hosty festivalu, kteří se v hojném počtu sešli na náměstí v historické části města.

První film Špunti na vodě mohli diváci shlédnout v Kině 70, kde proběhlo slavnostní produkce festivalu.  Snímek se promítal v 17:00 a v tuto dobu diváci uvidí každý den první a následně ve 20:00 druhý soutěžní film.

„Jsem nadšený, že jsem se stal členem poroty a měl jsem tak jedinečnou příležitost shlédnout tolik snímků, ke kterým bych se za jiných okolností sotva dostal a mohu jen doporučit divákům se slovy, že je na co se těšit,“ komentuje nový člen poroty Daniel Barták.

Další ceny, které budou uděleny:

  • Zlatý Prim: Hlavní cena odborné poroty pro tvůrce nejlepší filmové a televizní komedie.
  • Cena za režii: Cenu uděluje odborná porota.
  • Cena diváků:Cena je udělována na základě měření procent prosmátého času.
  • Ceny za nejlepší mužský a ženský herecký výkon: Cenu uděluje odborná porota.
  • Cena Zdeňka Podskalského: Zvláštní cena odborné poroty za nejvýraznější výkon mladého tvůrce.
  • Cena za výtvarný počin: Cena odborné poroty.
  • Cena FITES: Cena odborné poroty za nejlepší scénář.
  • Cena herecké asociace: Cena prezídia herecké asociace udělovaná za mimořádný výkon v TV filmech, inscenacích a hraných dokumentech. Cena za nezapomenutelné role v českých komediích.

Program, vstupenky, filmy či fotogalerie, to vše přehledně najdete na nových internetových stránkách www.festivalkomedie.cz a Facebookových stránkách.

Pořadateli festivalu jsou Městský klub Nové Město nad Metují a Město Nové Město nad Metují. Festival probíhá s podporou Královéhradeckého kraje a pod záštitou hejtmana PhDr. Jiřího Štěpána, Ph.D.

Foto: festivalkomedie.cz

 

 

Fotogalerie
7024 7025 7026

Další články z rubriky

Helenina taneční kolekce má šťávu, správné vibrace a odpich

Helenina taneční kolekce má šťávu, správné vibrace a odpich

Cirk La Putyka rozjíždí rozvážkovou službu novocirkusového představení

Cirk La Putyka rozjíždí rozvážkovou službu novocirkusového představení

Olmo Omerzu natáčí film Nevděčné bytosti

Olmo Omerzu natáčí film Nevděčné bytosti

Galerie v Kojetíně zve na fotografickou výstavu Slavní, známí i neznámí

Galerie v Kojetíně zve na fotografickou výstavu Slavní, známí i neznámí

Ostravské Divadlo Mír míří do Prahy, v prodeji jsou poslední vstupenky

Ostravské Divadlo Mír míří do Prahy, v prodeji jsou poslední vstupenky