Magazín Elita

V PRESTIŽNÍ SOUTĚŽI SALÓNU VÍN USPĚLA TŘI TEMPLÁŘSKÁ VÍNA

V PRESTIŽNÍ SOUTĚŽI SALÓNU VÍN USPĚLA TŘI TEMPLÁŘSKÁ VÍNA

Templářská vína řady Sanctus Victoria se těší velkému zájmu a vytříbené chuti a není tedy divu, že si připsala mimořádný úspěch, když se probojovala do prestižní kolekce Salónu vín ročníku 2017. Každoročně tato platforma představuje 100 nejlepších vín České republiky. V nejnáročnější tuzemské soutěži v konkurenci 2020 vín od 157 vinařů se prosadila hned tři templářská vína, která získala zlatou medaili.

Ve všech případech jde o vína z řady Sanctus Victoria, konkrétně o Chardonnay 2013 Sur lie, Sauvignon 2015 a Hibernal 2015. Nejlepších 100 vín, včetně zlaté templářské triády, bude možné od 4. února až do konce roku ochutnat ve stejnojmenné degustační expozici v historickém sklepení valtického zámku.

„V naší nejvyšší řadě Sanctus Victoria klademe důraz na mimořádnou kvalitu vín od pěstování hroznů a sběru, přes zpracování až po uložení ve sklepě. Pečlivost a trpělivost se nám vyplácí, o čemž svědčí vysoká oblíbenost u zákazníků a mnohá česká i zahraniční ocenění vín řady Sanctus Victoria, která dlouhodobě potvrzují, že jejich kvalita není náhodná,“ vysvětluje úspěch templářských vín marketingový a obchodní ředitel Templářských sklepů Čejkovice Lukáš Lukáš.

Řada Sanctus Victoria je pozoruhodná také tím, že na etiketách z ručně vytrhávaného papíru jsou doslovná usnesení císaře Karla IV. vydaná k pěstování vinné révy u nás. Navíc zakoupením láhve z edice Karel IV. každý přispívá na obnovu hradu Karlštejn.

A jaká jsou oceněná vína? Suché Chardonnay 2013 Sur lie má zlatavou barvu, vůni kandovaného ovoce a smetanovou chuť s lehkým dotekem dubového dřeva. Polosuchý Sauvignon 2015 zaujme svěží vůní zralého angreštu a zelené broskve doprovázenou lehkou kořenitostí a jemnou mineralitou. Polosuchý Hibernal opět z ročníku 2015 má intenzivní ovocnou vůni a příjemnou chuť s tóny žlutého melounu a kompotované broskve.

Oceněná vína můžete ochutnat také přímo u výrobce, v originálním historickém prostředí templářských sklepů ze 13. století. Aktuální informace získáte na Facebooku Templářských sklepů Čejkovice a na webových stránkách, kde je možné všechna vína také objednat.

Fotogalerie
6385 6387 6388

Další články z rubriky

Jan Horák otevírá Reason: restauraci, kde vše má svůj důvod

Jan Horák otevírá Reason: restauraci, kde vše má svůj důvod

Novinka s chutí červených pomerančů, to je TEEKANNE Mediterranean Red Orange

Novinka s chutí červených pomerančů, to je TEEKANNE Mediterranean Red Orange

Starej Dobrej Gin: Když se rodinný lihovar spojí s hudební scénou

Starej Dobrej Gin: Když se rodinný lihovar spojí s hudební scénou

Pečivo, které zpříjemní školní rána: křupavé domácí kaiserky

Pečivo, které zpříjemní školní rána: křupavé domácí kaiserky

Podzimní únik do Andalusie: Proč je obytňák ideální volba

Podzimní únik do Andalusie: Proč je obytňák ideální volba

Empowering women mentoring